chp teyzesi

umut sarıkaya şu şekilde betimlemiştir bu teyzeleri...

http://img442.imageshack.us/img442/7286/63910127.jpg
ülkemizde genelde istanbulun kadıköy yöresinde görülen izmirde ise metrekare başına 2 tanesinin düştüğü tür.o iğrenç saç ve kıyafet 85 yıldır göz tırmalıyor.
o saç tipi genellikle menopoz tipi sürümlerinde görülür. eğer gerdanlarında ahenkle dans etmeyen bir şalları da varsa bence siyasal simge olmaktan ötürü üniversitelere alınmamalıdırlar.
bir dönem "münevver" sıfatını sistem namına başarıyla taşımış kadınların yaşlı hali böyle oluyor.*
yakın gelecekte biyoloji ve fiziksel antroploji bölümlerinde; uzak gelecekte ise paleantropoloji bölümlerinde homo kemalismus vajinismus ismiyle anılacak olan primat türüdür.

dinci yobaz ne kadar tehlikeli ve zararlıysa, karşı uçtaki karşılığı olan bu teyzeleri de aynı şekilde görüyorum kusura bakmayın. onların atatürk'ü anlamak ve anlatmak yerine putlaştırdığını ve bu nedenle o diğer uçtaki insanların atatürk'e sempati yerine antipatiyle yaklaşmalarının birincil nedenleri olduğunu düşünüyorum. geçen 29 ekim törenleri miydi, bir tane kadın, kutlamalara katılan başörtülü birine bu tarz yaklaşmış, ayarı yemiştir. atatürk sizin malınız değil hanımlar... atatürk'ten feyz alıp biraz gevşetin fularlarınızı rica ederim. atatürk'ü anlamak ve anlatmak bu değil, böyle olmamalı!
sizin bizim gibi insanlardır, heyecanlanmayınız efendim.
bazı eziklere dert olmuştur.*
mediha şen sancakoğlu hanımabla müzikal dünyada şu şekilde tanımlamıştır.*

tüm türkiyeli kadınları iğrenç fönlü ve röfleli yapmak isteyen kadınlardan biridir .anadolu da birçok yerde geleneksel giysi olan çarşafı parçalayarak bu konu hakkında ne kadar kararlı olduklarını göstermişlerdir.
birazcık şu teyzelerin kafasına sahip olmuş olsalardı türkiye'de akp diye bir şeyin işkencesini çekiyor olmak yerine uzaya göndereceğimiz 5000. mekiğin uranüs'e mi yoksa jüpiter'e mi gitmesi konusunda tartışıyor olurduk.

edit: link was here! *
sedefli oje ve kırmızı mat ruj vazgeçilmezleri arasındadır.beşiktaş-levent arası çalışan otobüslerde sıkça görebilirsiniz.hele kendilerine yer verildiğinde şükranlarını sunma ile başlayan sohbet,"nereye gidiyoruz?" konulu bir açık oturuma dönüşebilir.

bütün sohbetlerine keyifle katılmış olmakla beraber yanağıma sıcak ellerini kondurup vedalaşmışlıkları ile gönlümdedirler.
eylemlerde chp kortejinin en önündedirler. eğer eylemde içinde bulunduğunuz yapının korteji chp'nin hemen önündeyse, siz de kendi kortejinizin en arkasındaysanız, yolluk niyetine yaptıkları keklerden böreklerden dolmalardan bolca yiyebilirsiniz. börekleri ve çirkin sarı saçları dışında bir işlevleri yoktur.
eskiden ankara'da cso konserlerinde bazen devasal saç modeli bazen ağır parfüm ile rahatsızlık veren teyzelerdir. hepsi değil, ufak bir oran tabii. hala öyle mi bilmiyorum.
yaz mevsiminde konut kiralarının yüksek olduğu semtlerden ege kasabalarına göç ederler. patlıcan moru saçlı sürü liderliğini sarı saçlılara ivrindi kokusu salgılayarak kabul ettirir.
türbanı hallettik çok şükür. ülkeye barış geldi, pkk'nın mına koyim. üniversiteler ehil ellerde allahım sana geliyorum. ekonomi şahane, dolar, işsizlik bunlar bahane. tüm bunlara bakınca hep geriye kalan cehape. teyzesi, amblemi, atatürk'ü, başkanı filan. ne kadar çok dert edilecek şeyi var di mi!
ortalama chp teyzesinin giyimi göz kamaştırır, elittir, oturmasını kalkmasını bilir, daha aklıselimdir. sanata ilgilidir, haldun taner sahnesi'nde oyunları önlerden izler.
bir ara çok mevzu olmuştu chp teyzesi. hatta siyasi görüşlere göre kadınlarla ilgili -akpli, hdpli, mhpli-karikatürler vardı. dikkatimi çeken chpli amcalar muhabbeti yok mesela. ilginç. ayrımcı.
  • /
  • 2