spatula

Durum: 54 - 19 - 9 - 2 - 22.02.2019 18:36

Puan: 768 - Sözlük Kezbanı

4 ay önce kayıt oldu. 7.Nesil Yazar.

0
  • /
  • 3

ayı sözlük yazarlarının burçları

ayı sözlük itiraf

seni özlüycem devekuşum özledim bile

alttaki yazara soracaklarım var

tabiki. doğrulukmu cesaretmi

breathin

çıtır bi şarkı olmuş beğendim
how do i know if this shits fabricated en güzel kısmı

ayı sözlük yazarlarının meslekleri

10 yıldır nyc de olmak bir meslekmiş bugünde bunu öğrenmiş olduk

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

istanbuldayım takılıyorum doğru değil seni düşünüyorum bazen bir durup nefes alıyorum içimde bi umut bi umut nasıl şey bi güneş bi bulut. . . .

alttaki yazara soracaklarım var

mutsuz uyanma sebebim uyanır uyanmaz o orospu çocuğunun aklıma gelmesi mutlu uyanma sebebim aylardan şubat olması. bir ilişkinin olmazsa olmazı nedir? olmasada oluru nedir?

ayı sözlük chat

yataktan yatağa geziyosun sonrada ne güzel pazarlıyosun kendini satış serbest nasıl olsa dimi. bu nasıl hayat böyle seninki? iyi yediriyosun ama millete. bi de bunu yaşamaktan keyif alıyosun hayret! hep terkedilmen bu yüzden işte mutlu olman imkansız . olmada orospu çocuğu.

ayı sözlük'te keşfedilen ilk yazar

malesef sendin orospu çocuğu

düşün ki o bunu okuyor

seninle yaşayacağımız çok şey vardı ama yarım kalmak zorunda.ilgisizliğinle beni kendinden uzaklaştıran sendin. birşeylerin olması için hep ben uğraşamamki. başka kalplerede atacak mı sana attığı gibi bilmiyorum ama denemeden bilemem. bildiğim şey senden ne kadar hoşlansamda gitmem gerektiği.

yazarlar sevgililer gününde ne yapıyor

yeni biriyle tanıştım

ürkek

bir sonraki görüşmeyi garantilemek için boyunluğu unutulmuş numarası yapılan yazar.*

üstteki yazar

düşün ki o da bu şarkıyı dinliyor

aşık olunan kişinin uzakta olması

uzakta değildir aslında sen yanlışlarınla onu uzaklaştırırsın ve sonsuza kadar kaybedersin.

ayı sözlük itiraf

senin gibi biriyle tekrar karşılaşacağımı sanmıyorum. iyi ki senden uzak durmuşum diyorum çünkü bozuk olan benim sen değilsin ve gerçek mutluluğu hakediyorsun benden uzakta. kendinle ilgili suçluluk duymayı kendini kötülemeyi bırak. sana yalan söyledim seni gördüm ve gördüğüm anda etkilendim.

gidiniz


güzelce dinleyin canlarım mutlaka kendinizden birşeyler bulacaksınız lgbt için yazılmış şarkı adeta.kalp kırıklarınıza iyi gelmesi ümidiyle.

9 şubat istanbul ayı sözlük zirvesi

homoseksüellik tercih midir

evcilik oynamak isteyen, etek giymek isteyen birinin durumu homoseksüellik midir transseksüellik midir ikilemine düştüğüm sorudur.

22 ocak 2019 sözlükte verilen subliminal mesaj

https://eksiup.com/dcf0d7096676 başlıkları alt alta okurken denk geldiğim subliminal mesajdır. kimlere gözdağı verildiği merak konusudur.
  • /
  • 3

hoşlanılan erkeğin kadın çıkması

tam tersi durum için bu içerikte bir klip bile vardır türkiye'de. bardan kaldırdığı kadının erkek çıktığı bir içeriğe sahip.sonra bunu hande yener ve grup 84 coverladilar.

ayı sözlük itiraf

tam 4 yıldır birine platonik aşığım. bu süreçte adını bile öğrenmedim. bu kişiyi 4 yıl boyunca herhangi bir şekilde bir kere bile rahatsız etmedim. her sabah, belki görürüm umuduyla onun yaşadığı sokaktan geçmek için yaklaşık 1 km yürüyorum. geçen gün bana merhaba dedi, çok şaşırdım. elim ayağım tutuldu bir an, ne diyeceğimi bilemedim. bende merhaba dedim, kendimi o kadar çok kastım ki sanırım muhabbet etmek istemediğimi falan düşündü. gözlerimin içine baktı. kafam karıştı.

ama hala kendimden nefret edecek düzeyde korkak bir insanım...

gitme sana muhtacım

o sahilde aniden çalmaya başlayınca aklıma gelmiştin. oysaki hafızamdan seni tamamen sildiğimi ve sana artık ihtiyacım olmadığını düşünüyordum. güneşte kavrulmuş bedenim yorgunca uzandı kumların üstüne. neşem hüzne dönmüştü tekrar. buraya beraber gelebilirdik diye düşünmüştüm, burada beraber uzanabilirdik. çok istediğimiz ülkelere gidip özgürce el ele dolaşabilirdik. bütün hayallerimizi öldürmüş olduğumuz gerçeğiyle yüzleşirken, şarkıda dediği gibi beni neden öldürmeyip can çekişir halde bıraktığını anlayamıyordum. hayatımda hiçbir zaman bir insanın yokluğunun bu kadar koyabileceğini bilmezdim. yarına dair verilmiş sözleri hatırlatan bu şarkıyı ne zaman duysam uzaklara dalarım. zira artık burada değilmiş gibi hissediyorum. bu şarkının bana bizi anımsattığını ve dinlediğimde hüzünlendiğimi asla bilemeyeceksin. sahi sen hangi şarkıda anıyorsun bizi, hangi sözler burkuyor yüreğini?

bazı şarkıların bizdeki hikayeleri

yukarıdaki hikaye çok güzel. benimki biraz hüzünlü ama entriyi okuyunca direk aklıma geleni yazıyorum. bazı insanlar vardır böyle ilk tanıştığınızda sanki yıllarca vakit geçirebilirmişsiniz gibi olur. size birşey söyler ve söylediği sanki sizin nişanınızdır artık. güzel olan şeylerden çok derin yaralar da çıkar ya öyle bir şeyler. gözgöze yaptığımız muhabbet hala olduğu gibi duruyor içimde. öyle etkilenmiştim ki sonraki görüşümde heyecandan selam vermeye utanmıştım. bir süre sonra gitti zaten. görmedim bir daha. o gitti ben de o nişanın acısıyla kaldım. çay sözü vardı bana. "hatta senin için yemek yapacağım". öldüğünü öğrendim sonra. acıma eşlik eden şarkıyı buldum. dinleyince bir tek o gelir aklıma. bir de tanıştığımız şehirde bir yıldıza yazmıştım onu. istanbul'da da görür müyüm diye düşünüyorum. ölmüş biri için, bazen unutulduğuna acı çekilen, her anımsamadaysa geçirilen kısacık vaktin değeri acıyla geri gelen, yıldızlara benzetilen bir insan için ;

bazı şarkıların bizdeki hikayeleri

yazacağım entry için uygun başlık bulamayıp kendi hür irademle açtığım çok içime sinmeyen bir başlık oldu. beni yalnız bırakmayıp entari gireceğinizi düşünerek başlıyorum kafa ütülemeye.

bundan yaklaşık 17 yıl öncesi kendimi tanımaya başladığım tabi bunu kendime söylerken dahi içimde fırtınalar kopan, iç sesimi dinlemeye dahi tahammülü olmayan bir xalo. abim üniversite öğrencisi o vakitler( kaymakam olacak derlerdi ipsiz sapsız olmayı seçti. gerçi bu adama ilçeyi versen iki güne satar parayı da türlü yollarla iki saate yerdi isabet olmuş ol(a)maması). konuyu dağıttım gibi devam edeyim. o ara bilgisayarımız var ama bilirsiniz o dönem masa üstü bilgisayara devlet nişan'ı gibi bakılırdı. monitöre kılıflar mı dersin kasaya özel localar mı.. abim tipik üniversite öğrencisi kafası sayısız foto albümleri gereksiz nice sanatçı şarkıcı klasörleri. sonra bir klasör ilişti gözüme "üniversite arkadaşlar!" ulan dedim bunun arkadaşlarından ne cacık olur ne işler çeviriyor bu komünist. girdim klasöre bir birkaç fakir öğrenci sofrası. kadınlı erkekli piknik fotoları. amfi de ders arası fotoları. sonra bir video.. yerde oturmuş dalgalı saçları gözlerinin mahmurluğu uykudan yeni uyanmış olmasına delalet. videonun çekildiği kameraya çok az bakıyor ama o her bakışı attığında benim içimde orman. ama öyle orman değil yeşilin her tonu. öyle serin öyle gür öyle hayat.. elinde gitarı çalacak mı acaba demeye kalmadan gitar teli ses buluyor benim içimde yine bir senfoni. sonra o gür sesiyle lirik bir tarzda yormadan çağlamadan okuyor şarkıyı. "deriko saçın örmezler, deriko saçın örmezler.
seni de bana vermezler, seni de bana vermezler. deriko kaşlar kara deriko gözler ela." günlerce izledim dinledim.. beni sana keşke verseler diye hayiflandim durdum. "deriko saçın iki kat, deriko saçın iki kat.
kes birini bana sat, kes birini bana sat" sonra kendi içimde deriko diye bir düşman hısmım oldu. ee örgüleri var hemide iki kat. kim lan bu deriko çok mu güzel acaba. diye söylendim durdum günlerce. şuan o gitar çalan nerede ne yapıyor bilmiyorum derikoyu hala çok severim dinlerim henüz kimse onun gibi söyleyemedi.

ayı sözlük itiraf

bazen,her şeyi bırakıp gitmeyi istiyor musunuz?
ben çok istiyorum.sorun şu ki nereye gideceğimi bilmiyorum? gidince her şeyin güzel olup olmayacağını bilmiyorum.sadece gitmek istiyorum.sanki gidince her şey düzelecekmiş gibi geliyor.

bu sefer irem'den git şarkısı çalıyor kafamda.evet,bu bir aşk şarkısı.yine de kendimi buluyorum bu şarkıda.'her yeni küçük adım,uzak diyarların sebebi değil mi?' sözünü tekrarlıyorum.adım atamıyorum.küçük de olsa adım atamıyorum.kendimde o gücü bulamıyorum.gitmem gerektiğinden eminim ama kendimi yürüyemeyecek kadar yorgun hissediyorum.

bir sorun daha var.uzak diyarlar.sahiden uzak diyarlar neresi?

köfteci yüksel

babaeski merkezde bulunan ünlü köfteci. bir uykuluk yapar, bir köfteler tavuk çeşitleri pişirir ki e-5 üzerinden geçenlerin mutlaka uğradıkları bi mekan haline gelmiştir.

keşke o da beni sevebilseydi

tek taraflı duyguların geride bıraktığıdır.

ayı sözlük itiraf

bir tek sevgilimden hoşlandım, bir tek onu sevdim. ondan öncekilerden de ondan sonrakilerden de hoşlanmadım. ayıp olmasın diye hoşlanmış gibi davrandıklarım oldu. tesadüf eseri uyum sağlayacağım birini bulmuşum fark etmeden, ayrıldıktan sonraki hayatımı lanetleyecek birini bulmuşum aynı zamanda. ondan sonra kimseye karşı böyle yoğun hisler beslemedim, besleyemiyorum. belki ruhu da yakındı bana ama olmadı çok inat ettik. ben onu kafamdan tamamen silemeyeceğimi, aynı şeyleri bir daha hiç kimseyle yaşamayacağımı biliyorum. bu hislerin bir kerelik olduğunu bilsem bu ilişkinin sonsuza dek sürmesi için daha çok çaba sarf ederdim. şimdi kimsesiz kalmış yatağımda, kendime ve o zamanlarda hissettiklerime sarılmaktan başka çarem yok. zaten bizim bu ortamdaki ilişkiler ağından ne kadar farklı olduğumuzu da fark ettim. onunla gay app vs. gibi bir yerde tanışmamıştık, bu bakımdan da ilişkimizin anlamı vardı. bu app'lere mahkum olmayı sindiremiyorum kendime. hep duygusal yaklaşmak istiyorum, ama bu app'ler insanları kirletmiş. sürekli cinsel amaçlarla buluşmalar yaptıkları bir sirkülasyona girmişler. öpüştüğün, seviştiğin biriyle bir kereliğine görüşmüş olmak bana ağır geliyor. kalbi olan bir tane insan kalmamış. bunun yerine yalnızlığı tercih ederim, cinsellik benim için bir ihtiyaç değil, karşıma da bundan fazlasını veremeyecek odunlar çıkıyor. neyse zaten eski sevgilimleyken tattığım hislerin esiriyim hâlâ. kimseyi sevemeyeceğimi sanıyorum. sevme yetim onunla beraber gitti. ruhu mahkum edilmiş gibi mutsuzum. beni kimse özgür koyamaz.

gece yine yatmadan bu şarkıyı dinleyip o zamanları andım, içim acıdı, bundan sonra hissiz yaşayacak olmanın gerçekliğine tahammül edemiyorum.

ayı sözlük itiraf

son defaymış gibi,kaybederken kendimi,en ucuz şaraplarda.
günler boyunca kafamın içinde çaldı,teoman'ın duş şarkısı.

duş alınca temizlenecek mi bütün geçmişimiz? unutabilecek miyiz her şeyi? akan suyun altında neyi düşüneceğiz? su düşünmeyecek,su bırakacak kendini.su akıp yolunu bulacak,peki ben yolumu bulabilecek miyim?

itirafım neydi?unutmadan yazayım. su gibi olmak isterdim.

Toplam entry sayısı: 54

suriyeli mülteciler hakkında doğru bilinen yanlışlar

https://eksisozluk.com/entry/85625377 herkes sizden iğreniyor ve ölmeniz için dua ediyor. siz hala birbirinize hakaret etmeye, ötekileştirmeye devam edin. keşke birbirinize laf sokmaya harcayacağınız emeği daha olumlu şeyler için harcasanız.

maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisi

yazar bunu kendi çizmiş gibi duruyor

discord

beşi sözlük yazarı olmak üzere şimdilik sekiz kişiden oluşan grubumuzla iki lafın belini kırdığımız uygulama. katılmak isteyenler yeşillendirebilir.

sözlükçülerin en sevdiği sözlükçüler

(bkz:hazineci) yardımsever ve insan. buralarda farkı belli oluyor, güzel de yazıyor.

evrene bir mesaj gönder

hayalkırıklığı hissini beğenmedim geri al.

homoseksüellik tercih midir

evcilik oynamak isteyen, etek giymek isteyen birinin durumu homoseksüellik midir transseksüellik midir ikilemine düştüğüm sorudur.

discord

beşi sözlük yazarı olmak üzere şimdilik sekiz kişiden oluşan grubumuzla iki lafın belini kırdığımız uygulama. katılmak isteyenler yeşillendirebilir.

ahmet yıldız

yeni yıla gireceğimiz şu son günler...artık takvimler 2019u gösterince 11. yılına girmiş olacağız ahmetsizliğin. bir arpa boyu kadar yol katedilemeyen 11 yıl, haybeye geçmiş, ahmet'in ömründen yemiş. kimsenin elinden birşey gelmemiş, kimse uğraşmak da istememiş.çünkü bazı hayatlar bazılarınınkine göre daha değersiz.bazen bir papağanın hayatından da değersiz. dondurma almaya giderken ahmet'in sırtına yediği üç mermiyi hazmedemeyeceğim, ahmet'in kimsesizler mezarlığında yatmasını hazmedemeyeceğim. bir ailenin çocuğunu ilgi duyduğu cinsiyetten dolayı katletmesini hazmedemeyeceğim.
son bakıştaki o gözler kaldı aklımızda...rahat uyu...

suriyeli mülteciler hakkında doğru bilinen yanlışlar

https://eksisozluk.com/entry/85625377 herkes sizden iğreniyor ve ölmeniz için dua ediyor. siz hala birbirinize hakaret etmeye, ötekileştirmeye devam edin. keşke birbirinize laf sokmaya harcayacağınız emeği daha olumlu şeyler için harcasanız.

ayı sözlük cafe

homoseksüellik tercih midir

evcilik oynamak isteyen, etek giymek isteyen birinin durumu homoseksüellik midir transseksüellik midir ikilemine düştüğüm sorudur.

ürkek

bir sonraki görüşmeyi garantilemek için boyunluğu unutulmuş numarası yapılan yazar.*

ayı sözlük yazarlarının meslekleri

10 yıldır nyc de olmak bir meslekmiş bugünde bunu öğrenmiş olduk

ayı sözlük chat

yataktan yatağa geziyosun sonrada ne güzel pazarlıyosun kendini satış serbest nasıl olsa dimi. bu nasıl hayat böyle seninki? iyi yediriyosun ama millete. bi de bunu yaşamaktan keyif alıyosun hayret! hep terkedilmen bu yüzden işte mutlu olman imkansız . olmada orospu çocuğu.

ayı sözlük'te keşfedilen ilk yazar

malesef sendin orospu çocuğu