greenpeace

doğa adına mücadele veren dünyaca ünlü bir örgüttür. insanların doğa ile ilgili politikalarını gözden geçirmesini talep etmektedir. bunun için kamuoyu oluşturmak adına radikal ve dikkat çekici eylemlere imza atmakdadır.

http://www.greenpeace.org/turkey/tr/
şu sıralarda sağlığın için son 24 saat adlı bir eylemi yürütmektedirler. şu an hali hazırda ülkemize gdolu ürünlerin girişine izin verilmemesi adına yürütülen bir çalışmadır. önemli bir çalışmadır katılımın gerekli olduğu açıktır.

http://www.greenpeace.org/turkey/tr/harekete-gec/gdo/

*
her hafta arayıp şu eyleme katılıyoruz bize bağış yaparmısınız diye dilenmekten bıkmayan örgüt. hayır yapmıyorum. hangi sorunu çözdünüz de bağış istiyorsunuz anlamadım ki?
karanfil'den her geçtiğimde hiç aksatmadan aynı kişi tarafından tam olarak dost kitabevi'nin önünde durdurulduğum ve her seferinde 'destekçinizim' diyerek koşar adamlarla kaçtığım kişinin gönüllüsü olduğu oluşum.
izmir kıbrıs şehitleri caddesi'nde ayrı noktalara yerleşmiş mayın gibi hepsi de aralarından geçersen yaşıyorsun bi de sen yürüken seninle yürüyorlar sorular soruyorlar anlatmaya başlıyorlar greenpeace hakkında maval vermeye anlat da anlat dur.

arkadaşımla gene bir mekanda otururken* masamıza gelip; greenpeace hakkında bilgi almak ister misiniz? deyip ezberinde olan şeyleri sessizlikle dinledik. o konuşmasını bitirdikten sonra arkadaşım ve ben soru-muhabbet şeklinde konuşurken farkettik ki yönelttiğimiz sorulara cevap veremiyor * demem o ki sen bu örgütü savunurken bilgi de edin ki insanların karşısında mahçup olma, belki de kendine göre yeterli bir donanıma sahip, bilmeli ki bizim toplumumuza bunu kabul ettireceksen daha inatçı ve donanımlı olmalısın.
arkasinda gazpromun ve mi6 elleriyle emin adimlarla ilerleyen cevreden daha cok siyasetle ilgilenen topluluktur.
"para para para" diye beynimi yiyen kurum. hayır ciddi anlamda hatrı sayılır bir meblağ zaten her ay kredi kartımdan kesiliyor amma ve lakin kızılay'a her gittiğimde yoldan çevirip lafa tutuyorlar ya da illa arayıp meblağyı yükseltme talebinde bulunuyorlar. tamam evet bağışlarla işleyen bir kuruluş ama böyle olunca da inancım sarsılıyor abi.