kıbrıs şehitleri caddesi

izmirde istiklal caddesine benzetilen yer. aslında alakası yok en hareketli yer olması dışında. içki içilebilecek yerler çoğunluktadır. gaylerin uğrak yeri.
izmir gibi güzel bir caddedir efendim. yemek yemek ve alkol almak için birçok seçenek sunar. istiklal caddesine benzetilmesinin tek sebebi farklı türden çok fazla insan barındırıyor olmasıdır diye düşünüyorum. yoksa bir istiklal caddesi değildir.
izmir deki buluşma noktası. ege denizinden gelen rüzgarlarla akşam saatlerinde pek bir güzel olur.
izmir'in en gidilesi yerlerindendir. özellikle ara sokaklarında çok güzel, küçük ama sevimli, iki kere gittikten sonra sahibiyle kanka olabileceğiniz ve makul fiyatlara şarap içebileceğiniz mekanlar vardır. bu cadde üzerinde yemek, kahve, alkol, kitap, kıyafet, takı, çanta, ayakkabı gibi bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
güzel izmir'in kalbinin attığı yer kısaca; hemen hemen her kesimden insanı aynı anda görebileceğiniz yegane yerdir izmir'de. kordon'a oldukça yakın olması nedeniyle istenildiğinde bolca yiyip içtikten sonra deniz sefasının da tadını rahatça çıkarabildiği güzide izmir durağı. her yönüyle enteresan, renkli, eğlenceli, ironik, acınası ve tuhaf bir caddedir kıbrıs şehitleri caddesi.
bugün 29 eylül kutlamasını havaifişek gösterisi ile kutlayan yüzlerce insanını kendine çeken, çoşkusunu yaşatan caddedir.
izmir anlatılmaz, yaşanır.
havası bile bambaşka gelen yer.
bağımlılık yapar....bi ay gitme inanki özlersin
öküz tren, the sheriff hangover jackie's gibi sevdiğim mekanları olan alsancağın güzel tarafı
çok çeşitli insanın bulunduğu sırf bu yüzden bile sevilebilecek yerdir, izmirin kalbidir
cumartesi ordayım inşallah :))
lise yıllarımı hatırlatmıştır. şimdi son gittiğimde gördüm ki büyük ösym binası filan yapılmış. fakat hala eskisi gibi meşhur kiliseden gelen çan sesi ve çaprazındaki meşhur migros'u ile devam ediyor. bak şimdi gözlerim doldu be. opus bar, kahve bahane bizim mekanlarımızdı. hey gidi.
izmirin en şahane yerlerindendir. gelen geçen umursanmaz. herkes kendi halindedir. sokak çalgıcıları güzeldir. insanı, esnafı, kedisi, köpeği her şeyi güzel caddedir. sabahtan akşama cafe bar takılıp en sonunda kordonda birer bira içilmelidir.
caddeye meşhur sevinç pastanesi tarafından girdiğinizde sizi greenpeaceci arkadaşlar karşılar. ardından tekerlekli sandalyede engelliler için yardım toplayan ablamızı görürsünüz. biraz daha ilerlediğinizde soldaki dükkanların birinin önünde kafasında rengarenk bir taç veya değişik bir aksesuar ile tarot falınıza bakmak için bekleyen bu sırada sigarasını keyifle tüttüren "nurella" teyzemizi görürsünüz. gecenin ilerleyen saatlerinde çeşitli satıcılar ve kokoreççiler midyeciler doldurur caddeyi. burayı "kıbrıs şehitleri" yapan caddenin kendisinden çok caddeye çıkan sokaklarda bulunan cafeler, publar, clublar, restorantlardır. muzaffer izgü sokağı, can yücel sokağı, gazi kadınlar sokağı, gönül yazar sokağı vs vs. burada cebindeki son parasıyla eğlenmeye gelmiş öğrencileri de görebilirsiniz, parayla sorunu olmayan insanları da. izmir'in eğlence açısından sınırlı olan kalbinin önemli bir kısmı burada atmaktadır.
eski haline göre bir istiklal caddesi değildir.