taylor swift

gerek amerikada gerek ingiltere de son teklileri yerlerde sürünen şarkıcı. radikal dönüşüm yaramadı buna. milyon dolarlık klipler güzel tamam da ya şarkılar.

bazi iddialar katy perry nin laneti olduğu yönünde. valla billboard editorlerinin yalancısıyım.
kendime adıma konuşmam gerekirse son bir iki senedir ne zaman dinleyecek olsam aklıma ne kadar para göz, samimiyetsiz ve hırslı birisi olduğu geliyor. konserinde telefonların kamerasına kayıt alanlara bile sataşmıştı. bu yüzden artık dinletemiyorum.
müthiş bir comeback yapıcam derken flop olan şarkıcı. son albümünden piyasaya sürdüğü 4 şarkıdan sadece "ready for it" şarkısını beğendim. yeni bir şeyler deniyor aslında ama olmuyor taylor'cum, bir yine o zaman farklılık gösteren "style" ve "out of the woods" gibi hisli şarkılar göremedik henüz. belki albümün geri kalanında vardır ama promosyon için insan bunları bir piyasaya sürerdi di mi. kliplerse gerçekten kendini izleten bağlayan cinsten hep. yalnız şarkılar vah ki ne vah. bu arada albümünün abd'de ilk haftasında 1.3-1.5 milyon aralığında satacağı tahmin ediliyor. belki albümü no. 1 olacaktır ancak reputation devri şişirilmiş bir balondan farkı olmayacak.
son albümü reputation fena floplamıştır
bugün lyrics videosu yayınlanan yeni şarkısı "you need to calm down"da gay kelimesi geçiyor. birden görünce heyecanlandım.
üst üste yaptığı kötü teklilere rağmen bende kredisi sonsuz. neden? çünkü özgün, eserlerini kendisi oluşturuyor, asla sıkıcı değil ve bence bulunduğu pozisyona kazıyarak geldi.(bkz:from zero to hero)
pek çok enstrümanı çalabiliyor olması da cabası.
me adlı şarkısını gayet beğendiğim şarkıcı. reputation ile fazla karanlık bir hale bürünmüştü. eğlenceli taylor'u özlemişim.
amerika'nın ebru gündeş'i. başarılı ama aynı zamanda yılanın tekidir kendisi. nefret de etseniz popüler şarkıları dilinizde ezberinizdedir. öyle bir kadın işte.

spotify ile yaşadığı saçma sorundan bile anlayabilirsiniz problemli biri olduğunu ama bütün herkesin bu denli üstüne gitmesini de anlamıyorum.
son turnesi eras tour ile, avrupa ve asya ayağı da tamamlanınca tüm zamanların en büyük turu rekorunu kıracak sanatçıdır. aynı şehirde tam kapasite bir stadyumu full dolduracak şekilde 5 kere üst üste konser veriyor bu kadın. hatta öyle ki bir konserinde fanlarının aynı anda zıplaması üzerine sismik hareketlenme oluşturmuş ve ufak çaplı bir deprem bile meydana getirmiştir.
nasıl ve neden oldu bilmiyorum ama, muadillerine ve eşkıdemlilerine toz yutturarak yaşayan en büyük sanatçı olmuştur.
en son 9 yıl önceki 1989 albümünde kariyerinin zirvesinde denmişti. kadın 9 yıl sonra başka kimsenin ulaşamayacağı bir seviyeye ulaştı. durmaya da hiç niyeti yok. 4 sene içinde 7 albüm çıkardı, 8.'i de yolda.
  • /
  • 2