kardan adam

Durum: 731 - 0 - 0 - 0 - 31.03.2018 10:54

Puan: 14898 - Sözlük Kaşarı

10 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

izler gelecekten...
  • /
  • 37

tavuk sikenler arkaya

fotoğraftaki tavuğun gözlerinin sansürlenmesi ironik.. ayrıca: "telef oldu"

2017 başkanlık referandumunda tercihin ne olacak

pek bi tercih sunulduğu kanısında değilim, kaldı ki sorma gereği de hissetmiyorlar; konuyla ilgili yazı:

http://www.gazeteduvar.com.tr/forum/2017...

2017 başkanlık referandumu

sonuç ne olursa olsun bi tarafımıza gireceğine dair sağlam hisler taşımaktayım

sur

hesap ödenirken lavaboya giden insan

ince hesaplar peşinde koşan insandır. parasız ise bunu söyleyecek bir samimiyeti yoktur o samimiyete sahip değilse de ödeyemeyeceği bir yere gitmesi yine kendi sorunudur. lavabodan gelmesi uzun sürer. ya inatla beklenir ya da hesap ödenir o lavabodan dönmeden tüyülür.

babamın güzel bi sözü vardır;

(bkz: sıçmakla akşam olmaz)

lazer epilasyon

kökten çözüm nidasıyla gittikçe popülerlik kazanan, travestilerin/transseksüellerin sakal belasından kurtulmak için önünde sıraya girdiği kıl temizleme yöntemi. erkeklerin çoğu sırt bölgesine yaptırıyormuş. zamanla yanakl, koltuk altı, genetal bölgeler ve kalçalar için de gidenlerin sayısı artıyor efendim. beyaz kıllar için henüz bir çözüm geliştiremediklerinden kıllarınız ağarmadan yaptırmanız gereken bir şey.

vandalizm

roma imparatorluğunun ikiye bölünmesinden sonra vandalların batı romadaki her şeyi yağmaladıkları için adı vandalizm olan; kaba kuvvet içeren, hasar veren ve sanat eserlerini anlamsız bularak kırıp döken eylemdir. günümüzde kamu malına zarar verenler için daha çok kullanılır.

sancı

ansızın içinizde beliren dayanılmaz bir acı. dayanmaya çalışsanız da kaslarınız kasılır bir çöküntü halini alır. karnınıza sert bir yumruk yemişcesine boğanızın düğümlenmesine sebep olur. saplanan binlerce bıçağa eştir. kurulduğu yerden kalkmaz kolay kolay. haykırmak istersiniz faydası olmaz. bu sancının nedeni gözünüzde beliren ölüm ise geçmez bir sancı bırakır göğsünüzde, artık nefes almak daha zordur.

nikki yanofsky

94 doğumlu kanadalı caz sanatçısı. küçük yaşta büyük ilgi toplamıştır. dinlendirici bir sesi var.

daha 13-14 yaşlarında seslendirdiği bi parçaeşcinselliğin baba faktörüyle doğrudan ilgili olması

büyüdüğümüz ortamdaki bütün figürler isteklerimizi, davranışlarımızı, duygularımızı açıklamada her zaman kilit rol oynarlar fakat eşcinsel olmakla alakalı değildir. bu sadece geylerle alakalı değil bütün insanlar için geçerli olan bir şeydir. aile içerisinde yeterince değer verilmediyse, kendinizi değersiz hissetmenizi sağlayan şeyler yaşadıysanız. size kendinizi değerli hissettirecek kişilere meyletmeniz gayet normaldir. bu anlamda heteroseksüel bir kadın da bunu göz önünde bulunduracaktır.

kafanızda oluşturduğunuz baba figürü şefkatli biri ise ve gerçekle uyuşmuyorsa aradığınız kişinin şefkatli olmasını "babacan" davranmasını istersiniz. bu isteklerin çoğu bilinçli şekilde ortaya çıkmaz.

güven sorunu en çok ensest ilişki yaşamış, ailesinden biri tarafından tacize uğramış kişilerde görülür. ne kadar yakın olsanız da hep bir acabası vardır. buna rağmen güven noktası onun için temel bir ihtiyaçtır takıntı derecesinde.

kısaca eşcinsel olmanın herhangi bir figürle ilişkili olabileceğini düşünmüyorum. psikologlar da buna katılıyor. sadece hayatınızda davranışlarınızın, duygularınızın ve isteklerinizin şekillenmesinde bütün figürlerin büyük bir rolü var. baba en baskın karakter olarak küçüklüğümüzde yer ettiğinden hep öne sürülen baba karakteridir.

şarkının amına koyan adamlar

serdar ortaçı unutmamak lazım. pink floyd'un another brick in the wall parçasını çok pis sikmişti. bu anlamda eşsiz bir örnektir.

turist deyince aklına seks gelen insan

turistleri yolunacak tavuk olarak görmekten iyidir. bırakın karşılık buluyorsa tatile şehvetli günler eşlik etsin.

göt ister

bu işi yapmak güven, özveri ve tecrübe ister anlamına gelebilmektedir.

ya da;

(bkz: yarrak)

cesaret ile göt ilişkisi

erkeklerin takıntılı olduğu bir şey olduğu için cesaret manasında tehlikeye atacakları en büyük servetleri götleridir. kalçalarına hafif dokunulması bile tüm erkekliklerini elinden almaya neden olmuşçasına bir tepki oluşmasına neden olur.

çocukluktan gelen bir yanı da vardır. oyunlarda kaybedenin ellenmesi, parmak atılması, sürtünülmesi vs. oyunlarda ortaya konulabilecek en büyük bahistir. götüne güvenme ordan geliyor olabilir. çocukların cinselliğe ilk adımı olur genelde. güreş sırasında çaktırmadan yapılmıyorsa.

göt olmak deyimi de sanırım sikilecek hale düşmek gibi bir şey, o kadar düştü ki tecavüze uğramaktan beter oldu. tamamen göt oldu demenin başka ne manası olabilir ki.

(bkz: götüne sağlık)

boyce avenue

geçen yıl avrupa turnesine de çıkmış olan gruptur ama henüz türkiyeye gelmediler, zaman zaman gruba birileri eşlik eder. nadiren de olsa kendi parçalarını da seslendirirler. geçmişte unutulmayan belli parçaları da seslendirmişlerdir(tracy chapmen gibi). grup 4 kişiden oluşuyor solistleri alejandro, dinledikçe bir insanın sesi nasıl her parçaya böyle gidebilir diye düşünmemek elde değil.

aldatan sevgilisini affeden adam

devamında mutlu olabileceğine gerçekten inanıyorsa, doğrusunu yapmış olan adamdır.

damat gelmeyince ağlaya ağlaya düğününden kaçan çılgın gelin

olay doğuda gerçekleşiyorsa çılgın sıfatını hak edecek olan damattır, zira düğüne gelmeyen damat hayatını tehlikeye atıyorsa çılgından başka bişi olamaz.

adını koyalım şunun artık

müsvedde

zaman zaman hakaret etmek amaçlı kullanılan kelime, sanatçı müsveddesi, yazar müsveddesi gibi. bu tür aşağılanmalarda henüz olamamış, olmaya çalışan beceriksiz biri anlamında kullanılır; farklı meslek grubundan biri ise mesleğini küçümser bir anlam da taşıyabilir.

(bkz: insan müsveddesi)

serum

  • /
  • 37
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 731

gay ilişkide partnerine kocacım diyen erkek

kocacım kelimesini kullanan kişiye kadın yaftası yapıştırmak alışılagelmiş, binary sistem işlemiş içimize tabi; kocayı direk karı ile eşleştiriyoruz. ikisi de bir birine kocacım deseydi ne olurdu acep(?)

kardan adam

-kardan adam olmaya devam edersen eğer, güneşi hiç bir zaman göremeyeceksin, güneşi gördüğün zaman da eriyeceksin. neden kendini daha güzel bir şekle koymadın?

+kış güneşi vardır, aydınlatsa da ısıtmaz

-evet katılıyorum. kendi ağzınla söylüyorsun; aydınlatsa da ısıtmaz. yazık etmiyor musun kendine sence?

+varlığı ile ısıtan yokluğu ile soğutur adamı, önümü görecek kadar ışığım olsun yeter.

-sen diyorsun ki ben ısıtmıyorum ki yokluğumda soğutmayayım(?) böylelikle hiç bir zaman sıcaklığın tadını alamayacaksın!

kardan adam

gökselin yorumladığı güzel bir parça. sözleri bir çok insanı kapsar:

yalnız ve çırılçıplak,
geldiğim gibi giderim.
ne sonsuz ne ölümsüz,
gördüğümü bilirim.
ruhum ezelden yasakları sevdi
ruhum çocuktan tehlikeli suları sevdi

kardan adamlar yaptım,hepsini kahramanım sandım,
avuçlarımda eridiler..
telli duvaklar taktım,her defa sanki aklandım,
çok çabuk kirlendiler.

kardan adamlar yaptım,kardan adamlar yaptım.

ne kadar da benziyorlar birbirlerine,
hepsini ben mi seçtim?
aynı gizli odaları
soguk duvarları
hepsini nasıl geçtim?

ruhum ezelden yasakları sevdi
ruhum çocuktan tehlikeli suları sevdi

kardan adamlar yaptım,hepsini kahramanım sandım,
avuçlarımda eridiler..
telli duvaklar taktım,her defa sanki aklandım,
çok çabuk kirlendiler.

kardan adamlar yaptım.

lut kavmi

müslümanlar arasında konu eşcinsellik olunca değinilmeden geçilmeyen, üzerimize musallat olduğunu düşündüğüm yanlış örnek. halbuki toplumun yok edilme gerekçeleri arasında öne çıkan; tecavüz, yol kesme gibi durumların meşru hale gelmesidir. eşcinselliğe atıfta bulunulan durum aslında " fuhuş"tur. tabi bütün "kötü" sıfatları eşcinseller üzerine atmaya meyilli olan toplum bu konuda da eşcinselleri günah keçisi yapmıştır. peygamberin ölümünden 200 yıl sonra düzenlenen hadislerde ise çok sert yaklaşılmıştır. cezalandırılan diğer toplumların hakkında eşcinselliğin "e"si bile geçmez.

(bkz: görmezden gelmek)

boyce avenue

geçen yıl avrupa turnesine de çıkmış olan gruptur ama henüz türkiyeye gelmediler, zaman zaman gruba birileri eşlik eder. nadiren de olsa kendi parçalarını da seslendirirler. geçmişte unutulmayan belli parçaları da seslendirmişlerdir(tracy chapmen gibi). grup 4 kişiden oluşuyor solistleri alejandro, dinledikçe bir insanın sesi nasıl her parçaya böyle gidebilir diye düşünmemek elde değil.

dersim

devletin özel olarak ilgilendiği, göz bebeği gibi baktığı, alakasını hiç eksik etmediği, hiç bir masraftan kaçınmadığı, doğanın tüm endamıyla boy gösterdiği virane memleketim. devletin bunca çabasına rağmen; hep muhalif yönü ile, zaman zaman "nankör"lüğü ile, "isyanları" ile anılmış olması devletin harcadığı emeğin niteliğini izhar etmektedir. devletin ilgisi alakası, hala diğer illerin üstünde olsa da, zamanla azalmıştır; azalmasından da halkı memnuniyetsizlik duymamaktadır. yıllar önce korkulu gözlerle bakınca çocuk suratımda yankılanan askerin; "biz sizin için burdayız!" sözü, haftada bir evi dağıtılan bütün sevdiklerine hakaret edilen bir çocukta -kelimeleri sorgulama anlamında- derin bir etki yaratmıştır. her paylaşılan anının ardı sıra gelen; "eskidendi o canım" cevabı insanların yaralarına tuz olur, toplumsal hafızadan bihaber iyi niyetli akıllı arkadaşlarımızın tarihin mirası olan harabeler üzerine yeni bir sayfa açma teklifleri acı bir gülümsemeye sebep olur.

evet, bizim için oradaydılar; adım başı arabaları durdurup hal hatır sorarlar hatta çoğu zaman sormakla yormazlar direk sizin ağzınızdan cevaplarlar kimliklerden, kayıtlardan bakarlar, "bilinçli tüketici" yaratma çabasıyla aldığınız her boku tartarlar ölçerler, "haftada bir", evi ziyaret ederler etraflıca hayatımıza renk katma amaçlı bütün eşyaların yeri değiştirilir, bizi anlamak için o kadar çaba harcarlardı ki bazen dil problemi yüzünden duygularımızı anlayamadıklarında çok üzülürlerdi bunu telafi etmek adına misafirperverliklerinden hiç imtina etmeyip özel odalarda ağırlarlardı, hatta hatırlarım bu misafirperverlikten faydalanmış olanlar evlerine döndüklerinde, bu yoğun ilgiye özlemlerinden olsa gerek, yatak döşek yatarlardı. bize ilginç oyunlar öğretmişlerdi saklambaçın tersiydi saklanmıyorduk, yasal elbise görünce köy meydanına çıkıyor sıraya diziliyorduk ve o gün kimin şefkat göreceğini tahmin etmeye çalışıyorduk.

kim demiş devlet oraya yatırım yapmıyor diye, sırf 10-15 dakikada bir havalanan helikopterlerin yakıt parasını saysan öyle bir şey söylediği için utanır insan. dağlara gardiyan karakollar, 3 haneli köylere dahi okullar(okuma yazma oranında nasıl birinci oldu sanıyorsun) , adam başı özel korumalar, halkın arasına sızacam diye makyaj hayatlar, munzura onlarca baraj projesi, arazi koşullarını daha elverişli hale getirmek adına atılan bombalar yakılan ormanlar..

mayın tarlaları, girilmesi yasak bölgeler, tel örgülerle çevrilmiş alanları, yıkılmış köyleri onlarca kesilmiş asma köprüsü, toprağa kök salmış hüznü olsa da inadına güzeldir.

adı resmiyette tunceli olarak değişse de halkının dilinde değişmemiştir ve halkın dili tekrar resmiyet kazanacaktır.

25.12.1935 tarihinde adı değişmiştir, aynı tarihte dönemin içişleri bakanı şükrü kayanın genel kuruldaki konuşmasındaki; "asıl hastalığı tedavi eylemek için burada medeni usullerle bir tedbir" sözü manidardır.

"dahili işlerimizden en mühim bir safha varsa o da dersim meselesidir. dahilde bulunan işbu yarayı, bu korkunç çıbanı, ortadan temizleyip koparmak ve kökünden kesmek işi her ne pahasına olursa olsun yapılmalı ve bu hususta en acil kararların alınması için, hükümete tam ve geniş selahiyetler verilmelidir."

mustafa kemal atatürk(tbmm açılış konuşması)

tarih: 1 kasım 1936

(bkz: munzur vadisi milli parkı)
(bkz: dersim katliamı)
(bkz: dersimin kayıp kızları)

sivas katliamı

93 temmuzunu donduran naralar esiyordu madımak otelinin çevresinde, standartlaştırılmış "resmi" bir dinin standartlar dışında kalana tahammülsüzlüğün doruklarda gezdiği bir dönemde. yükselen alevler kin bürümüş gözlerde parlıyordu, tekbirle karşılanıyordu can veren insanlar. " allahuekber" sesleri alevleri körüklüyordu. devletin seyirci kaldığı 37 canın ölümü ile sivas insanlığa mezar oldu.

(bkz: madımak oteli)
(bkz: katliam)

bugün davanın insanlık suçu olarak kabul edilmemesi ve zaman aşımına uğraması, katliamdan sorumlu tutulan kişilerin avukatlarına bakıldığında pek de şaşırtıcı bir durum değil aslında; sizce bu bir rastlantı mı?

av. şevket kazan - eski rp milletvekili ve eski adalet bakanı;
av. celal mümtaz akıncı - afyon barosu başkanı ve akp oylarıyla anayasa mahkemesi üyesi;
av. hayati yazıcı akp’nin devlet bakanı;
av. haydar kemal kurt - akp ısparta milletvekili;
av. zeyid aslan - akp tokat milletvekili, başbakan erdoğan’ın eski avukatı;
av. hüsnü tuna - akp konya milletvekili;
av. burhanettin çoban - afyonkarahisar akp’li belediye başkanı;
av. faik ışık - başbakan erdoğan’ın ve süleyman mercümek’in avukatı;
av. ibrahim hakkı aşkar - 22. dönem akp afyon milletvekili;
av. m. ali bulut - akp maraş milletvekili ve anayasa komisyonu üyesi;
av. bülent tüfekçi - akp malatya il başkanı;
av. halil ürün - rp kayıp trilyon davası sanığı, akp afyon belediye başkan adayı;
av. mevlüt uysal - akp istanbul başakşehir belediye başkanı;
av. nevzat er - eski akp eminönü belediye başkanı;
av. suat altınsoy - akp konya il başkanı yardımcısı;
av. tayfun karali - istanbul büyükşehir belediyesi darülaceze müdürü;
av. ferruh aslan - istanbul büyükşehir belediyesi basın yayın müdürü;
av. ibrahim kök - akp elazığ milletvekili aday adayı;
av. ali aşlık - eski akp izmir il başkanı;
av. bedrettin iskender - akp ümraniye belediye başkan adayı;
av. ekrem bedir - sakarya akp hendek belediye meclis üyesi;
av. eyüb karagülle - eski saadet partisi ilçe başkanı;
av. faruk gökkuş - akp kâğıthane belediye başkanlığı aday adayı;
av. hasan hüseyin pulan - akp istanbul il disiplin kurulu üyesi;
av. hurşit bıyık - akp trabzon il başkan yardımcısı;
av. reşat yazak - anadolu ajansı yönetim kurulu üyesi

anal seks

yaşamamış ve yaşayanları anlayamamış ya da anlamak istemeyen zihniyetin "hak deliği dururken bok deliği niye!" şeklinde feryat figan ettikleri ilişki türü.. sonradan icat olmuş gibi onu haktan saymamak bir yana iki taraf halinden memnunken gerisine o delikten çıkan şey haktır.

lut kavmi

müslümanlar arasında konu eşcinsellik olunca değinilmeden geçilmeyen, üzerimize musallat olduğunu düşündüğüm yanlış örnek. halbuki toplumun yok edilme gerekçeleri arasında öne çıkan; tecavüz, yol kesme gibi durumların meşru hale gelmesidir. eşcinselliğe atıfta bulunulan durum aslında " fuhuş"tur. tabi bütün "kötü" sıfatları eşcinseller üzerine atmaya meyilli olan toplum bu konuda da eşcinselleri günah keçisi yapmıştır. peygamberin ölümünden 200 yıl sonra düzenlenen hadislerde ise çok sert yaklaşılmıştır. cezalandırılan diğer toplumların hakkında eşcinselliğin "e"si bile geçmez.

(bkz: görmezden gelmek)

şafak pavey

insanın kendisine telkinde bulunması gerektiğinde hayata dair, ilk akla getirilmesi gereken kişilerden biri.. başından geçen onca olumsuzluğa rağmen enerjisini ve umudunu kaybetmemesi ışık olmuştur.. siyasi tecrübesi arttıkça daha etkili bir konuma geleceği ortada..

başlığın açılmasına sebep olan konuşma;

pkk

açılımı: partiya karkeren kurdistan

açıkçası bu ülkede hiç bir zaman iyi ve kötünün savaşı olmadı. ne tsk her zaman iyi tarafı temsil etti ne de p(e)k(e)k(e) her zaman kötü taraftaydı. ikisi yeri geldiğinde en iyi şekilde flört edebiliyordu. bunca çöplüğün içinde ne safça bir özgürlük mücadelesi bulabilirsiniz ne de vatan sevgisiyle dolup taşan saf vatanseverler. taraftar edasıyla ikiye bölünüp karşılıklı tezahurat yapılmasına hep gülmüşümdür. gördüğümüz şeylerin ne kadarı gerçek ki..*

seviştikten sonra söylenecek en aptalca sözler

-bi daha görüşecek miyiz?

uzun bir entry yazıp kaydete bastıktan sonra sözlük bağlantısının kopması

kaydete tıklamadan önce yazılan entryi kopyalama alışkanlığı kazandıran durum.

(bkz: ayı sözlüğün yazarlar üzerinde bıraktığı psikolojik etki)

dersim

erdoğan ağzına aldıkça içimin sızlamasına neden olan memleketim. zira zerdüşte mi oy vereceksiniz diyen birinden* %90 nından fazlası alevi olan tunceli ile ilgili iyi niyetli bir şey duyabileceğime inanmıyorum.

enflasyon

paranın değer kaybetmesi, değeri değişmeyen bir ürün için harcanan para miktarının artması anlamında bir şişkinliği ifade eder. sıfırların nereden geldiğini açıklayan durum, bazen enflasyon hesaplanırken küçük oyunlar oynanır seçilen ürünler değiştirilir yahut hesaplama öncesi bazı indirimlere gidilir. asıl sorun enflasyon değerinin maaş zammına tam olarak yansımamasından kaynaklanıyor yansımadığı içinde insanların alım gücü düşüyor. %10 yüksek bir değer fakat önceki dönemler düşünülerek kötünün iyisi denip razı olunan değerlerdir. *