florence welch

florence and the machine'in her şeyi konumunda ki günümüz dünyasının en güçlü, en muhteşem; aslında anlatmada sıfatların, kelimelerin kifayetsiz kaldığı, inanılmaz ingiliz vokalist. tapılası hatun gerçekten.
şu arala calvin harris ile ortak iki ay önce çıkarmış olduğu yeni single'ı olan sweet nothing ile gündeme, iki hafta önce yayınlanan klibi sayesinde, bomba etkisi yaratmıştır sevgili florence. aslında ben pek kendi tarzına yakıştıramadım bu parçayı ama işin içinde florence olunca dinlettiriyor kendini her türlü.
hazırlıkta ben florence and the machine dinlerim deyince bana aşık olmuş gözlerle bakan hatunun bir ay sonra gay olduğumu öğrenmesi geldi aklıma.
yüksek ses kullanımını vokal anlamında genel olarak rahatsız edici bulsam da içine bu kadar coşku, aşk, enerji katarak işin rengini değiştiren kadın. müziğe sanki tepeden bakan umarsız ve kendinden emin tavırlar, kendini kaybeden bir coşku, bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji patlaması, şairane bir üslup. daha ne olsun.
ceremonials albümüyle tanıdığım sesiyle, güzelligiyle kendine hayran bırakan insan. ingiltere?nin havasından mıdır suyundan mıdır? bilinmez ama bi farklı oluyo abi bu britishler. daughter adlı grubun solisti elena tonra ile olan ses benzerliğini söyleyemeden geçemicem. never let me go adında bi şarkısı vardır ki özellikle kışın dinlenilmelidir parça aynı zamanda the vampire diaries in 3. sezonunda da kullanılmıştır bu ablacığımız film müzikleri de yapmaktadır ( breath of life, over the love)
son albümün zincirleme bir kurguyla birbirine bağlanmış konsept örgülü kliplerinde başrollerde kendini arayan kadını en doğal, en çıplak ve en kaygısız biçimde oynayan kendine has üslubuna bayıldığım kadın. bu albümde müzik tarzlarını aniden değiştirmeleri, gittikçe popüler kaygılardan uzak tavırları ve elbette ki florence welchin allanıp pullanmamış tarzı; yani sadece ses ve yorumunun fazlasıyla yeterli olduğu vurgusu paha biçilemez.
dünya üzerindeki en güzel kadındır.
bir insan en fazla bu kadar ingiliz olabilirdi.
kusursuz fiziği, ingiliz hanımefendisi saçları, sürekli kısık gözleri ve dudak kenarına yerleşmiş hiç gitmeyen ufak sırıtışıyla eşsiz benzersiz bir afettir.