pokemon sun and moon

içerisinde 7. jenerasyon pokemonları barındıracak oyunlar. (pokemon sun ve pokemon moon) oyun bu sefer alola bölgesinde geçiyor. ilgilenenler bilir ki pokemonda her bölge gerçek bir yerden esinlenerek yaratılmıştır. alola ise hawaii oluyormuş.

oyundaki en büyük değişiklik ise şüphesiz artık gym battleların olmaması. bunun yerine 4 tane ada var. bu adalara gidiyorsunuz ve oradaki kabileler ve kabile liderleri ile maç yapıyorsunuz. ayrıca eklenen yeni özellikler ise z move (her tip pokemonun kendine has bir saldırısı oluyor) ve pokemon ride. pokemon ride ise yolculuklarda kullanılmak üzere üzerine binilebilecek pokemonların çağrılmasını içeriyor.

benim en heyecanlandığım kısım ise orjinal 151 pokemonun bazılarının alola formları olması. yani, bildiğimiz ve çocukluğumuzdan beri sevdiğimiz orjinal pokemonların bezıları ya da hepsi alola bölgesinde farklı görünüyorlar ve farklı tiplerdeler. örneğin ateş tipi olan arcanine'ın alola formu su. ateş pokemonları olan vulpix ve ninetales ise artık buz tipindeler. normal olan rattata ise karanlık tipe kaydırılmış. çimen ve psişik olan exeggutor ise artık bir ejderha (daha çok zürafaya benziyor. ilgilenenleri için: https://www.google.com.tr/search?q=exegg...