cubboy

Durum: 287 - 0 - 0 - 0 - 28.05.2017 19:11

Puan: 4466 - Sözlük Kezbanı

11 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

expecting the dog days to be over atm
  • /
  • 15

ionnalee

jonna lee'nin iamamiwhoami projesine son verip, bundan sonra solo çalışacağı; aynı tatta, hatta daha özgür olduğu için tamamen kendisinin yazdığı şarkılardan ve düzenlemelerden oluşacağından, kendisine göre daha başarılı olacak olan yeni projesi. tıpkı iamamiwhoami'da olduğu gibi audiovisual'lar şeklinde ilk albümünü piyasaya sürmeye başladı. samaritan adlı ilk single'ı ile epey heyecanlandırmıştır bünyeleri. 2 haziranda not human adlı bir diğer şarkıyı yayımlayacağının haberini birkaç gün önce müzikseverlerle paylaşmıştır müziğin tanrıçası. heyecanla beklemekteyiz.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

austra - beyond a mortal

arcade fire

we exist şarkılarına çektikleri video klip ile eminim ki bir çok ayı severi heyecanlandırmıştır kendileri * *

the fin.

2010'da tokyo'nun göbeğinde kurulmuş, beklenmedik derecede güzel müzik yapan japon insanlar topluluğu. şu ana kadar çeşitli ep'leri ve albümleri mevcuttur. yaptıkları müzik bir çok etikete sahip olabilir; ancak, en baskın ögeler shoegaze, indie-pop ve rock, chillwave ve yer yer darkwave şeklinde kategorileştirelebilinir. sevelim sevgili sözlük bu güzel insanları.

başlangıç olarak:

shy panther

avustralya'lı güzel müzik yapan insanlar topluluğu. yaptıkları işi experimental, indie-electronica ve trip-hop ana başlıkları altında toplayabiliriz. şu ana kadar 2010'da yayımladıkları shy adında ep'leri ve 2012'de yayımladıkları dozen clouds wide bir tane stüdyo albümleri bulunmaktadır. tadından yenmez türde müzik yapmaktadırlar kanımca ve arşivlerde yerini 'almalıdır' türündendir.

başlangıç olarak göz ve kulak ziyafeti:
*

bounty

isveçli iamamiwhoami'ın 2013'de audiovisual olarak yayımladığı ikinci stüdyo albümleridir aynı zamanda.

austra

20 ocak'da piyasaya çıkacak future politics isimli yeni albümlerinden ilk single'larını, audiovisual olarak 19 ekim'de yayımlamışlardır. sevenlerini nasıl bir albümün beklediğinin tınılarını taşıyan muazzam bir çalışma olmuştur kanımca. deneysel yeni ögeler kullanacaklarını sinyalini vermiş olmaları da bir o kadar heyecana sebep olmaktadır bünyelerde.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

malachite - lydia ainsworth

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

söylemesi zevk veren ingilizce sözcükler

-squirrel *
-choir*
-crikey
-square *
-codswallop
-baccy
-require ya da isim haliyle request *
-bollocks
-confuddle
-bugger
-dishy *

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

sözleri olmayan müzikte hüzünlenmek

max richter - on the nature of daylight tam olarak bu duruma özettir bünyemde.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

blood orange - it is what it is

şişmanlığın günah olması

boards of canada

iskoçya'nın edinburgh'sından, electronic, ambient ve downtempo tınılarını çok güzel harmanlayarak lezzetli işler yapan ikili. şu ana kadar altı stüdyo albümü ve altı tane ep yayımlamıştır bu kardeşler. 1998'den beri hitap ettikleri kitleye güzel müzik dinletmektedir bu insanlar. her albümlerinde muhakkak farklı ögeler denemişlerdir; idm başta olmak üzere. downtempo ya da ambient sevmeyen insanlar için fazla sıkıcı gelebilir; ama, bu adamlar dinleyeni türlü türlü ruh haline sokmayı başarabilmektedir efenim.

*

florence and the machine

how big how blue how beautiful albümünden queen of peace ve long and lost adlı parçalarına audiovisual * tadında dün bir klip yayımlamışlardır ki kanımca oldukça başarılı olmuş. ayrıca, florence welch'i yarı çıplak * görmekteyiz bu audiovisual'da.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

dutchbear

hollanda'da hiçbir baltaya sap olamadığı için, süper egosunu bir şekilde tatmin etmek amaçlı sözlüğü trolleyen yazar. ha, bir de eklemeden yapamayacağım; lütfen türkçe öğren bir ara. *

jamie xx

orijinal adıyla jamie smith. ingiliz bir müzik yapımcısı ve dj'dir. sahne isminden de anlaşılacağı üzere londra bazlı the xx grubunun üyelerinden biridir. aynı zamanda solo projeleri de mevcuttur bu abimizin. bir çok farklı remix'i ve iki tane de solo albümü bulunmaktadır. in colour adında bu sene mart ayında yayımladığı son projesinin en bilinen parçası yine the xx'den romy'nin eşlik ettiği loud places'tir. the xx'le birlikte yaptığı işler bir o kadar lezzetli elbette ama solo çalışmaları da muhteşemdir kanımca;

*

chvrches

canlı performansları da bir o kadar leziz bu insanların. vokallerde ki lauren mayberry inanılmaz sempatik geliyor nedense, hatta 'straight olsam kesin verirdim' türünde bir sempatiklik. neyse, canlı performans diyorduk. hah, bakın kexp performansları:
  • /
  • 15
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 287

eski sevgiliyle arkadaş olmak

gereksiz ve rahatsız edici kıskançlık triplerine girilebilen durum. ya da ben de öyle oluyor en azından, bilemedim.

(bkz: saçmalamak )

a perfect circle

maynard'ın muhteşem projelerinden bir tanesi olmakta bu da. son nefesimi ciddi anlamda maynard dinleyerek vermek istiyorum. hele bir de orestes ile verirsem o son nefesi, gülerek yer yüzünden silinebilirim.

ayı sözlük üçüncü ankara zirvesi

susayım diyordum da, madem girdik sixtiees konusuna; o zaman devam ettirelim ki. * tanrım, nasıl saçma, nasıl alakasız, nasıl gidilmemesi gereken bir yer orası öyle. saatlerce mal gibi balkon da oturmamın/oturmamızın * tek sebebi o an hayatı sorguluyor olmam idi; bv bear, hey gidi hey ve olmuyorneyapsamolmuyor'u * bu duruma eşlik ettirerek elbette. naçizane tavsiyem: gitmeyin, gittirtmeyin, göndertmeyin, yanından geçmeyin, merak etmeyin, ettirtmeyin; böyle bir yer yokmuş gibi davranın. biz gibi hata yapıp giderseniz de, bir an önce etkilerinden kurtulmaya çalışın.

diablo swing orchestra

isveç'in böğründen kopmuş avant-garde tarzda müzik icra eden grup. dinlenesi ve dinlettirilesi. senfoni ve metali bir araya bu kadar iyi getiren nadir gruplardan bir tanesi olmaktalar. 2003'ten bu yana aktifler ve şu ana kadar 2012'de ki son albümleri olan pandora's piñata ile birlikte toplam 3 albümleri bulunmaktadır. diğer albümleri ise the butcher's ballroom ve sing along songs for the damned & delirious'dur. kimi zaman jazz etkileri bile görebiliyoruz parçalarında. her eve lazım türden, muhakkak müzik arşiviniz de bulundurmanız gerektğini düşündüğüm şahane bir topluluk daha kanımca.şakır şakır yabancı dil konuşmak

insanları aşağılık kompleksine sokabilen durum. her azıcık dille ilgisi olan kendini bir süreden sonra native-like gibi sanmaya başlayıp 'şakır şakır konuşuyorum lan ben' moduna giriyor anlamakta güçlük çektiğim sebeblerden ötürü. bir de british accent'lardan biriyle konuşmaya çalışanları olmuyor mu; boğmada ne yap yani şimdi?

türkiye'de konser vermesi istenen yabancı şarkıcılar

şöyle bir düşünmeye kalkınca bile çok kısa sürüyor. insan, 'olm çok uzun bir liste bu ya, siktir et' diyerek düşünmekten ve yazmaktan vazgeçebileceği durum da olabilir tabii.

türkiye'den vize istemeyen ülkeler

yeşil pasaport sahibi olduğum için ne kadar şanslı olduğumu anlamama yardımcı oluyor bi nevi aslında.

adele

şu sıralar james bond filmi için yapmış olduğu yeni single'ı skyfall'la bir kez daha 'ortalık malı' olmuş olan çok güçlü vokal. keşke dolmuşlarda çalacak kadar popüler olmasaydı.*

en sevilen gömlek

oduncu gömleği olarak adlandırılan gömleklerin sebep olduğu durum. kışın daha bir sabırsızlıkla beklenmesine sebep oluyor sanırım bu gömlekler, seviyorum sizleri.

ayı sözlük yazar nicklerinin okunuşu

/kʌb.bɔɪ/ ipa ile telaffuzunun yazılışı olmakta ve nasıl telaffuz edildiği de elbette. *
Henüz takip ettiği biri yok.