bana öyle bakma

teomanın mükemmel şarkısı. biraz da olsa bizi anlattığını düşünmekteyim. sözleri şöyledir:

bana öyle bakma
anlayacaklar

ikimize karşı bu dünya
bizi anlamayacaklar

bana öyle yaklaşma
bana öyle dokunma

ikimize karşı bu dünya
bizi anlamayacaklar

bu hayat da bizi böyle
yakamızdan tutacaksa
hadi böyle yaşa
derken kalbimize sormuş mu ?

benle böyle konuşma
kapıları kapatma

ikimize karşı bu dünya
bizi anlamayacaklar

beni aşkla aldatma
gerçeklere kapatma

böyle kırık da bakma
beni daha da ağlatma

bu hayat da bizi böyle
yakamızdan tutacaksa
hadi böyle yaşa
derken kalbimize sormuş mu ?

bana öyle bakma
anlayacaklar

ikimize karşı bu dünya
bizi anlamayacaklar
teoman ile iremin mükemmel düeti. irem bildiğimiz irem, meşhurr şarkısı olan; hayalet sevgilim veya hayal et sevgilim. * eşcinseller, gerçek eşcinseller * * için çokta uzak olmayan, anlamını bilinen şarkı.
eski sevgilimle benim şarkım. dinleyince bi şey hissetmemem benim suçum değil.
bir lgbt hikayesi daha, eşcinsel bireylerin de sözleri, düşünceleri ve her seferinde bizleri anlamaları adına yapılmış, kafalarında ki şekillerin düşündükleri gibi olmadığını anlayacakları zaman kadar yapılacak olan, iyi irdelenmiş bir belgesel daha

yönetmeninin ellerinden öpmek istediğim belgesel. eşcinsellerin sesini duyurmak adına yapılan her türlü projeyi destekliyorum, kitapsa alıp okuyorum, filmse oturup izliyorum ve bunu severek yapıyorum. ama her okuduğum kitaptan ya da izlediğim filmden sonra yaşadığımız topluma tekrar ve tekrar lanet okuyorum. bu kadar mı önemli benim kiminle yattığım? bu kadar mı önemli giymek istediğim kıyafetler? bu kadar mı önemli kime aşık olduğum? insan değil miyiz sonuçta hepimiz? senin benden ne üstünlüğün var? beni yargılamaya, arkamdan dedikodumu yapmaya, bana hakaretler yağdırmaya hakkın var mı? hangi eşcinselden zarar gördün bugüne kadar? sebebi ne bu nefretinin? keşke sadece kendi hayatlarımızla ilgilenip başkalarını olduğu gibi kabullenmeyi öğrenebilsek..
20 dklık bir eşcinsel hikayedir. izlenmeli.

http://ayilarock.ayisozluk.com/bana-oyle-bakma/
yıkılamayan tabular nedeniyle, en insani duygu olan sevgiyi bile hakkını vererek yaşamayan, kaçamak yaşamak zorunda kalan bireylerin ruh halini yansıtan bir şarkı.

herkes her boku dört duvar arasında yaşasın. kim hangi en ağır boku yiyorsa yesin, yeter ki dört duvar arasında yesin.. her türlü ahlaksızlık gizli gizli yapılsın.. çocuk istismarı, ensest, tecavüz olacaksa da gizli kalsın. zaten bir kereden bir şey olmayacağını en yetkili ağızdan da duyduk. eğer kabul edilen toplum ahlakı buysa

sen bana istediğin gibi bak sevgilim, bizi anlasınlar. onlar aslında ikimize karşı değiller, onlar sevgi nedir, nasıl yaşanır, insana neler katar, insanı nasıl insan yapar.. bunları bilmiyorlar. bilmedikleri için anlamıyor ve kolay yolu seçip yargılıyorlar. bana istediğin gibi bak sevgilim.. gösterelim, öğretelim onlara sevginin , sevgiyi paylaşmanın en doğru şey olduğunu. her şeye rağmen anlamayacaklarsa da ben anlıyorum , biliyorum .. sen bana istediğin gibi bak ...
gereksiz depresyon, gereksiz melankoli, gereksiz drama kokan şarkı.

tamam hiç birimiz özgür hayatlar yaşamıyoruz, birçok baskı var üzerimizde. ama şunu unutmamak lazım, "en büyük baskı, insanın kendisine yaptığıdır!"

sevginin gücü öyle büyük ki, insanı öyle güçlendiren bir şey ki eğer gerçekten seversen "kim ne demiş? anlamış mı?" çok da gözünde olmuyor insanın. sadece kendinize iyi davranın ve sevin yeter. korkacak, saklanacak bir şey olmadığını göreceksiniz zamanla.
ikimize karşı bu dünya
bizi anlamayacaklar

en çok anlam yüklediğim şarkı sözlerinden biri. buraya da bir damla göz yaşımı bırakabilirim
gözünü s*kerim senin... diye devam eden çok anlamlı cümle.