yaran yanlış okumalar

facebooktaki bir arkadaşımın paylaştığı öp beni akifummm videosunu öp beni aktifumm olarak görmem ve neeey şeklinde verdiğim tepki buna örnek olarak gösterilebilir.
kaya- ramada otel. kayar-amada otel. * üstelik bu yazı bir otelin * gökdelensi binasının üstünde dev puntolarla yazmaktadır. (bkz: dumurdan dumura koşmak)
yatağın soğuk tarafı'nı dakikalar önce y.rrağın soğuk tarafı olarak okumak...
yarmasada, iki yıl boyunca önünden geçtiğim restaurantın atatürk çiftliği değil aktürk çiftliği olduğunu fark etmen. öküzlükte sınır yok.
tarkan acımayacak şarkısının başını yıllarca gece çıplak dans etmek istermiş kendisi diye bilip. konserde bağırarak söylediğimde etrafın bana yarılarak gülmesi eylemi.
biraz önce sol framedeki "amber" başlığını "ambear" diye okuyup yeni yazar mı acaba diye üzerine de tıkladım. *
bir mektup sonundaki ' nice yıllara' dileği.. bunu bir keresinde 'nays yıllara' diye okumuştum. 'nasıl ya neden ingilizce yazmış ki bir kısmını' filan diye düşündüm, kafam allak bullak olmuştu. ama sonradan anladım kı nice yıllara tamamen türkçe bir kalıpmış ve ben bunu biliyormuştum.
(bkz: ambale olmak)
banliyo tren - banyolu tren**
ergenlik döneminde okuduğum lisenin yakınlarındaki hizmetiçi eğitim fakültesini yıllarca hizmetçi eğitim fakültesi olarak okumak müthişti doğrusu. *
anladım sik gitsin. (okunan)
anladım sil gitsin. (yazılan)
yazılı olan ; nedimin terzihanesi,
okunan ; nedimin kerhanesi.
tövbe estağfurullah;
yazan: engin baytar'ın cezası belli oldu.
okunan: engin baytar'ın cenazesı belli oldu. birde flash haber olarak belirtilince şaşırmam ondan kesin.
outistanbul film festivali'ni, otisistanbul film festivali olarak okumam.
  • /
  • 4