hayal kırıklığı

umutlarla özenle şişirilen hayal balonuna değen iğnenin yarattığı şaşkınlık, üzüntü. hayal kurmak güzeldir ama niceliği arttıkça ve olasılığı azaldıkça hayal kırıklığı yaratması kaçınılmaz.

(bkz: hayal balonuna göz dikmiş iğne)
arkadaş kalalım lafını duydugumuz anda beynimize yansıyan duruma denir..
camdan bir vazo gibi,
her defasında şanssızlık
rüzgar esiyor ve düşürüyor.
paramparça oluyor kırık/lık/lar/ kalıyor..
hayal kırıklıkları malesef gururu zedeler. ama gururda insanı. bu sebepten gurur insanın gözüne bir perde çeker. fedakarlıkları biriktirir ve perdeleri kapatır. aslında güzel olan fedakarlıkları gönülden yapmak değil midir? yine olsa yine yapacağımızı bilmek değil midir? neden hayallaerimizin teminatı gurur olsun ki...? hayaller kırıldı mı iz bırakmaması beklenmez. kırık haliyle sevmeye devam edilir. sebat etmek ve kırıklarda kırılan ışığın yaydığı renklerle yaşamak apayrıdır aslında.
hayal kurmayı seviyorsanız ve hayallerinizin sınırı yoksa baya acıtır. sonunda elinizde hayalleriniz kalırsınız. tek problem hayaller çift kişiliktir. tek kişi gidemezsiniz.
hani çabalarsın ya birşeylerin peşine düşersin belki de çok istersin, olmaz olamaz; işte o ağzına sıçıldığı andır.
evet..hayat dair en çok yasadığımız duygulardan birisi ne yazıkki..beklentilerin karşılanmamsı ile ilgiliyada aza kanaat etmemeklemi diyelım..sebebı ne olursa olsun kötü sonucta...
guvendiğin dağlara kar yağar, hiç ummadık yerden yara alırsın, haykırırsın yalvarırsın duyulmaz. ha iste aynen bu.
çok acıtıcı ve çok sık yaşanan bir duygu. çok acıtması insanı yaşamının sonraki zamanlarında daha az umutla yaşamak zorunda bırakması, çok sık yaşanması da umutsuz yaşanamayacağı için insanın yine yeniden umutlanmasından kaynaklanır.

insanın umutları bencildir, anlaşılmaz görünmesi de bu bencilliğinden kaynaklanır. kendince mutlu olmak, mutlu etmek ister insan, önce kendi hayalleri için savaşır. mutluyum dediği anda bir başkasının insanın mutsuzluk kaynağı olmak çok kolaydır bu yüzden.

sevmeyi bilmek zaman ister, sevmeyi bilmeyeni sevmek ise hayal kırıklığına uğramaya hazır olmak zorunda bırakır insanı.
çok seversin güvenirsin adam yerine koyarsın ama adam çıkmaz ya; hani tama ya bu dersin ama o al sanaa der ya; hani sen bişey söylersin senin için doğrudur ama ukalaca eee senin için böyle ama benim için böyle der seni bozar ya o an budur... göt olma anıdır...
gelip geçici bir durumdur. moraller bozulmasın *
ailenden siktir yediğinde ne yapacağını bilemediğin ana denir.
sıçarken tuvalet kağıdının bittiğini gördüğünüz anda bir hayal kırıklığıdır.*
sabırsızlıkta beklediğin özlediğini belirttiğin mesajına geldim işte merak etme şeklinde gelen yanıt ciddi anlamda hayal kırıklığıdır.
kamerada görüp içinizin yağlarını eriten, adeta sizi kamerada görüp aşık olma triplerine sokan adamla buluştuğunuzda size " hoşgelmişsin iki gözüm. vıyy ben seni yiyerim ha yiyerim *mına koyiyym." şeklinde bir aksan ve dille konuşması. her ne kadar " sen sus gözlerin konuşsun." demeye çalışsanız da olan olmuştur artık.
bu hafta sonu 1 değil 2 kere yaşadığım olaydır.nedeni önemli olmasa da sonucunda 2 sevgili arkadaşımın aslında birer yanlış kişi olduğu ortaya çıkmıştır.
tanım: ayrımına iyi varmak gereken bir kırıklıktır. bazen hayal kırıklığı yaşan değilde yaşatan olur insan.
aslında insanlar seni hayal kırıklığına uğratmıyor. sadece sen, yanlış insanlar üzerinde hayal kuruyorsun..
uzun zamandır şu şarkıdaki kadar güzel anlatıldığını görmemiştim.*

fesateen - mashrou leila

insana özgü bir şeydir özellikle hayal kırıklığına uğratma. fazla takılmamak lazım
  • /
  • 3