sürekli odtü'ye bok atılması

her daim odtü'ye belli kesimler tarafından bok atılması durumu kişilerin okulu ve öğrencilerini hazmedemeyişini ifade etmektedir kanımca.
odtü'lülere bok atılması diye bir şey yok aslında. sistemin sana sunduğu bir sınavdan yüksek not alarak bu üniversiteye yerleşenlerin, sol düşüncede, halkın eşitliği düşüncesinde olmalarını anlayamıyoruz sadece. lan oğlum siz değil misiniz sadece adam elemek için yapılan sınavda en yüksek puanı alan? ne bu insanları aşağılama muhabbeti falan. ayrıca medyadan, hangi yerli işi proje duyduysam hepsi ya itü, ya ytü. öveceksek oraları övelim. kendini öven iki üniversite var, odtü ile boğaziçi. boğaziçi'de benim bildiğim yaptıkları tek şey tuvaletteki cinsiyeti kaldırmakla uğraşmak. odtü de kendini övüp duruyor sadece. aykut kence evrim kongresinde bile çoğu konuşmacı, yurtdışından getirilmişti. türkiye'ye pek bir katkılarını görmedim.

akıllı olmak için, bu üniversitelere girmeye gerek yok. onu anlatmaya çalışıyorum sadece. siz diğer üniversiteleri baştan elerseniz biz de size lafımızı söyleriz.

türkiye'de tıp alanında en başarılı üniversitelerden birisi akdeniz üniversitesi mesela. ama akdeniz'den kimse kalkıp da biz süperiz, bok atmayın aptallar falan demiyor diğer üniversitelere.

çocuk musunuz lan?
mevcut hükümete düşünce olarak ters düşen çok sayıda öğrenciye sahip olmaları sebebiyledir. herkes göt kılı olmak zorunda değildir. tüm üniversiteler yandaş olmak zorunda değildir. meyve veren ağaç taşlanır.
akademik yetersizlik göstergesidir. taşradakilerin odtüden yersiz beklentileri sonucudur. altı üstü ankarada bir üniversite, ne bekliyordunuz?
odtü geleneğini ayrı bir yere koyacak olursak; bazı durumlardan ben de rahatsızım.
özellikle odtü'nün kaymağını yiyen belli tipler mevcut.
devrimci demokrat öğrenciler bedel öderken, bedel ödemeyen tiplerin bu muhalifliğin üzerine konarak ekmek yediği aşikar " oo çok muhalifiz, odtü ya, odtude okuyoz kızım biz" şeklinde.
zeka karşılaştırmasına gelecek olursak, yine bunu odtülünün ta kendisi (bazı tipleri yani) yapıyor. odtululuğun daha ne olduğunu bilmeden okulun itibarını zedeleyen de bu tipler aslında. gereksiz bir böbürlenme ile "odtü ya ne sandın, kolay girilir mi, çok zekiyiz" tarzı basit bir indirgemeciliğe başvuruyorlar zeka konusunda. mütevazilik önemli birşey, dolu bir insanın mütevaziliği ile kendisini belli ettiğini düşünürüm hep. bu bahsettiğim tipler maalesef odtü'nün kanserleşmiş hücreleridir.

bunun dışında odtü'nün geleneği bellidir, direngen tarihi bellidir, sinanlardan mayasını alan bir yapısı vardır. sinan cemgil'in deyişiyle; biz odtü'de 3 ingilizce kelime öğrendik: yankee go home.

bu sebeple odtü candır, ciğerdir dahası bir mevzidir....