the walking dead

yeni dikkat ettim de, yer yer komünizme göz kırpan bir referansı da var aslında. para olmuyor, insanlar bir şeyi emekleri ile elde ediyor, herkesin ayrı bir görevi var, komün halde yaşıyorlar, vs. vs. zombiler bu durumda sırf yiyici olarak kapitalizmi temsil ediyor olabilir. (ya da olmayabilir).
6. sezon 10. bölümüyle dizimize nurtopu gibi bir gey karakter daha katılmış bulunmakta. cidden nurtopu yalnız. çizgi romandaki tipten mütevellit beklentimi düşürmüştüm ben, görünce şok geçirdim. zombi apokalipsine giriyosak bunla giricem ben:şu sahnede hele gözümden kalper uçmaya başladı ekrana:--- dedikodu ---

daryl ile aralarında bir şey olabilir önümüzdeki sezonda benden demesi.

--- ama kaynağı sağlam ---
sırf fear the walking dead'in ikinci sezonuna başlarken yarım kalmasın diye izledim son sezonu.

--- spoiler ---

6x09 muazzam bir bölümdü ama sonrasında olan hemen hemen hiçbir şeyi sevmedim desem yeridir.

carol'ın girdiği salak ruh hali mi dersin, yok efendim abraham'ın rosita'dan ayrılıp çoluk çocuk kurma hayalleri falan aşırı sıktı. morgan'ın felsefesi de aşırı can sıkıcı ama carol'a yardım edecek atlı iyi birisine benziyor.*

tüm sezon boyunca 3 kez falan öldüğünü sandığımız glenn'i sanırım negan* öldürüyormuş çizgi romana göre, artık şu ölü sanılan karakterin ortaya çıkması twistini kullanmayın sayın yapımcılar.

ayrıca grubun her sezon huzura erip yerleşik hayata geçtikten sonra saldırıya uğrayıp sezon başında komik bir şekilde kaçıp yeni maceralara atılmasından sıkıldım, zaten başından beri alexandria'da kalmalarını desteklemiyordum.

--- spoiler ---
7. sezon fragmanı çıkmış dizidir. carol ölmeyeceği için mutluyum ama daryl ölürse bu mutluluğum ne kadar sürer bilemiyorum.


23 ekim'de başlayacak yeni sezon üzerine iki fragman daha yayınlanmış.7. sezon ilk bölümüyle insanı karmakarışık duygulara sevk etmiş dizi.

--- spoiler ---

rick ve ekibini hiç bu kadar aciz görmedim. twd izleyicileri şundan emindir ki negan'ın yaptıkları yanına kalmayacak çünkü bu dizideki kaçınılmaz sonuç şu ki, rick'in ekibine bulaşan bir şekilde belasını buluyor fakat negan fazlasıyla çetin ceviz çıktı öyle oldu bittiye gelmeyecektir olaylar. kanımca carol ile morgan'ın rastladıkları süvarilerle rick ittifak olup negan'ı çökertecek.
ah o herkesin bir arada olup ziyafet çektiği hayali an çok etkileyiciydi.

--- spoiler ---
ilk bölüm yardırıp sezon finaline kadar tek tek bütün karakterlerin gereksiz derinliklerine inmeyi ve sezon finalinde tekrar yardırmayı huy haline getiren dizi. karakter derinliği önemlidir fakat hikayenin bütününden kopuyorsa abartılmış demektir. bu sezon iyice abarttılar, son beş bölümdeki beş farklı hikayeyi aynı bölümlerde paralel şekilde çok rahat anlatabilirlerdi. anlıyorum böyle daha masrafsız da bu kadar göze sokmak da ayıp yani.
son bir kaç sezondur naruto animesini aratmayan dizi. sezonun ilk bölümü heyecan dorukta, sonra araya filler bölümler giriyor. yarı sezon finali şok gelişmelerle dolu. sezonun ikinci yarısının ilk bölümü yine heyecan dorukta, sonra hop sezonun son iki bölümüne kadar yine filler bölümler.. ayrıca her bölümde farklı bir grubun hikayesine odaklandıkları için, ilk grubun hikayesine tekrar dönene kadar orada ne olup bittiğini unutuyor insan.
7. sezonun sadece ilk bölümünü izleyebildigim dizi. diğer bölümler için telif hakkı nedeniyle yayından kaldırıldı diyor. su an izleyebilen arkadaşlar bunu nereden nasıl basarıyorlar bilgilendirirlerse çok sevinirim.
8. sezonu başladı da ortalandı bile ama artık konu iyice şirazeden çıktı, bunlar zombilerle mücadele etmiyor muydu, insanlar nasıl birden migros poşetleri gibi çoğaldılar? neyi paylaşamıyosunuz yaw, dünyada bir avuç kalmışsınız zaten, ama şimdi zombiler masum ve insaflı kaldı yanlarında. bu sezon reytingleri de epey düşmüş diye okudum.
neredeyse her sezon aynı senaryoyu farklı karakterlerle bize yediren dizi.her ne kadar çizgi roman serisinin tadı başka olsada ondada konu aşağı yukarı aynı.roman serisindede durum pek değişmiyor.hatta alternatif dizi ftwd de durum benzer. bu dizinin neyini seviyorumda izlemeyi bırakamıyorum diye düşünüyorum bazen.sanırım cazip gelen dizideki karakterlerin hayatta kalma iç güdüsüyle yapabildiklerini izlemek ve karakterlerindeki değişimi görmek.
işe iyi yanından da bakalım, walking dead sayesinde bir zombi istilasında nasıl hayatta kalacağımızı öğreniyoruz, buna göre bir çarşafın orasına burasına biraz et parçası sürüp görünmez olarak zombilerin arasından rahatça geçmek mümkün. tabi bunu neden 8 sezondur sadece iki kere yaptılar bilmiyorum ulan o kadar zombi mücadelesi yaptılar, kurtulma yöntemini iki kere uyguladılar salaklar. bir de tabi zombilerin beynine pıçağı saplamak da çözüm.
(not: dizideki istisnasız tüm çocukların sevimsiz şımarık yavşaklar olması?)
bize zombi istilasında nasıl hayatta kalacağımızı ve insanoğlunun aslında tam bir o. ç. olduğunu gösterdiğin için, tişikkirlir wilking did.
3. sezonu bitirdim ama zorla. çok sıkıldım. hep aynı şeyler farklı kişilerle tekrarlanıyor. beklentimi karşılamadı ne diyeyim. himym'de bile daha iyi zaman geçiriyorum. ayrıca bu sezon fx'in yeni diizleri var. onları incelemeye aldım.
fear the walking dead daha cazip geliyor açıkçası hem teen wolf'tan ayrılan daniel sharman da bu yapımda yer alıyor sırf onun için bile izlenir.
9.sezonun ilk altı bölümünden sonra başrol oyuncusu andrew lincoln’ın nam-ı diğer rick grimes diziden ayrılacağı söyleniyor sevenleri yasa boğuluyor.
11. sezon ile final yapmış olsa da sevenleri için devam dizileri yayınlanmaya başlandı. 3 farklı dizi ile ana karakterler için hikaye devam edecek gibi görünüyor. ilki the walking dead: dead city 'de maggie ve negan manhattan'da maggie'nin kaçırılan oğlunu geri almaya çalışıyor, bir diğeri the walking dead: daryl dixon ile daryl'i fransa'da göreceğiz, bir diğeri ise 2024 yılında yayına girecek olan the walking dead: the ones who live ile de rick ve michonne karşımızda olacak.
  • /
  • 3