lazer epilasyon

kökten çözüm nidasıyla gittikçe popülerlik kazanan, travestilerin/transseksüellerin sakal belasından kurtulmak için önünde sıraya girdiği kıl temizleme yöntemi. erkeklerin çoğu sırt bölgesine yaptırıyormuş. zamanla yanakl, koltuk altı, genetal bölgeler ve kalçalar için de gidenlerin sayısı artıyor efendim. beyaz kıllar için henüz bir çözüm geliştiremediklerinden kıllarınız ağarmadan yaptırmanız gereken bir şey.
kıl problemine üç-beş seansla gerçekten son veren. ama genital bölgesine bu operasyonu yaptıran bir kız arkadaşımın her seanstan sonra acı içinde kıvranarak gelişini izledik sonrasında ise kılların tamamen yok olduğunu söyledi kendisi hatta çekinmedi bize de gösterdi. sonuç: lazer epilasyon test edildi onaylandı.
vücuttan uzaklaştırılmak istenen kıl grubu renginin koyu ve bu grubun bulunduğu deri renginin açık olduğu vakaların, yüzde yüz başarıya en fazla yaklaştığı belirtilen uygulama veya tedavi türü. açık renkli kıllara sahip kişilerde, başarı oranı düşük olduğu için uygulanması genellikle tavsiye edilmemektedir.
dünyanın en acılı işlemi. en acılısı. ben ağdanın çok acıttığını düşünürdüm ama bunun acısı öyle böyle değil. acı içinize izliyor. kılın tutunduğu sinirden bütün vücudu dolaşıyor. ben hiç çığlık atmadım, pardon popomda çalışırken kuyruk sokumuma geldiğinde atmıştım, ama bazen kendi seansımı beklerken içeriden kadınların/erkeklerin çığlıklarını duyduğum oluyor. sanki o haftanın en merak edilen korku filmine en önde bilet almışım gibi hissetmeme sebep oluyor. neyse.

öncelikle şunu belirtmem gerek; eğer lazer epilasyon yaptıracaksanız, bu sözlükte çok meraklısı olduğunu düşünmüyorum, esmer veya açık ten-açık kıl kombinasyonuna sahip olmamanız büyük bir avantaj. çünkü cihaz kıl rengine göre ışın atıyor. yani esmerseniz makine kılı tanımakta zorlanıyor. eğer açık tenli ve açık renk kıllara sahipseniz makine aynı şekilde kılları bulamıyor. ben beyaz tenli ve siyah kıllara sahip olduğum için bu konuda avantajlıydım. bu yüzden 2 seansta faydasını görmeye başladım.

sizden seansa giderken tüm kıllarınızı son 12 saat kala jiletleminizi isterler. bu çok önemli. çünkü kıllarınız ne kadar kısaysa canınız o kadar az yanar. ben bu işlemi son 6 saat kala yapıyorum artık. gerçi kıllarım eskisi kadar uzamıyor ama ne kadar kısa olursa benim için o kadar iyi.

her gidişinizde ısı biraz daha arttırılır. eğer uzman size "ısıyı arttıracağım, ister misin?" gibi saçma sapan bir soru sorarsa sakın "arttırma" demeyin. ben 3. seansımda bu salaklığı yaptım. diyorum nede bu kadar az acıyor? meğerse bu ışın etki edeceği kadar etmiş zaten. kıllarım bu ısıya alıştığı için daha yükseğini istiyor. siz siz olun acıdan korkmayın. şimdi bakıyorum 3. seans 2. seans kadar etkili olmamış. bu satırı moral bozukluğu ile dolduruyorum.

lazer işlemi bittikten sonra işlem gören yerleriniz bir süre kızarır. bu kızarıklık kişiden kişiye göre değişir. bende 1 saat sonra düzelmeye başlıyor. eczanede alabileceğiniz kremler ile bu kızarıklığın acısını giderebilirsiniz.

son olarak bu işlemi kimse için yaptırmayın. zaten o kadar acıyor ki ben sanmıyorum ki kimsenin o sedyede başkalarının beğenisi için yatsın. benim bacak kıllarımı gören uzman "cikolatali kek onları da alalım her yerin kılsız bacaklar kıllı şort giyince kötü giyinir," dedi. bende "bacak kıllarımı seviyorum," dedim ki bu doğru.
omuz sırt bölgesinde çok fazla olmadıktan sonra yaptırılmasını saçma bulduğum kıl tüy yöntemi.insanlar o kadar acıyı niye çekerler hiç anlamam.pahalı ve zaman istemeside cabası.ayrıca bazı araştırmalarda kanseri tetiklediği söylenmekte.hiç gerek yok.kıl candır kıl heyecandır.vücudunuza ve doğaya müdahale etmeyin.
sürekli konumumun değişme problemi olmasa ve maddi sıkıntılarımı aşsam yaptıracağım ilk şeyler arasında, zira bacaklarım jilet vurmaktan yara bere oluyor ya da sakalımsı forma dönüşüyor. ağda partilerinde de çığlıklarımla apartmanı inletmek istemiyorum ve üşeniyorum. ama çok acılı dedikleri için ve cilt lekelerine sebebiyet vermesinden ötürü uzak duruyorum sözlük
kaş ortası için gitmeye başladım sözlük. tek kaşlilik kader değil.
lazer epilasyon yaptırmak istediğiniz yerdeki çalışanlarla, içinize sinene kadar konuşup, bilgisini ölçmenizi öneririm. biraz araştırma yapıp gittikten sonra zaten adamın anlattıklarıyla sizin araştırmalarınızın uyup uymadığından, orada lazer epilasyon yaptırmanın güvenilirliğini test edebilirsiniz.

ben koltuk altı bölgesi için izmir'de alexandrite cihaz olan (diğer cihazlara göre daha güvenli olduğunu düşünüyorum.) bir merkezi tercih ettim. 5 seansta olay çözüldü. 1 seneye yakın oldu, henüz ufak tefek tüyler dışında memnunum.

gittiğim merkezin bilgilerini de bırakayım; https://www.epidermis.com.tr
la olm epilasyonla falan uğraşmayın alın bir tane pilips marka traş makinesi olun sıfır traşınızı götünüz gönlünüz ferahlasın. ne uğraşıyonuz 6 ay sonra çıkacak merete 6 seans için 600 lira vermeye. hiç gerek yok. kullanıyorum mis gibi makinemi çıkıyorum cillop gibi. oh oh.