bim

kurumsal firmalarda bilgi işlem merkezi nin kısaltması
tek eksigi gsm olan artık marketlerinde gsm kartlarıda satacak olan marketler topluluğu, hayırlı olsun artık (bkz: bimcell )de var, duyar gibiyim bakiye yüklediğinizde "hattınızda 20 tl bakiyeniz bulunmaktadır allah bereketini arttırsın"" duyabilme potansiyeliniz var.
ayrıca türkiyede en çok mağazası bulunan zincir indirim marketlerinin adı. gereksiz masrafdan kısıp* tüketiciyle en uygun ürünleri buluşturmayı hedeflemiştir bu marketler. her ne kadar yeşil sermaya olsa da satılan ürünler fiyat/performans olarak tüketiciyi tatmin eder. örneğin juicy adıyla satılan meyve suları tamek tarafından üretilir. *
protesto ettiğim marketler zinciridir. halkı yoksul duruma düşürüp kendi ucuz mallarını yine halkına kakalayıp para akışını kendisine döndüren marketler zinciridir. sevmiyorum arkadaş kullanmam bu marketin ürünlerini. annemle sürekli kavga ederiz ısrarla buranın bazı ürünlerini kullandığı için. yakın çevremde de sıklıkla dile getiririm kullanmayın bu marketi diye. yakında esnafları mahalle bakkallarını da öldürecek. her koşebaşında açacaklar utanmasalar.
bizim mahalle bakkalının toptancı olarak kullandığı markettir. e ben daha küçük esnafı nasıl savunayım süpermarkete karşı..
artık bir telefon operatörüne de sahip olan ucuz market zinciri. (bkz: bimcell)
her tarafta amip gibi çoğalmış olan markettir. 2 sokak arayla bim görmüşlüğüm vardır.
midenizi bozmanın kolay en kolay yolu bimden geçer.
kötüleyenlerin butik marketlerden çıkmadığını düşündüren market zinciri olmuştur, herkesin kesesi kendine göre tabi yadırgamamak lazım.
çok hızla büyümektedir efendim, bundan sonraki projelerinin her sokak girişine bir bim express açmaları olmasından korkuyorum.

ayırca (bkz: müjde bim geldi)
avmlerdede görmeyi umduğum marketler zinciri
öğrencilerin en sevdiği market.
birleşmiş milletlerin yanlış kısaltılmış hali.ayrıca bir a-101 değil.
sim kart girişiminden sonra benzin , internet , toplu taşıma gibi alanlarda da hizmet verdiğini görsem şaşırmayacağım kuruluş
ülkeyi doyurdukları için teşekkürü bir borç bilirim kendilerine. köpek öldüren le colaları da olmasa iyiydi.
açılımının (b)üyük (i)slam (m)arketleri olduğu söylenir
girmekten ne kadar kaçınsam da ya arkadaşlarım tarafından sürüklendiğim ya da girmek zorunda kaldığım marketimsi! yaşadığım yakın yerde bir tane vardı kapandığını gördüm zerre üzülmedim. abuk subuk markaların satışı mı dersiniz, ne olduğunu bilmediğim ürünleri kullananları mı, aklım almıyor. diğer marketlerce kıyaslandığında ucuz, evet mamafih, emin olmadığım şeyleri de kullanamam biraz daha pahalısını alırım aklımda ne şüphe kalır ne de soru işaretleri. desteklediği pkk örgütüne değinmedim bile.
yok islami sermaye, yok bilmemne diye sürekli boklanan, güya protesto edilen marketler. sırf bunları protesto edeceğim diye gidip migros tan kazıklanan birçok insan tanıyorum. ya da bulabilirlerse migros un yan kuruluşu şok markete gidenler. sermayenin dini, imanı, insafı olmuyor arkadaşım. hepsi çalışanlarını üç kuruşa sömürmüyor mu sonuçta? hem hani ne oldu sizin o ultra milliyetçiliğinize? sonuçta yerli sermaye değil mi bu kuruluş? o pek laik migrosunuzun sahibi koç grubu bir diğer düşmanınız ülker grubuyla ortak olup karayollarını satın almadı mı yüce devletimizden? aaa! ne oldu, güvendiğiniz kapitalist dağlara kar mı yağdı yoksa? ya da sabancı ağanızın fransız carrefour una mı gitmek daha evla? ispanyol dia sına mı?

çalışanları genelde güleryüzlü ve samimidir. migros veya diğer zincir marketlerde pek karşılaşamazsınız bu tavırla.

pek çok kaliteli ürünü de var. organik ürün kullanmadıkça zaten artık hiç bir şey fark etmiyor. bir çok gıda ürününde hangi marka olursa olsun zararlı tuzlar, glikoz şurubu, soya lesitini vb. kanserojen şeyler kullanılıyor.

cuma günleri spot ürünler geliyor. çok ilginç ve işe yarar şeyler bulabiliyorum. örneğin geçen gün 20 tl ye epey kullanışlı laptop çantası aldım. bu ürünlerin çoğu çin malı da olabiliyor ama zaten piyasada artık onlar hakim.

ürünler ucuz çünkü söylendiği gibi, gereksiz dekoratif harcamalar vs. den kaçınılıyor. her marka yok tabii. kiralayacakları yerin ucuz olması da dikkat ettikleri bir konu. sonuçta dar gelirli insanlar, öğrenciler vb. için hayat kurtarıcı bir rolü var. ben mesela ücra bir yerdeyim. kazıkçı bakkalımdan alsam her şeyi maaş yetmez o derece. arada bir indiğim merkezi ilçede bim olduğunu görünce gözüm parlamıştı. çok alıştığım ürünlerinin olması da bunda etkili oldu tabii.***

son olarak: ****
abidik gubidik isimlere aldanmamak gerek, sonuçta migrosun, tansaşın, carrefourun da kendi markasını bastırdığı ürünler mevcut. bir diğer konu da bu abidik gubidik markalar pek çok zaman bildiğimiz ünlü markalardır aslında, mesela bol bol kahvaltılık sos * melis kahvaltılık sos*** olarak 2 katı fiyata migrosta bulunabilir, aynı şekilde pervin 1 kg tereyağı 1.5 katı fiyata sek 1 kg tereyağı olarak migrostan alınabilir.*
tabii her şeyi gözü kapalı alın demiyorum, misal: doğala özdeş cappuccino aroması içeren şey pek de lezzetli değil...
  • /
  • 2