imstillhere

Durum: 16 - 16 - 0 - 0 - 13.05.2019 22:42

Puan: 260 - Sözlük Kezbanı

3 hafta önce kayıt oldu. 8.Nesil Yazar.

Sonum ne olacak böyle bilmiyorum

türk dizilerinde eşcinsel karakterler

fi dizisinde özge eşcinseldi. ilk bölümlerde sadık murat kolhan evine geldiğinde yatak odasından bir kız çıkmıştı. sonra bunun üstünde durulmadı ama eşcinsel bir karakterdi.

eşcinsellerin apple sevgisi

böyle bir tespit yapıldığını ilk defa gördüm. bir eşcinsel olarak iphone'dan nefret ederim.

ders çalışmamak için yapılan anlamsız hareketler

saat başı gelince çalışırım ona kadar teneffüs demek. her saat başı gelince aynı şeyi tekrarlamak ve böyle bir döngüye girmek.

yapmak isteyip de cesaret edilemeyen şeyler

hoşlandığım çocuğa sarılıp boynunu öpmek. kokusunu içime çekmek ve o anda kalmak istiyorum.

alttaki yazara soracaklarım var

whatsapp'ta yine çok tatlısın canım yazmamdı. ve görüldü yemiştim ya sonra o kadar utanmış ve pişman olmuştum ki.

hoşlandığın kişinin yöneliminin senin gibiler olmadığını bilsen ne hissederdin?

düşün ki o da bu şarkıyı dinliyor

istediği kadar dinlesin. hetero oldukça ona uzaktan bakmaya devam edeceğim.

yapmak isteyip de cesaret edilemeyen şeyler

birden ayağa kalkıp tüm sınıfa "ben eşcinselim arkadaşlar. ne dediğiniz, düşündüğünüz de umrumda değil." demek

imstillhere

kullanıcı adım bu şarkıdan geliyor zaten hahah. şarkıyla çok alakasız olucak ama şarkı ilk çıktığı zaman bu şarkıyı dinleyince ağlıyordum eşcinsel olduğum için.

imstillhere

hoşbuldum teşekkür ederim.

gay ikonu

tavuk dünyası

salataları gerçekten başarısız. salata yerine makarna alınabiliyor fiyat farkı olmadan. makarna almak bayağı mantıklı bence.

engelli biriyle seks yapmak

"special" adında bir netflix dizisi önermek istiyorum. 8 bölüm ve her biri 15'er dakika. zaman ayırıp izlemelisiniz.

hiç bitmesin dediğiniz an

hayatta eşcinsel olduğumu bilen tek kişiyle sabaha kadar whatsapp'ta konuşmamız

ayı sözlük

17 yıllık eşcinselken yeni keşfettiğim için üzgün hissettiğim sözlük.

el ele dolaşmak

belki bunu heteroseksüel birine sorsan çok önemli değil diyebilir. ama o kadar içimde kalan bir şey ki. tüm toplumun ortasında el ele dolaşmak... (o kişiyi bulması da var tabii)

kerimcan durmaz

kerimcan durmaz, gaga bulut gibi insanların isminin lgbt ile anılmasından çok rahatsız oluyorum. ve bir kişi ile tüm lgbt hakkında yargıya varan insanların ıq'sunun 2 olduğunu düşünüyorum.
Henüz hiç başlık açmamış.

ayı sözlük itiraf

dün rakı masasında dertlerimizi meze yapıyorduk yine.
yapıyorduk derken arkadaşlarım yapıyordu doğrusu. herkes çekilen dandik aşk acısı ağlaya ağlaya anlatıyor. dandik diyorum çünkü 1 çift memeye acılarını unutacak insanlar.
anlatıyorlar sözlük, sürekli bir şeyler diyorlar ama duymuyorum. okyanusun dibine çapa atmış gibi boşluğa bakıyorum. o kadar boğluyorum, sıkılıyorum ki anlatamam size.

derdimi anlatamıyorum, nasıl anlatayım ki hepsi kapalı kapılar arasında yaşanmış, yasak elmadan ibaret onlar için yaşadıklarım. içimden sadece siz ne anlarsıniz aşktan demek geçiyor ama yutkunuyorum.
muazzez abacı vurgun çalıyor öyle bir içten söylemişim ki "ulan yorgo derdin mi var sanki keşke senin gibi olsak" diyorlar, gülüyorum "benim derdimde dertsizlik işte" diyip geçiyorum.
çektiğim acının, yaşadıklarımın birazını yaşasalar keşke. keşke beni anlayabilecekleri bir gün olsa.

tanrı varsa şayet neden bu yaşadıklarımı bana reva gördü bilmiyorum. sınavsa şayet neden en zor kağıt bana geldi anlamıyorum. günden güne yok olmak bizimkisi.
sahi yok oluştan kurtuluş var mı?

bir heteroseksüele aşık olan geyin yapması gerekenler

açılırsan hemen bitiyor ama kendini kötü hissediyorsun, açılmazsan platonik olarak hayatını sürdürüyor bir müddet. bazen uzun süreli oluyor bu bir müddet ve kötü hissediyorsun. sürekli görmek, beraber zaman geçirmek, onu tanımak istiyorsun. hetero olduğu için midir bilmiyorum ama cinsel arzular çok geride kalıyor. belki de zaten olmayacak bir şey olduğunu bildiğin için. becerebiliyorsan uzaklaş. çevreni değiştir ya da yoktan bir kavga çıkart ve iletişimini kes. diğer türlü boşa mide ağrısı, kalp sancısı. dinlediğin tüm şarkıların onu hatırlatması. bolca uzayan ve bitmek bilmeyen düşünceler, dağınıklık, dikkatsizlik seninle yaşamaya devam ediyor.

bir heteroseksüele aşık olan geyin yapması gerekenler

bence aşk, gerçekliğiyle yaşanan bir şey değil, aşk dediğin uzaktan yaşanıyor. kavuşmayı istediğin kişinin özlemiyle, hayalleriyle yaşanıyor. kimsenin birlikte olduğu kişiye aşık olduğunu sanmıyorum. mesafeler ne kadar kısa olursa aşk da o kadar ölüyor, o kişiyi ne kadar tanırsan ona olan ilgin o derece azalıyor. eşcinsel erkekler çok da heyecanlandırmıyor ya da eşcinsellere aşık olmanın hiçbir cezbedici yanı yok bence. heteroseksüel erkekler daha samimi geliyorlar, ne bileyim imkânsızlığını biliyorsun.

neticede aşk kavuşamamanın verdiği hazdır. dolayısıyla böyle bir durumda yapılması gereken ona olan aşkı sürdürmek, ara sıra ona yakınlaşmaya çalışmak ama hayatına kesinlikle sokmamak, uzaktan onu izlemek ve düşünmektir. aşk dediğin şey düşsel bir şey, yaşanan bir şey değil, gerçek değil. bu yüzden pek çok kişi aşık olduğu kişiyle birlikte olup onu tanımaya başladıktan sonra aşk kavramından nefret etmeye başlar. bilmemek aşk için en iyisidir. aşk gerçekçi olmayandır. hayatta birkaç kez başınıza gelir, sonra da sıkılırsınız zaten.

bir heteroseksüele aşık olan geyin yapması gerekenler

merhaba sevgili ayısözlük şekerleri;

bu girdiye daha önce "bir heterokseüle aşık olan gay" diye başlık açmıştım, şimdi geliştirmek adına "yapılması gerekenler" diye de beraber düşünelim diye başlığı yeniden üretelim dedim.

öncelikle bu aşk ile ilgili küçük bir anekdot yazmıştım, okumanızı isterim zamanınız olursa:

(bkz:https://ayisozluk.com/sekersiz-cay.html?entry_id=319442)

önermelerimden bir tanesi, genelde 20 - 25 yaş arası daha yeni yeni açılmaya başlayan eşcinsellerde ortaya çıkan bir durum; çünkü genelde etrafı heteroseksüel ortamı olduğu için, vücudu kimyevi olarak onlara karşı arzu salgılıyor.

ben 3 defa diyebilecek heteroseksüellere aşık oldum, 3'ü de çok sancılıydı,

1 - biri liseye denk gelir, deniz manzaralı evi vardı ve babası alper hasanoğlu salağının dediği baba türdendi, benim baba bir çığ olduğu için belki de aşık olmuştum ayıya. sonuç mu? bir gün pantolonounu indirip "senin istediğin bu yarak asıl" deyip homofobisini kusmuştu.

2 - üniversitemin 4 yılını kapsar ikincisi, hala ismini duysam irkilirim, hatta onun için fahişelik bile yapabilirdim, neyse aşkı benden daha iyi bilirsiniz işte, kader filmi, masumiyet, ulucanlar, yenidoğan takıldık, yine de ona aşık olduğum için pişman değilim ama o pişmandı, sonuç mu? en son onu 2012'de gördüm ve bana şekersiz çayını bırakıp gitti, inanılmaz güzel bir ayıydı ve dünyaya gözleri inanılmaz bir öfke ile bakıyordu.

3 - tıp öğrencisi, önceleri biseksüelim derdi ama geçenlerde burada okudum @darkbear yazmış bimerak mı ne? bence o öyleydi. roboski katliamında bir nöbet eyleminde tanımıştım. diğerlerine göre daha açıktı ki bence homofobi kendine dokunana kadar uyutur, kendisine dokununca bir yılan başı sokar. onu da öyle yaptı. homofobisini kusup gitti. hala görürüm ucuz solcu eylemlerde. konuşmak istemem.

bunları bana arabeske bağlayıp "oh no durup duruken ne acı yaşamışsın , hadi gel yıldız tilbe dinleyelim" diye yazmadım.

sadece kısa anekdotlarda , yaptığım hataları söylemek isterim:

ben herkesin herkes olduğunu düşündüm. yani, sandım ki aşk, saflıktır ve karşısındakine bulaşır. hah, kötü bir şaka.
unutulmamalı, homofobi ile yüzleşeceksin eğer bir heteroya aşık olursan. zırhını kuşanacaksın, sırf eşcinsel kelimesinde cinsel kelimesi geçiyor diye, senin götünü sikebileceğini anlayacak karşıdaki. bunu bil.

bazen homofobik olmamasa, şunu yaparlar, "bana bir erkek aşık oldu" ki kaldı ki bu da homofobik bir tavır, kendisini diğer ortamlarda "free" göstermek adına , ne demek abicim, homofobiğim, bana bir erkek aşık oldu derler,

açılmamayı becerebilirsen, bırak açılma, hatta yatağa at, ama eğer gerçekten aşık isen o biraz zor oluyor, ben genelde hep açıldım. ne de olsa 100 - 100 heteroluk yok, inan buna.

aşkın tadını kendiniz için çıkarın, sabahlara kadar için mesela onun için, ona mektuplar yazın, inanın zaten karşılık göremeyince bitiyor ve bitince size kalan saman sarısı tadı (birhan keskin'e bakabilirsin bunun için) unutamıyorsunuz ve bu bazen sizi mutlu ediyor, ben ne zaman deniz görsem mutlu olurum mesela, şekersiz içtiğim her çayda. bunun için bile aşık olunur.

kulak asmayın. size "kız heteroya mı aşık oldun?" diyecekler, siz eşcinseller kudurdunuz diyecekler, senin derdin sikiş oğlum diyecekler, unutun bunları, aç müziğini ve o kafanı yaşa, çünkü o geçecek ve kulak astıklarına pişman olabilirsin. içinizde bir şey kalmasın.

ben rezil oldum, eğer rezil olmadan kontrol altına alabilecekseniz, bence yapın, ama aşk rezilliktir, (kader filmi) ondan dolayı bence rezil olmaktan korkmayın.

son olarak, beni 3'ü de aradı, ciddiyim, bir erkeğin onların egosunu okşaması hoşuna gidiyor, hele de bu kişiler lanet toplumun şişman denilip itilen kakılan kişileri ise, size bir gün ama bir gün geri döneceklerdir. ondan dolayı kendinizi sevin, sizi arasa aşk için aramayacak, bir daha ego isteyecek, melih gökçek'e başvurmasını söyleyin, sizi seviyorum ve siz asla birilerinin egosunu tatmin eden bir aşk yaşamadınız, gayet saflığı ile inadına politik bir aşk bu.

yazın. yazmak çok iyi geliyor. blog aç, twitterdan yaz, buraya yaz, homojene yaz, bana da yazabilirsiniz, inan çok rahatlatıyor.

kendinize o aşk sırasında acı çektirin ki acı da bitecek çünkü, bitince oh be iyi yaşadım sağol straight diyeceksin.

nazan öncel dinleyin. iyi geliyor.

son olarak dedim bir bitmedi, gerisini siz tamamlayın.

imstillhere

o halde sia'dan gelsin bu parça

imstillhere

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldin.

(bkz: askk)

eurovision 2017


üzerinden seneler de geçse şu şarkıya olan sevgim sanırım azalmayacak.
azerbaycan'ın yolladığı en iyi şarkı olabilir, ilk 10'a bile girememesi çok üzücü.
*bu kısım shame on you europe temalı bir yazı içermektedir*

el ele dolaşmak

buldukta el ele dolaşması kaldı.

Toplam entry sayısı: 16

el ele dolaşmak

belki bunu heteroseksüel birine sorsan çok önemli değil diyebilir. ama o kadar içimde kalan bir şey ki. tüm toplumun ortasında el ele dolaşmak... (o kişiyi bulması da var tabii)

kerimcan durmaz

kerimcan durmaz, gaga bulut gibi insanların isminin lgbt ile anılmasından çok rahatsız oluyorum. ve bir kişi ile tüm lgbt hakkında yargıya varan insanların ıq'sunun 2 olduğunu düşünüyorum.

el ele dolaşmak

belki bunu heteroseksüel birine sorsan çok önemli değil diyebilir. ama o kadar içimde kalan bir şey ki. tüm toplumun ortasında el ele dolaşmak... (o kişiyi bulması da var tabii)

engelli biriyle seks yapmak

"special" adında bir netflix dizisi önermek istiyorum. 8 bölüm ve her biri 15'er dakika. zaman ayırıp izlemelisiniz.

ders çalışmamak için yapılan anlamsız hareketler

saat başı gelince çalışırım ona kadar teneffüs demek. her saat başı gelince aynı şeyi tekrarlamak ve böyle bir döngüye girmek.

türk dizilerinde eşcinsel karakterler

fi dizisinde özge eşcinseldi. ilk bölümlerde sadık murat kolhan evine geldiğinde yatak odasından bir kız çıkmıştı. sonra bunun üstünde durulmadı ama eşcinsel bir karakterdi.

kerimcan durmaz

kerimcan durmaz, gaga bulut gibi insanların isminin lgbt ile anılmasından çok rahatsız oluyorum. ve bir kişi ile tüm lgbt hakkında yargıya varan insanların ıq'sunun 2 olduğunu düşünüyorum.