osmaniye

zamanında adana ilinde ayrılarak il haline gelmiş şehrimiz. oldukça sıcak ve nemli bir havası var. plakası 80dir. *
2 hafta içerisinde iş bulamazsam hayatımı geçirmek zorunda kalacağım sıcak ve küçük il.
eski adı cebelibereket olan ve bilinenin aksine önce bu isimle il olup sonra adana’ya bağlanan sonra osmaniye olarak yeniden il olan küçük şehir. fıstığı ile meşhurmuş. ve ayrıca minimum 1 sene burada kalacağım yer neyse 5 gün geçti kaldı 360
56 günümü geçirdiğim ve sadece 1 hafta daha yaşayıp bir daha asla adımımı atmayı düşünmediğim küçük il... nüfusu 230000miş ama gece saat 21den sonra in cin top oynayan özlemeyeceğim yer... bitti be çok şükür bitti....
aklımda hiçbir izlenim oluşmayan şehir. var mı tüyo verecek olan.
şehir mehir değil isim şehir oynarken bile bence bitkiye yazılması gereken yanında yer alan adana iskenderun mersin gibi yerlerin yanından bile geçemeyen yobaz sıkıcı iğrenç ömrümü tüketen yer. sıç bok.
düğünleri bile acayip olan yer. 3 gün 3 gece sürüyor.
ince hamurlu, kırmızı renkli ve şekerli bir tada sahip enteresan simidini otobüsünüz otogara yanaşır yanaşmaz size tattıran şehir. en azından benim aklımda öyle kaldı. 12 - 13 sene önce üniversitedeyken, otobüsle gaziantep’e giderken osmaniye otogarına otobüs mutlaka girerdi. iner inmez de satıcılar gelir, bir şekilde yolculara bir güzel itelerdi bu simidi. bunu gören şalgam satan dayı da boş durur mu? o da elinde simit görene iteleyiverirdi şalgamı. otobüsten inmemek de çare değil. otobüsün içine kadar gelip bir şekilde tattırırlardı.
o kadar lanet ettim ki buraya gerçekten lanetlemiş olabilirim. efendim yaklaşık 2 aydır deli gibi insanlarının hasta olduğu yer. suyunda, havasında artık nefsinde ne var bilmiyorum ama milletin sapır sapır amipli dizanterili ishalli kısaca sıçmalı işemeli kusmalı hasta olduğu yer. ha olur da yolunu kaybedip gelmek isterseniz sakın gelmeyin.
sabaha karşı deprem olan il. şimdi baktım 3.1 miş ama korkuttuk be ya.