açık ilişki

biraz akli olgunluk gerektiren bir gerçek. özellikle uzak mesafelerde bir ilişki yaşamaya çalışan çiftlerin aslında kaçınılmaz gerçeği. hele uzun süreli ayrılıkların..geri kalan her seçenek sadece kendini kandırmak oluyor. özellikle genç ve idealist arkadaşların şiddetle red ettiği hatta aşşaıladığı ilişki modeli. kabul etmek lazım. büyümek lazım.
bir zamanlar @bearabeare abimin de dedigi gibi genc idealist arkadastim, reddediyorum. sonra buyudum. uzaktan iliskilerin kacinilmaz sonu. aksi halde alizabeth nasir tutuyor.
başkalarına açık olacaksa ilişkiye, ilişki var ise açıklığa ne gerek var dedirten kavramdır.
ikisini birarada düşünemiyorum.
anlamlandırmak ya da tam tersi , kabullenmek ya da değil. şu toplumdaki en büyük nevrozlardan biri. anlamıyorsundur ve sallamıyorsundur ya da anlamıyor ve anlamadığını karşındakine anlatmak için çırpınıyorsundur. ha bi de tam tersi var ; sen anlıyorsundur kabulleniyorsundur ve karşındakine de bunu anlaması için bişeyler göstermeye çalışıyorsundur.
öyle ya da böyle anlamayan anlayanın anlattıklarından sonra anlamaya başlamaz ; anlamayanda anlayanla olan didaktik sohbetten sonra "oye oyeeee yaşasın açık ilişki hadi gönlümüze göre kucaktan kucağaa" demez.

eee ??? nedir o zaman bu anlama çabası ? bazısının mayasında yok bazısının var işte. gerisi magazin artıkın.
birbirinden ayrılamayan ardamarları çatlamış soruldugu zaman sevgiliyiz diyip onunla bununla sex yapan,
el ele bara biz sevgiliyiz modunda girip ama nedense girdikleri gibi çıkamayanlara vurulmuş bir etikettir (bkz: açık ilişki)
hic tarzim değil yapmadim yapamam da
açık ilişki = kerhanenin tekili, yol geçen hanı.
herkese mavi boncuk dağıtmaya müsait, hep yeşil ışığı yanık ama asıl duygusal bağı bir kişi ile olan. sex istediğinde istediğiyle, duygusallık ve seks istediğinde ise bir kişiyle olabilmektedirler. fakat bir seks gezmesinde duygusal olurlarsa eskisini getirip yenisini götürmeleri ve dahi taksit bile yapmaları kuvvetle muhtemeldir.
açık ilişki: gönlü mezhebi geniş olanların sürdürdüğü yaşam şekli. uzaksan ayrılırsın kardeşim. temiz duygularımı kirletip ne diye boynuzluyorsun beni!
(genelde) sevgililerin sevişirken vücutlarını açtıkları, kendilerini tamamen güvende hissettikleri ilişki türü

tersi tutuk, zevk vermeyen, güvensiz, gergin bir sevişme olur
iki kişinin aralarındaki bağı ilişki olarak tanımlaması ve bu ilişkide cinsel anlamda-kendilerinin belirledikleri kurallar çerçevesinde-hayatlarına üçüncü bir şahsı konuk etmeleri sonucunda ortaya çıkan durum. kendilerini bu şekilde daha mutlu hissedecekleri düşüncesiyle yola çıkarlar.

muhataplar durumdan memnun olduğu halde, dışında kalanların kendi ahlaksal pencerelerinden bakıp taşa tutmaları haksızlıktır! genel yaklaşımın aksine; sadık olmadıkları halde sadık gibi davranıp, içinden geldiği için değil değer yargılarının baskısıyla dayatılan kuralları, koşulsuz, doğru kabul ettiği için kendini sınırlandıran ilişkilerden daha samimi ve gerçekçidir denebilir.

duygular kirlenir mi? ayrılık öncesi son çırpınışlar mıdır? yetersizlik belirtisi midir? yoksa bir yanılsama mıdır? bunları anlamak güç, özellikle de yaşamadan. ben gerçekten aşık olup da başkalarıyla sex yapmaktan kendini alıkoyamayan insanların varlığına inanıyorum, bu da ayrı bir psikolojik problemden mi kaynaklanıyordur? başka bir sorunsal. konu "normal" kavramına kadar uzar; ki pek tekin sular değildir..

(bkz: valla ben yapmadım)
dünyadaki en saçma ilişki durumu biçimine verilen bir adlandırma ..
gayet normal olan ilişki türü. tıpkı eşcinsellik gibi doyumsuzluk da insanın doğasında vardır. iyi anlastigin sevdiğin bi insanla berabersindir ama bu senin başka insanlari begenmeyecegin anlamina gelmez. eninde sonunda canın başka tenleri isteyecektir. zorlamanın manası yok. hele ki ayiplamanın hic manası yok.
diyalog şöyledir;

tra jedi : nasıl ilişki lan bu böyle.

xyz : aayyhh şéqhérim 0phén taqhılıyh0ruz ßiz.

tra jedi : ee geçen ağlıyordun onun için, köpek gibi seviyorum diyordun.adam başkasıyla yiyişiyor baksana.

xyz : ayh 0phén dhiyh0rum 0phén anlamıyh0r mushun ßé ç0chuqh.*. buradaki open açık ilişki anlamındadır.
yaşanılan kalp kırıklıklarından sonra düşünülmeye başlanılan ilişki türüdür.
aklınıza gelmeden başınıza gelebilir. ilişki sadece cinsellikten ibaret değildir. hatta yakın çiftler beraber geçirdikleri zamanın belki de 1/10unu falan cinselliğe ayırıyorlardır. yani aslında ilişki, birlikte iyi vakit geçirmek, konuşabilmek, sevişmediğiniz zamanlarda da bir birinizden keyif almak, baş başa olunca sıkılmamaktır.

ilişkinin küçük bir bölümü olan cinselliği başkalarıyla da paylaşma durumuna açık ilişki denir. bence bromance yaşayan pek çok erkek aslında açık bir eşcinsel ilişkidedir. belki de bir birine sırıl sıklam aşık 2 aktiftirler, bazen pasifler de bir birlerini severler. aktifler ve apler arasındaki ilişkiler de ilişkinin bekası açısından böyle durumlar doğurabilir.

yadırgamayın, anlamaya çalışın. tolere etmeyin, kabul edin
iki tarafta umursamıyor sadece cinsellik paylaşıyorsa kabul edilebilir olan ama biri değer verip önemsiyorsa diğeri umursamıyorsa, değer verenin devam etmesi durumunda kişinin kendine saygısızlığı olan modern ilişki türü.
  • /
  • 5