hayal kırıklığı

umutlarla özenle şişirilen hayal balonuna değen iğnenin yarattığı şaşkınlık, üzüntü. hayal kurmak güzeldir ama niceliği arttıkça ve olasılığı azaldıkça hayal kırıklığı yaratması kaçınılmaz.

(bkz: hayal balonuna göz dikmiş iğne)
arkadaş kalalım lafını duydugumuz anda beynimize yansıyan duruma denir..
camdan bir vazo gibi,
her defasında şanssızlık
rüzgar esiyor ve düşürüyor.
paramparça oluyor kırık/lık/lar/ kalıyor..
hayal kırıklıkları malesef gururu zedeler. ama gururda insanı. bu sebepten gurur insanın gözüne bir perde çeker. fedakarlıkları biriktirir ve perdeleri kapatır. aslında güzel olan fedakarlıkları gönülden yapmak değil midir? yine olsa yine yapacağımızı bilmek değil midir? neden hayallaerimizin teminatı gurur olsun ki...? hayaller kırıldı mı iz bırakmaması beklenmez. kırık haliyle sevmeye devam edilir. sebat etmek ve kırıklarda kırılan ışığın yaydığı renklerle yaşamak apayrıdır aslında.
hayal kurmayı seviyorsanız ve hayallerinizin sınırı yoksa baya acıtır. sonunda elinizde hayalleriniz kalırsınız. tek problem hayaller çift kişiliktir. tek kişi gidemezsiniz.
evet..hayat dair en çok yasadığımız duygulardan birisi ne yazıkki..beklentilerin karşılanmamsı ile ilgiliyada aza kanaat etmemeklemi diyelım..sebebı ne olursa olsun kötü sonucta...
guvendiğin dağlara kar yağar, hiç ummadık yerden yara alırsın, haykırırsın yalvarırsın duyulmaz. ha iste aynen bu.
gelip geçici bir durumdur. moraller bozulmasın *
ailenden siktir yediğinde ne yapacağını bilemediğin ana denir.
sıçarken tuvalet kağıdının bittiğini gördüğünüz anda bir hayal kırıklığıdır.*
kamerada görüp içinizin yağlarını eriten, adeta sizi kamerada görüp aşık olma triplerine sokan adamla buluştuğunuzda size " hoşgelmişsin iki gözüm. vıyy ben seni yiyerim ha yiyerim *mına koyiyym." şeklinde bir aksan ve dille konuşması. her ne kadar " sen sus gözlerin konuşsun." demeye çalışsanız da olan olmuştur artık.
tanım: ayrımına iyi varmak gereken bir kırıklıktır. bazen hayal kırıklığı yaşan değilde yaşatan olur insan.
aslında insanlar seni hayal kırıklığına uğratmıyor. sadece sen, yanlış insanlar üzerinde hayal kuruyorsun..
uzun zamandır şu şarkıdaki kadar güzel anlatıldığını görmemiştim.*

fesateen - mashrou leila

insana özgü bir şeydir özellikle hayal kırıklığına uğratma. fazla takılmamak lazım
umduğun hayalini kurduğun şeylerin gerçekleşmemesi anında yaşanabileceği gibi, asla olmayacağını düşündüğün bir olayın gerçekleşmesiyle de olabilen durum. yani insan olarak beklentisi hep var bir yaradılışa sahip olduğumuzdan başımıza bir çok durumda gelebilecek üzücü olay.
aşık olduğunuz kişinin aslında o aşık olduğunuz özelliklerini kaybetmesiyle, hatta o özelliklere hiç sahip olmadığını sadece olmuş gibi davrandığını anladıktan sonra yaşayacağınız duygudur.
minibüste sadece iki yolcu varken minibüscünün yolu kısaltmak adına "üst yol var mı"sorusuna iki yolcunun da "evet"demesidir.
açık fikirli olduğunu düşündüğünüz birine eşcinsel olduğunuzu söylediğinizde, "allah ıslah etsin, hem bu dünyada hem ahirette işiniz zor" demesidir.
sınavdan alınan düşük nottur.
  • /
  • 2