queer eye for the straight guy

pasaklı, kendine bakamaz, evi pislik içinde, fast food ile geçinen, üstü başı dökülen veya hip olmayan şeyler giyen ve hayatından şikayet edip kızarkadaşım beni niye terketti diye düşünen stereotipik karşıcinsel adamların evine giren ve bu adamları "adam eden", üstünü başını düzeltip evini dekore edip kızlara nasıl davranmasını gerektiğini anlatıp biraz "kadın ruhu"ndan anlamalarını sağlayan bir grup fazla feminen, fazla şen şakrak gey adamı gösteren televizyon şovu. ilk çıktığında enteresan gelmişti, çok da popüler olmuştu da bir noktadan sonra fazla klişeler üzerine kurulu olduğu için baymıştı.
2006 yılında ülkemizde de yayınlanan, mimar söylemese unuttuğum, şu anda internet üzerinden seyrederek bana yol arkadaşlığı yapan program
ülkemizde yayınlanırken tanıtımlarında " delikanlılığın kitabına parfüm sıkan şov" şeklinde çok über yaratıcı, metni yazan eleman bu lafı bulmak için çok düşündü mü acaba diye sordurtan bir lafla tanıtılıyordu. ilahi

bu beş kişinin dahil olduğu program. hayatlarına müdahale ettikleri insanlar arasında pasaklı hintli bi yazılımcı, trump destekçisi bi polis memuru ve feminen olmak istemeyen siyahi bi eşcinselin olması ilgimi çekmişti ki her bölümün sonundaki gözyaşları "evim evim güzel evim" tarzı programlardakileri aratmıyor. kim kendine avokado ezmeyi öğreten bi adamın arkasından ağlar ki!
izlemesi eğlenceli, hayat değiştirecek felsefeler sunmasa da "çok doğru ama yaaaa" şeklinde tepkiler verdiren güzellikler içeren reality show. her ne kadar hepsi bambaşka alanlarla ilgilenseler de içlerinde en fazla iş göreni bence bobby berk (yaşanılan yeri yeniden dizayn eden). bazen programı sadece bobby gelsin evi yeniden düzenlesin, o esnada diğerleri ne derse de yaparız mı diyorlar diye düşünmüyor değilim. her şeye rağmen fab5 gerçekten fab. bu konuda herkes hemfikir.
neredeyse her bölüm sonu ağladığım, keşke jonathan benim saçlara da bi el atsa dediğim muhteşem program
bi bölümünü izleyim dedim. ama sıkıldım. bıraktım. yalnız (üstteki resimde ortadaki) antoni porowski çok ilgimi çekiyor. taş taş...
merak edip bir bölüm izledim ve çok beğendim. sonundaki özel görüntüler olayın gerçekliğini sorgulamama neden olsa da eğlenceli bir program. uzun saçlı olan saç bakımını nasıl yaptığını anlatır umarım. o ne güzel saç öyle?
50 yillik aile hayali kiliseyi insa etmek icin cirpinan mama tammie bolumu (2. sezon 1. bolum), ailesiyle 6 yildir konusmayan trans erkek skyler'in hikayesinin oldugu bolum ve ‘you cannot fix ugly’ : cirkini duzeltemezsin diyen, eski esine hala asik, yalniz kamyon soforu bolumu (1. sezon 1. bolum) cok guzeldir. hickiriklariniz bogazinizda dugumlenir, goz yaslariniz sel olur.