para

emek ve alışverişte aracı olarak kullanırım. başka hiçbir şey içinde kullanılması gerektiğini düşünmem asla, tavsiye de etmem. çok kötü birşeydir birileri veya birşey için kullanıldığında. yokmuş gibi davranın ihtiyaçtan başka bir boka yaramaz kötü icat.
varlığı bir dert, yokluğu yara
varlığı dert diyenlerin paralarına talibim. sagliktan sonra gelendir.
milattan önceki yüzyıllarda, lidyalıların yaşadığı topraklarda bulunan, ilk örnekleri fasulye büyüklüğünde altın ve gümüşten yapılmış bir buluştur.
her nasılsa bozuğu- manevi açıdan elbette- çok daha değerli olan harcamalık.
mütevazi zorluklarda işe yarayan fakat daha zorlu koşullarda yine bizi insan samimiyetinin ellerine bırakan edevat.
ayrıca herkes küçükken: 'olum darphane bir sürü para bassa da hem borçları ödesek hem herkes zengin olsa ya lan' diye düşünmeden edememiştir.
anahtardır.

ayrıca, "kim parayla mutluluk olmaz dediyse, nerde alışveriş yapacağını bilmiyormuş herhalde." *
varlığı hiçte dert değil,olsun yeter ki lan.
(bkz: özgürlük)

paran olduğu kadar özgürsün arkadaş bu dünyada..
elde etmesi zor elde tutulması daha zor olan bir güçtür.
çok olduğunda neye harcanacağına karar verilememesi ve seçeneklerin gittikçe azalması nedeniyle mutsuz eder, az ama yeterli olduğunda kafanda şekilenen hayalleri gerçekleştirdiği için mutlu eder, kısıtlı olduğundaysa zorunlu bir mutsuzluk içine sokar.

aslında para her şeyi satın alabilir; mutluluğu, cezbedici bedenleri, başkalarının hayatlarını, itaati,.. ama geceleri paradan soyununca yatağa her zaman çıplak girilir.
lidyalıların tüm dünyaya lanetidir.
değişim aracı. tüketim bağımlısı bizlerin olmazsa olmazı.
elimdeki kirin kaynağıdır.
para, aynı zamanda bir para birimidir tıpkı kuruş ve lira gibi. kuruş'un kırkta biridir. 1940'lı yılların ortalarına dek türkiye cumhuriyeti'nde ve ondan öncesinde son dönem osmanlı'da kullanılmıştır. 40 para, 1 kuruş'a eşitti. 20 para, ½ (yarım) kuruş'tu. 100 para ise 2½ kuruş...
payzwin isimli bir komisyonsuz ödeme şeklinde varmış. bu ödeme yöntemi ile ekstra masraf olmadan ve başka bir yere de komisyon vermeden ödeme yapabiliyorsunuz. internette olan bu tür ödeme sistemlerinin komisyonsuz olması biz kullanıcılar için çok cazip olmuş.

geçenlerde de internetten bilet alırken 5 tl olan bileti satın almak istedim ancak ödeme kısmına gelince 7 tl ödeme isteği olduğunu fark ettim. yani 2 tl komisyon alıyorlar. tek seferlik göz çarpmayabilir ancak sürekli alımlarda komisyonsuz çalışmak her zaman avantajlı oluyor.
çok sevdiğim hede..

ben şu an hesabımda en az 10 milyon tl istiyorum..evrene gönderdim bu isteğimi,gerçekleşecek eminim...

(bkz: the secret)
parayı kim bulmuşda biz görek hacı abi.