emma frost

x-men evreninde telepatik mutantlardan biri. eski villian, yeni x-men. tam adı emma grace frost.

emma, ingiliz asıllı zengin bir boston ailesinin 4 çocuğundan biridir. ailede emma dışında herkesin çeşitli maddelere bağımlılığı varken emma temiz kalmayı başarmıştır. ailesindeki herkes babalarından korkar.

babası tüm servetini emma'ya bırakmaya karar verdiğinde emma bunu reddeder ve evini terkeder. başladığı üniversitedeki oda arkadaşı da kendisi gibi bir telepattır ve emma'nın karakterini inanılmaz etkiler.

üniversiteden sonra duygularını bastıran, zekasını insanları yaralayacı yorumlarla belli eden emma, hellfire club üyesi sebastian shaw ile tanışır. sebastian'ı gözlemleyerek erkeklerin isteklerinin ne kadar basit olduğunu öğrenir ve onun yolundan ilerleyerek ailesinden daha zengin olmayı başarır. hellfire club, x-men ile çeşitli sorunlar yaşdığından emma jean grey tarafından komaya sokulur. uyandığında hellfire club'dan ayrılır ve hellions adını verdiği bir ekip kurarak onları eğitmeye başlatır. fakat hellions ekibindeki herkes öldürülünce emma depresyona girer ve ona yardım eden kişi prof. xavier (x-men'in lideri) olur. daha sonra emma, başka bir x-men olan bahnsee ile yeni genç mutantları eğitmeye başlar. o grup da dağıldıktan sonra genosha'ya yerleşerek orada öğretmenlik yapmaya devam eder. genosha adasının patlatılmasından sonra ise x-men'in kalıcı bir üyesi olur ve zamanla jean grey ile evli olan cyclops'a aşık olur. ikilinin ilişkisi jean'in ölümünden sonra resmiyet kazanır. emma, prof x x-men'i bırakınca cyclops ile ekibin liderliğini üstlenir.

emma'nın temel yeteneği telepatidir. bu yeteneği prof x'in yeteneği kadar gelişmiştir. ikinci yeteneği (secondary mutation) ise vücudunu organik elmasa çevirebilmesidir. bu durumda aşırı şekilde güçlü olur ve telepatik saldırılara karşı bağışıklık kazanır ama telepatik yeteneklerini kullanamaz.