shameless

showtime'ın çıkardığı iyi dizilerden bir tanesi... ne için yaşıyoruz? kendimiz için mi, başkaları için mi sorusuna ışık tutan bir dizi...

https://ayilarock.com/shameless-utanmaz/
--- hafif spoiler ---
2. sezonu çok güzel bir bölümle başlamıştır,özlemişim,hepsi aileden gibi hoş onlar gibi olmak imkansız ama olsun, steve abimizi göremedik o biraz üzdü,fanrk kaldığı yerden devam dilinin cezasını çekiyor hep ama ağzı da iyi laf yapıyor,fiona ablamızda maşallah yaz gelmiş sere serpe,cıbıl cıbıl.lip,ian* ve beni çok güldüren veronica. dizinin sonunda mahallelinin toplu dumanlanması oeh dedirti.
--- hafif spoiler ---
her karakterine ayrı bi sempati beslediğim, üçüncü sezonunu sabırsızlıkla beklediğim adına yakışır tam bir utanmazlar dizisi.
lan yosam üçüncü sezonu çıktı mı da yazdılar diye görüp koşa koşa geldiğim başlık.sonuç hüsran ama dizi çohoş.
süper dizi..her seyredişimde fiona'yı çekip kurtarasım geliyo o hayattan. özellikle de babasından.
bünyesinde gay bir karakteri de barındıran dizi. işin güzel yani, bu karakterin de tıpkı diğer elemanlar gibi gayet stabil ve çoğu insanın yaşadığı tarzda ilişkiler yaşıyor olarak gösterilmesi, inanılmaz derecede takdirimi toplamış durumda. zira bu karakter yıllardır film/dizi sektöründe varolan klasik kınkırık hoppada hoppada gecelere akmaya çalışan gay stereotipinden uzak, orduya girmeye çalışan ve kuzey amerikada elini sallasan ellisine denk gelecek kadar toplum normlarına fenotipik olarak benzeyen bir karakter. eşcinselliğin bireyi illa kisilik olarak marjinalleştirmediğinin, sadece o kişi için ek bir özellik olduğunun güzel bir örneği bu dizi.
therapy? grubunun 2001 yılında çıkardığı albümün ismi.

albümden örnek çalışma:

sabırsızlık beklenen üçüncü sezonun ilk bölümü yayınlanmıştır.
engelsizlerin kanalı showtime'da yayınlanan kafa uçurucu bir dizi. çoğu gerçeği hiç çekinmeden, dobra dobra anlatan ve bunu harika, genç oyuncularla başaran bir gerçek amerika portresi.

3. sezona yine sınırları zorlayan, akıl almaz bir şekilde giriş yapmıştır.
dizinin zeki çocuğu lip (jeremy allen white) noeli istanbul'da kutlamış.

https://twitter.com/GHETTOIstanbul/statu...
üçüncü sezonda işler gitgide boka sarıyor lakin sanki eskisi kadar sürükleyici değil gibi

---spoiler---
jimmy nin hikayesi iyice sıkmaya başladı. tatsız gidiyor sanki. fiona desen süperkahraman modunda dolanıyor. debbie eskisi kadar hayranlık uyandıramıyor galiba. biraz daha zekice sahtekarlık lazım ki eski ritmine dönsün. agorafobimiz de bitti zaten kalmadı...
---spoiler---
kral dizidir fiona'sına hastayım
izlemediğim için tüm arkadaşlarım tarafından cahil damgası yediğim hain dizidir.
gerçekler acıdır ve bazen acıtır dedirten yaşama çabasının ne demek olduğunu gösteren bir dizi. tatlılığı ile sabrına bayıldığım fiona. ah frenkk ah çük krizinden geber emi.
nankör lip in fiona yı eziklemesine ayar olduğum dizidir. olm senin liam için yaptıklarını fiona dördünüze birden yaptı, gençliğini heba etti..bir de ian ne bağımlısı olduğunu artık açıklasa neyin kafası o ya?
gittikce daha da trajiklesen dizi. en son frank'in surat ifadesi ve 'olmeyi kabullenme' evresine gelmis olmasi bayagi uzdu.
favori dizim bolumlerini tekrar tekrar izledigim tek dizi.
-nobody fucks with galleghers-
(bkz:#emmy rossum) un mükemmel oyunculuğu ile canlandırdığı fiona karakterinin başı çektiği, olayların çok hızlı geliştiği, genellikle eğlenceli, yeri geldi mi salya sümük duygusala bağlatan amerikan dizisi.
medyapım tarafından türk versiyonunun çekileceği haberleri bu arada gündemde.15 saniyeden fazla öpüşmeye ceza yağdıran rtük bu diziye bakalım neler yapacak?gerçi türk shameless da ne ian karakteri gay olur ne de fiona sevişir.muhtemelen en dramlısından yaprak dökümü 2 çıkaracaklar ortaya
3 günde 1. sezonu bitirdiğim dizidir. etrafımdaki insanlardan hiç birinin bu dizi hakkında bilgisi olmaması ve izlememesi söz konusu olunca biraz geç haberdar oldum yada çok hetero arkadaşım var dizi onlara göre değil neyse ama aradaki mesafeyi azaltıyorum sözlük günde 4 yada 5 bölüm iyi geliyor bana philip cool davranışları ve fionanın mağdur rolunun ve ağlamasını saatlerce izleyebilirim hatta fiona için ağlayabilirim ( 5 yıldır ağlamamış biri karşınızda ondan yabancılık çekiyorum ) hastası oldum dizinin sözlük frank i yakalasam ebesine molotof atacam ama fuck yourself diyip unutuyorum neyse 2. sezona da yarın başlarız
  • /
  • 4