chatnoir

Durum: 645 - 0 - 0 - 0 - 07.10.2016 00:36

Puan: 6706 - Sözlük Kezbanı

9 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

dondum, döndüm.
  • /
  • 33

müfteri

en çirkin insan türü. allah böyle insanların eline asla suistimale müsait güç vermesin.

apolitik olmak

politik görüşü olmamak, politika ile ilgili bir duruşu olmamak diye özetleyebiliriz. ne sağcıyız ne solcu futbolcuyuz futbolcu gibi misal.
bunu derken de illa x bir parti üyesi olmaktan bahsetmiyorum,kendine özgü, partilerden bağımsız da bir duruşu olabilir. o bile yok diye düşünün.

platon'un sözü ile bitireyim : siyasetle uğraşmamanın cezası, sizden daha aptal olanlar tarafından yönetilmektir.

dipteyim ben

sevdim tarzını, mazoşist bir zevk alıyorum. hep artılarım onunla olacak, paçalarımdan akan milyonlarca doğmamış entry'me de bekliyorum artılarını

scruff

gereksiz bilgiler köşesinden bildiriyorum, türkçesi ense demek bu arada, urban dictionary'ye göre argoda üç günlük sakal gibi bi anlamı da varmış.

4 ekim 2016 imc tv'nin kapatılması

bugün itibarıyla imc tv, hayatın sesi tv ve özgür radyo'ya olağanüstü hal kapsamında polis müdahalesi geldi ve yayın hayatlarına son verildi.

ohal ilanından bu yana 100'den fazla gazetecinin tutuklandığını, 2 bin 500'e yakın gazetecinin işsiz kaldığını, 115 gazetecinin sürekli kartının, 660 gazetecinin sarı basın kartının iptal edildiğini de ekleyeyim, yorum sizin. demokrasiye dörtnala koşuyoruz, durdurabilene aşkolsun vallahi.

gelin evi

akıl ve ruh sağlığınızı korumak istiyorsanız uzak durmanız gereken programlardan biri. ağır işsizliğin getirdiği televizyon kanallarında dolaşma ritüelinde denk gelerek izleme gafletinde bulundum, ben ettim siz eylemeyin. o kızlardan herhangi birinin ağzına kürekle vurabilirsiniz. kitsch ötesi çeyizler, yeni gelin evi dekorasyonları, eşyalarını kaça aldıklarına varana kadar detaylı salak sorular. sizin için kurban ettim kendimi. izlemeyin, ölürsünüz.

unutulmayan kezban sözleri

'yabancı bir şarkı gibiyim, dinleyeni çok anlayanı az ..

psycho

gerilim türünün en özel filmlerinden biri. alfred hitchcock'un baş yapıtlarından. 1960 yapımı olmasına karşın pek çok özelliği ile güncelliğini koruyan, hatta yakın zamanda bates motel adıyla çok başarılı bir prequeli dizi olarak çekilen bir film. anthony perkins muhteşem oynar.

ablasının kocasına aşık olan eşcinsel

kazım gürbüz

insan bu adamın 95 yaşında olduğuna inanmakta oldukça zorlanıyor. haberdeki tanımlama ile '50'lerinde gösteren,40'larında yaşayan, 30'larında davranan ve 20'lerinde hisseden biri'. yoga ve sağlıklı beslenme üzerine ilginç bir söyleşisi var adamın. maşallah diyelim, o yaşlara bu gidişle varmayız ama varacaksak da öyle varalım cidden.

http://www.lifecoachcode.com/2016/06/02/...

lubna

monica naranjo'nun 16 şarkıdan oluşan 2016 çıkışlı en son albümü. bu albüme kadar sevmeyenlerin seveceği, sevenlerin ise aşık olacağı bir albüm yapmış kadın. jamas ve holocausto özellikle çok başarılı şarkılar.

jamas için :
neşet ertaş

doğumgünümün ölüm yıldönümü ile aynı olması hep sevincimi buruklaştırıyor dört yıldır. ruhu şad olsun.

arthur rimbaud

ünlü bir fransız şairi. modern fransız şiirinin ilk temsilcilerinden. oldukça fırtınalı bir hayatı var. şiirlerini sadece 17 ile 21 yaş arasında yazmış, bir başka ünlü şair paul verlaine ile büyük bir aşk yaşamış, sonra şiiri, aşkı meşki bırakıp afrika'da silah ve köle tüccarlığı yaşamış bir acayip yaşam. zaten bu kadar aykırılığı bünye kaldırmamış ki 37 yaşında da ölmüş.

sarhoş gemi, cehennemde bir mevsim pek ünlüdür. başka dillere çevrilmesi zor şiirlerdir.

bart baker

bu adamın yaptığı parodilerin nirvanasını bence nicki minaj- anaconda parodisi oluşturuyor. orijinalinden daha güzel, şiddetle öneriyorum.

amacının sadece seks olduğunu vurgulama ihtiyacı duyan insan

vurguladığın halde anlamayan, profilde yazıldığı halde okumayan insanlar fazlasıyla olduğundan birden fazla kez vurgulanmasını yadırgamıyorum artık. kalp beyin ve malum yerler arasında temassızlık olduğunda işler çok zor bacılar.

black mirror

üçüncü sezonu da onay almış. bu arada şu ana kadar izlediğim 7 bölümün her biri ayrı birer film kategorisinde. benimle aynı fikirde olanlar varmış sanırım ki 1.sezon 3. bölüm için hollywood film çalışmalarına başlamış, robert downey jr'ın adı geçiyor hem de.

the entire history of you gerçekten birden fazla film yapılabilecek zenginlikte bir bölüm, şiddetle öneririm.

birinden soğumak için nedenler

hangi konuda üstün olduğunu düşünüyorsa o konuda karşısındakini ezmeye çalışması, hangi konuda zayıfsa o konuyu aşağılamaya,önemsiz kılmaya çalışması. özetle nalıncı keseri gibi hep kendine yontması. asla tahammül edemediğim bir şeydir.

bir de ilgi orospusu olması. ilgi istemesi değil, ilgi için yapamayacağı şey olmaması durumu. aslında bu çağın hastalığı, buna biraz anlayış gösterebilirim belki.

kırık kalpler albümü

sertab erener'in yepisyeni albümü. dinlediğim kadarıyla ilk kez yıllar sonra bir sertab albümü için 'güzel' olmuş diyebiliyorum gönül rahatlığıyla. çıkış şarkısı dışında elbette, o yine bayık maalesef.

ama şiirin bir üstü, kafi, aşk beni, gitsem, karbeyaz... bize bunlarla gel sertabcığım, başımızın tacı olursun o zaman bebeğim

pix lax

şimdi artık dağılmış olan, ama zamanında çok güzel işlere imza atmış yunan rock grubu. grubun ismi 'tekme tokat' anlamına geliyor.

mesela:eurovision 2016

şarkılar için yorum yapmayacağım ama kesinlikle mizahi yönü en başarılı eurovision oldu, 6 yaşından beri izleyen biri olarak söylüyorum. eurovision şarkı yarışmasında birinci olmanın kuralları temalı kısımda sandalyem olsa düşerdim, kahvem olsa püskürtürdüm o derece eğlendim, şöyle bir şeydi yaklaşık olarak :

  • /
  • 33
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 645

hair

kıl, tüy, saç, hepimizde bol miktarda olan ve hepimizin de az çok fetişi olan malum şeyin ortak adının ingilişçesi.

aynı zamanda çok ünlü bir müzikal ve aynı müzikalden uyarlanmış ünlü film. film 1979 yapımı, milos forman yönetmeni.

age of aquarius süper şarkıdır, "let the sunshine in" de çoğumuzun başka ortamlardan da duyduğu sayısız coverı olan bir parça zaten.

yanlış kişiye aşık olmak

prensi bulana kadar kurbağaya devam demek sanırsam.

yaşlılık

bu kelimenin çok tuhaf bir ironisi var günümüzde, insanların ömrü teknoloji ile, imkanlar ile uzuyor, ama 40ı geçene de bir ayağı çukurda muamelesi yapılıyor, hele gay camiasında o kadar çok karşılaştım ki!

34 yaşındayım, 20li yaşlarında bazı insanlar resmen "yaşlı" diyor yahu, neyin kafasıyla bunu dediklerini bir türlü anlamıyorum. tamam kuşak farkı vs anlıyorum ama yaşlı?

tanım koymak gerek buna, "yaşlı" yaşı sizden 10+ olanlara söylenen bir şey değildir, onu genelde 60 an itibaren kullanıyoruz, o zamana kadar yetişkin, olgun, orta yaşlı gibi kademeler var.

eşcinselliğini yaşamaya yeni başlayanlar için tavsiyeler

nasıl başlarsanız öyle gider, iyi başlamak adına söylüyorum, çok acele etmeyin, çok "hızlı" yaşamayın.

kendinize çok ama çok dürüst olun. başkalarına dürüst olun demiyorum bakın, dikkatinizi çekerim. kendinize dürüst olun.

bu hayatın iyi örnekleri de vardır, kötü örnekleri de. iyileri var diye hepsi cici, kötüleri var diye hepsi öcü değildir. kendinize ve çevrenize karşı acımasız olmayın.

sevgi katmadığınız, kendinizden bir şeyler vermediğiniz hiçbir şey size hayır olarak dönmeyecektir, gerçi kattığınız ve verdiklerinizin tamamının da döneceği kesin değildir, ama en azından ihtimali vardır. bu yüzden denemekten korkmayın, hatasız öğrenilmez.

hata yapmaktan korkmayın, tecrübe olur, ama aynı hatayı defalarca yapmayın, ahmaklık olur. hatalarınız her denediğiniz şeyde değişsin.

geçici olabiliyor camiada ilişkiler, ve maalesef ortam da biraz küçük, en azından selamlaşacak payı bırakın, inanılmaz derecede sık karşılacaksınız, kah sokakta,
kah arkadaşının yeni sevgilisi, sevgilinin kankası gibi şekillerde. kapıyı çarpıp çıkmayın çok mecbur kalmadıkça.

ilişki güzel bir şeydir, ama ilişki bağımlısı olmayın, yalnız da mutlu olunabilir.

kendinize olan sevginizi ve saygınızı asla kaybetmeyin, karşılaştığınız insanlar sizi bu konuda hazır olduğunuzdan daha fazla sınava sokacaklardır.

mutlaka gay arkadaşlarınız olsun.. ama mutlaka hetero arkadaşlarınız da olsun.. biri sizi siz olarak tanıyan, bilen,seven, dertleşebileceğiniz, iki dedikodu yapabileceğiniz insanlar olması açısından önemli, diğeri ise sizi sosyal hayatınızda başarıya taşıyacak insanların büyük çoğunluğunun (maalesef) hala hetero ortamda olmasından dolayı önemli.

ofra haza

bizde zerrin özer hani yeminin , izel de yakın zamanda şak adıyla şarkılar söylediler ya, ha işte o şarkının aslı çok meşhur bir yemen yahudi halk şarkısı olan ve bu kadının 1988 yılında modernize ederek dünya çapında meşhur ettiği im nin alu adlı şarkısıdır esasen. bu şarkıyla da ölümsüzleşmiştir.
2000 yılında aids'ten ölmüş olduğunu da ekleyeyim bilgi olarak.

kefir

oldukça faydalı, özellikle mide-bağırsak problemleri olanlar için şifa nitelikli bir içecek. bir nevi mayalı ayran. tadı ekşi, herkese gelmez, ama bence eksik etmemek lazım yine de, alışınca cidden tadından da keyif alınır hale gelinebiliyor. ruslar pek seviyormuş bu içeceği bu arada.

psychedelic müzik

careful with that axe eugene de bu türün nadide örneklerindendir bir pink floyd klasiği olarak.

tarçın

neyin üstüne konsa yerim o derece severim, kimyon ile beraber en sevdiğim iki baharattan biridir.
bir de hep cocker cinsi köpeklere renginden dolayı bu ismi verirler.

eşcinsel misin sorusuna alternatif cevaplar

saturno controda vardı öyle bir diyalog:

yaşlı adama soruyorlardı

- siz de gay misiniz ?
- yok ben ibneyim, eski usul.


hair

kıl, tüy, saç, hepimizde bol miktarda olan ve hepimizin de az çok fetişi olan malum şeyin ortak adının ingilişçesi.

aynı zamanda çok ünlü bir müzikal ve aynı müzikalden uyarlanmış ünlü film. film 1979 yapımı, milos forman yönetmeni.

age of aquarius süper şarkıdır, "let the sunshine in" de çoğumuzun başka ortamlardan da duyduğu sayısız coverı olan bir parça zaten.
Henüz takip ettiği biri yok.