bambi

Durum: 27 - 0 - 0 - 0 - 03.01.2018 22:08

Puan: 333 - Sözlük Kezbanı

9 ay önce kayıt oldu. 7.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 2

hoşlanılan kişinin eşcinsel olup olmadığını anlamak

hemcinsinden hoşlanıp hoşlanmadığını anlayabilirsiniz ama gay olup olmadığını anlamanız için sormanız lazım. daha ziyade önemli olan hoşlanan kişiden hoşlanıyor mu bakalım? hoşlanıp açılmıyorsa, bir de kız arkadaşı falan varsa, tavsiyem cepte durmayın. silin atın, kendi yolunuza bakın. milletin keyfini mi bekliycez bide ya? bizimki de ömür, onunkiyle eşzamanlı ilerleyen, geçip giden. kendi ömürünüze kıymet verin, hiçbir belirsizliğin ardından bakıp da öyle beklemeyin. ben iki hafta beklemiştim öyle, sonra açıldım ben seni beğeniyorum ama sen nesin diye. heteroymuş, iyi ki de erken sormuşum diyorum unutması da daha kolay oldu. azıcık başkaları değer vermeli de yanaşmalı size, iki hafta gibi bir süre de gayet yeterli. yanaşsa yanaşır insanlar bir günde yanaşıyor, kaynaşıyor. ki zaten direkt olan adamları sevin bence, ne o öyle kararsız, sevse beğense bile bekletecek herifler falan. adam dediğin de azıcık cesur olacak. kaypak heriflerden uzak durun. siz de utangaç olmayın. azıcık kur yapın önce *. sonra çok beklemeyin, kendinizi de böyle şeylerle üzmeyin, zamanınıza yazık valla.

ben renk sevmem erkeği

"ay sen sevme, ruhsuz." denilesidir.

kadın egemenliği

bazen aklıma geliyor bu egemenlik biçimi. nasıl olurdu acaba diyorum, amazonlar geliyor aklıma -ki mitolojiye bayılan biri olarak amazonlara hayranım- ve doğar doğmaz cinsiyet atamayacaksak kimseye, "kötünün iyisi" diyorum ister istemez bu ihtimal için. ama aklımla değil, refleksif olarak söylüyorum bunu. duygularım böyle söylüyor. gına gelmişliğim sağolsun erkeklikten, ki bütün özel alanlardaki gına gelmişliklerimiz de politikse, duygularımın bir bildiği var heralde.

erkeklik

mağdur olmayı en çok sevendir.

oğuzhan uğur

beyaz hetero erkek dertlerini şarkı yapan kişi.

(bkz:beyaz kırılganlıklar)

chai tea latte

söylemesi çok güzel.

2018 yılından beklentiler

sevgi, saygı, sağlık, dünya barışı. daha ne istiyim abla

laf ebesi

belden aşağı vurmayı çok sever çünkü konuya dair konuşacak mantıklı bir söz üretemez. esasında satranç bilmez, yenileceğini anladığında şahın çükü küçük diyecektir. zekası satranç oynamakta değil satranç bilmediğini gizlemekteki başarısındadır. bu yüzden zavallıdır.

manipülatör

kapitalizmi ruhunda, kişiliğinde taşıyan insan. kişiliksizdir dolayısıyla. kişiliği duruma, koşullara göre değişir çünkü. tam bir pezevenktir. her şeyi satmaya çalışır. fikirlerini, kendi imajını, başka insanları, başka nesneleri..

bir konuya yaklaşırken mantık kuralları o kadar da önemli değil böyle insanlar için. çoğunluğa hitap edemeyecekse, mantık kurallarını es geçer. laf ebeliği ve manipülasyona başvurur, belden aşağı vurmaya çalışmaktan kaçınmaz. örneğin feminizm tartışan bir kadına mantıklı cevap veremezse "sen çirkinsin o yüzden böyle konuşuyorsun" der. ucuzdur yani. en çok da bu yüzden pahalı gözükmeye çalışır ve bu çabayı yediğimiz ölçüde kendi kendisini satar. en çok da kendisinin pezevengidir.

laf ebesi

hiç sevmiyorum böyle insanları. çok konuşur, boş konuşur. manipülatördür. böyle bir patronunuz varsa iş yerinde mobbinge uğramanız çok olası.

(bkz:manipülatör)

dindar eşcinsel

kendisini yok etmek isteyen bir şeye inanan insan.

bir heteroya açılmak

o kız senin eşcinsel olduğundan şüphelenmiş olabilir, bu da o yüzden seni denemek istemiş olabilir belki. iletişim kurmak için yeterince fırsatınız olmuş, hoşlandığını da söylemişsin. "onur duydum" falan baya geçiştirmek. heterolar çok sever böyle şeyleri, hakkaten gururları okşanıyor yani. o yüzden gerçekten seni etkilemeye çalışmış olabilir sırf ondan hoşlanıp hoşlanmayacağını test etmek için. alacağını almış dönmüş yatmış. biseksüelse zaten etrafında kadınlar da olduğu için böyle tesadüflerin kıymetini pek bilmez ama eğer eşcinselse ve senden gerçekten hoşlanmışsa cevap yazardı diye düşünüyorum çünkü her zaman böyle tesadüfler karşımıza çıkmıyor.

bir dahaki sefere kafanda kurmadan önce açıl mümkünse. kurup da yorma bu kadar kendini, bütün ihtimaller olabilir. yeme kendini.

kadın cinayetleri

yarrak

tek başına değil, vücudun geneli içindeki görüntüsünün hoşuma gittiğidir.

hornet'te çat diye fotoğrafını yollamaya bayılırlar.

egzama

aşkım shea butter kullanmanız lazım. arkadaşıma verdim çok iyi geldiğini söylüyor. orjinalinden alın doakozmetikteki sertifikalı ve ucuz, önerim de odur. tebabat, kozmetik, cilt bakımı vs. bana sorabilirsiniz.

tanım: illet bir cilt rahatsızlığı.

seks sırasında birlikte olduğu adama benim kadınımsın diyen erkek

growlr'da beğenmediğin kişiyi kırmadan reddetme yöntemi

hoşlanmadım cnm yaa kib.

twink hastası muhafazakar sadece aktif erkek

sanılanın aksine çok büyük bir kısmı biseksüeldir. * parlak kılsız gaylere bayılırlar, parlak kılsız olsan bile biseksüelsen seninle birlikte olmak istemezler çünkü bi-gay, erkek-kadın gibi bir ikiliktir onlar için ve dindar olmasalar bile, bu tip normları muhafaza etmek istemeleri asıl muhafazakarlıklarıdır.

(bkz:binormatif biseksüellik)
(bkz:heteroseksist biseksüellik)
(bkz:ayrımcı biseksüel erkekliği)

offf yavrum harikasın, karıcımm, kutu gibi götün incecik belin var bayıldım, sadece benle görüş kimseyle görüşme, karımı böyle sikmiyorum orospu, sen harikasın der dururlar, iltifatlara boğarlar ama dışarda en büyük homofobiyi, transfobiyi onlar üretir. toplumsal ikiyüzlülük örneğidirler. tk'lar ile büyük ortak noktaları vardır, benzerlikler gösterirler ve zaten çoğu zaman da tk'dırlar. hepsinde bir erkeklik kaygısı, kraldan çok kralcılık vardır. güvenilmezlerdir. hatta tk'ların iki yüzlülüğü, pınar selek'in maskeler süvariler gacılar romanında anlatılmıştır. translara sevgilim,aşkım,ölüyorum bitiyorum diyen insanlar, onları sokaktan kovmaya varan mahalle tehtidinin, muhafazakarlığının ve trans şiddetinin en önemli unsurlarından olmuştur.

böyle insanları ve böyle durumları eleştirenlere, "yaran var galibaa güzelimm, kuyruk acın var galibaa ehehe" tarzında konuşmak en hafif tabirle andavallıktır. kolpalık, samimiyetsiz ortam popülizmidir.

sözlük kaşarı

biseksüel

  • /
  • 2

gizli gay

herkesin hayat şartlarını bilemeyecegimiz için yargılamadan evvel mümkün olduğunca empati yapılması gereken kişidir. ayrıca herkesin kendisi gibi olduğu mecralarda gizlenmesine bir türlü mantık uyduramadigim bilhassa ayar olduğum kisidir. yani seni bir eşcinsel uygulama ya da alanda tanıdığın görse ne olur görmese ne olur be adam, annem anneni kerhanede görmüş muhabbetinden başka bir durum mu var yahu diye yükselmek istediğim ama hayat onun olduğu için ona dokunmayan yılan olmayı seçtiğim kişidir.

gizli gay

hepimizin hayat şartları farklıdır ancak; bunların evli ve gizli olanlarından felaket tiksiniyorum. yanların da küçük çocuklarını görüyorum bir de.. bu tip insanlardan herşeyi beklerim. sizin ben o yalan dolu, tırsak ve vicdansızca yaşadığınız hayatlarınıza tüküreyim!

bir eşcinselin heteroseksüelle evlenmesi

ruh hastalığıdır. şu salakça durumu çok normal bir durummuş gibi satmayın insanlara!

tüm dünyası eşcinsellik olanlar

aile/çevre baskısı nedeniyle veya kendini giyimi, konuşması, hal ve harketleriyle daha steril ortamlarda rahat hisseden eşcinsellerin durumu. zirvelere, sözlüğe ve eşcinsellerin toplandığı diğer ortamlara bakınca hangi muhabbetlerin kurulduğunu düşlüyoruz. yani bırakalım kendi içimizdeki ve toplumla olan ''eşcinselliğimizi kimliklendirme'' savaşlarına da herkes dilediği gibi yaşasın. ''o alem''den değilimcilikle daha ne kadar kendimizi ifade etmeye çalışacağız. ve kendimizi tanımlamak için daha kaç eşcinselin sözde kirli çamaşırlarını koklayarak iz süreceğiz?

(bkz: ayı sözlük te politik doğruculuk)

tüm dünyası eşcinsellik olanlar

her canlı kendi türüyle beraber yaşar. bunlara bizler de dahiliz. tüm dünyası eşcinsellik ise ne mutlu ona. demek ki açık bir eşcinseldir. işinde veya sosyal hayatında yalan söylemek zorunda kalmıyordur bazılarımız gibi.

diğer bir konu ise eşcinselliğin dedikodu, seks, erkekler ve barlar olduğunu iddia etmek abesle iştigaldir.

tüm dünyası eşcinsellik olanlar

(bkz: tüm dünyası heteroseksüellik olanlar)

şahsen yukardaki grubu düşününce ben bunları yeğlerim.

tüm dünyası eşcinsellik olanlar

eşcinseller ikiye ayrılırlar: susanlar ve susmayanlar.

mesela çamaşır makinesi taksidi ödersiniz, bu arada bulaşık makinesi almanın hayalini kuruyorsunuzdur. derken iş yerinde çocuklardan biri evlenir. düğün takıları ile evin tüm ihtiyaçları karşılanır. bir de bakarsınız ki arkadaşınız iki yıl içinde altına araba çekmiş ve size soruyor: senin hala araban yok mu? cevabını bilirsiniz de bilmemezliğe gelirsiniz ve susarsınız.

arkadaşlarınız iş yerinde hafta sonu ne yaptıklarını anlatırlar. siz hep topu onbeş dakikalık bir seks seansı için, seçici geylern arasından seçkin bir gey seçeblmek için
saatlerinizi internette geçirmişsinizdir. susarsınız.

arkadaşlarınız, ailelerinden, eşlerinden ve eşlerinin ailelerinden bahseder. siz "gizliliğe önem veren" sevgilinizden bahsedemezsiniz. susarsınız.
susarsınız da susarsınız.

cinsellik, erkekler ve bardan bahsetmekten sıkıldınız mı? o zaman iş yerindeki arkadaşlarınıza kocanızdan bahsetmenin sırası gelmiş demektir.

partnerin her gün başka fanteziyle gelmesi

bana itici gelecektir, her şey seks değil. birlikte cipso ketçaplı yiyebiliriz.

gay ilişkide partnerine kocacım diyen erkek

kocacım kelimesini kullanan kişiye kadın yaftası yapıştırmak alışılagelmiş, binary sistem işlemiş içimize tabi; kocayı direk karı ile eşleştiriyoruz. ikisi de bir birine kocacım deseydi ne olurdu acep(?)

transseksüel'den eşcinsel olmaz

transeksüelden de eşcinsel olabilir. cinsel yönelim farklı , cinsel kimlik farklıdır. kişi heteroseksüel bir kadın cinsiyetinde doğup erkek olmak isteyebilir . trans erkek olduktan sonra ise cinsel yönelim asla değişemeyeceğinden erkeklerden hoşlanmaya devam eder ve al sana transeksüel eşcinsel.

buna shameless dizisinden trevor örnek olarak gösterilebilir.

Toplam entry sayısı: 27

biseksüel

biseksüel olduğunu söyleyenlerin çok önemli bir kısmının heteroseksüel kavramının ne olduğunu bile bilmediğine eminim. şununla çok karşılaştım: sen nesin? diye soruyor, "gayim" diyorsun, "ben de normal erkeğim diyor" normal ne demek? diyorsun, "gay değilim yani, biseksüelim işte" diyor.

diğer yandan haklı. "ibne sikmek" öyle tepki toplayan bir şey değil, hatta kişinin erkekliğini pekiştiren, toplumsal erkekliğinin bir parçası. e kadınlardan da hoşlanıyor, her şey toplumsal erkeklikle uyumlu böyle bir biseksüel varoluş için. yani toplumsal alanda kabul gören erkeklik öyle zannedildiği gibi yüzde yüz heteroseksüel bir şey olmak zorunda değil. egemen erkeklerin çoğunun heteroseksüel gibi kavramlardan haberi dahi yok, bilmeye ihtiyaçları yok çünkü. kadınlardan da hoşlanılan gördüğü ilk kimliği yapıştırmış kendine. her şey tıkırındayken böyle şeyleri sorgulayacak bir "kafa karışıklığına, zorda kalma" haline girmemişler. o yüzden hele ki böyle biseksüllere hiç "kafan karışık" dememek lazım yani. "normal" onlar. *

yarrak

tek başına değil, vücudun geneli içindeki görüntüsünün hoşuma gittiğidir.

hornet'te çat diye fotoğrafını yollamaya bayılırlar.

manipülatör

kapitalizmi ruhunda, kişiliğinde taşıyan insan. kişiliksizdir dolayısıyla. kişiliği duruma, koşullara göre değişir çünkü. tam bir pezevenktir. her şeyi satmaya çalışır. fikirlerini, kendi imajını, başka insanları, başka nesneleri..

bir konuya yaklaşırken mantık kuralları o kadar da önemli değil böyle insanlar için. çoğunluğa hitap edemeyecekse, mantık kurallarını es geçer. laf ebeliği ve manipülasyona başvurur, belden aşağı vurmaya çalışmaktan kaçınmaz. örneğin feminizm tartışan bir kadına mantıklı cevap veremezse "sen çirkinsin o yüzden böyle konuşuyorsun" der. ucuzdur yani. en çok da bu yüzden pahalı gözükmeye çalışır ve bu çabayı yediğimiz ölçüde kendi kendisini satar. en çok da kendisinin pezevengidir.

laf ebesi

belden aşağı vurmayı çok sever çünkü konuya dair konuşacak mantıklı bir söz üretemez. esasında satranç bilmez, yenileceğini anladığında şahın çükü küçük diyecektir. zekası satranç oynamakta değil satranç bilmediğini gizlemekteki başarısındadır. bu yüzden zavallıdır.

biseksüelleri eleştirmenin bifobi sayılması

binbir türlü ezberin benimsendiği sığ bir reflekse dönüşmüştür artık. bütün biseksüelleri değil, ayrımcı biseksüel erkekliğini benimsemiş biseksüel erkeklerin eleştirildiğini anlamazlar.

örneğin eşcinsel erkeklerin feminen düşmanlığı da ayrımcı bir erkeklik biçimidir. bu tip eşcinsel erkekler ve bu erkeklik biçimi gayet rahatça eleştirilirken kimsenin aklına eleştirenleri homofobiklikle suçlamak ya da "erkeksileri kıskanıosunuss" demek gelmez. buna rağmen, ayrımcı biseksüel erkekliği eleştirilirken "ama bu bifobiii" der, "bifobi kıskançlıktır" der, alakalı alakasız otomatiğe bağlamış gibi "ama bi insan hem erkeklerden hem kadınlardan hoşlanamaz mı yane ne var bunda yanee" der. yani çifte standart uygulanır.

halbuki eleştirilen şey birinin hem erkeklerden hem kadınlardan hoşlanması değil, biseksüelliğini bir şiddet biçimi olarak dayatmasıdır, erkeklik biçimidir(kadınların deneyimleri hakkında pek bilgim yok). herif anasına küfretse "ne var bunda, hem erkeklerden hem kadınlardan hoşlanıyor" diyecek, ezbere bağlamış :) ayrımcı olmayacak ya hesapta, mantık yoksunu.

ayrıca,

biseksüel

biseksüel olduğunu söyleyenlerin çok önemli bir kısmının heteroseksüel kavramının ne olduğunu bile bilmediğine eminim. şununla çok karşılaştım: sen nesin? diye soruyor, "gayim" diyorsun, "ben de normal erkeğim diyor" normal ne demek? diyorsun, "gay değilim yani, biseksüelim işte" diyor.

diğer yandan haklı. "ibne sikmek" öyle tepki toplayan bir şey değil, hatta kişinin erkekliğini pekiştiren, toplumsal erkekliğinin bir parçası. e kadınlardan da hoşlanıyor, her şey toplumsal erkeklikle uyumlu böyle bir biseksüel varoluş için. yani toplumsal alanda kabul gören erkeklik öyle zannedildiği gibi yüzde yüz heteroseksüel bir şey olmak zorunda değil. egemen erkeklerin çoğunun heteroseksüel gibi kavramlardan haberi dahi yok, bilmeye ihtiyaçları yok çünkü. kadınlardan da hoşlanılan gördüğü ilk kimliği yapıştırmış kendine. her şey tıkırındayken böyle şeyleri sorgulayacak bir "kafa karışıklığına, zorda kalma" haline girmemişler. o yüzden hele ki böyle biseksüllere hiç "kafan karışık" dememek lazım yani. "normal" onlar. *

yarrak

tek başına değil, vücudun geneli içindeki görüntüsünün hoşuma gittiğidir.

hornet'te çat diye fotoğrafını yollamaya bayılırlar.

manipülatör

kapitalizmi ruhunda, kişiliğinde taşıyan insan. kişiliksizdir dolayısıyla. kişiliği duruma, koşullara göre değişir çünkü. tam bir pezevenktir. her şeyi satmaya çalışır. fikirlerini, kendi imajını, başka insanları, başka nesneleri..

bir konuya yaklaşırken mantık kuralları o kadar da önemli değil böyle insanlar için. çoğunluğa hitap edemeyecekse, mantık kurallarını es geçer. laf ebeliği ve manipülasyona başvurur, belden aşağı vurmaya çalışmaktan kaçınmaz. örneğin feminizm tartışan bir kadına mantıklı cevap veremezse "sen çirkinsin o yüzden böyle konuşuyorsun" der. ucuzdur yani. en çok da bu yüzden pahalı gözükmeye çalışır ve bu çabayı yediğimiz ölçüde kendi kendisini satar. en çok da kendisinin pezevengidir.

hoşlanılan kişinin eşcinsel olup olmadığını anlamak

hemcinsinden hoşlanıp hoşlanmadığını anlayabilirsiniz ama gay olup olmadığını anlamanız için sormanız lazım. daha ziyade önemli olan hoşlanan kişiden hoşlanıyor mu bakalım? hoşlanıp açılmıyorsa, bir de kız arkadaşı falan varsa, tavsiyem cepte durmayın. silin atın, kendi yolunuza bakın. milletin keyfini mi bekliycez bide ya? bizimki de ömür, onunkiyle eşzamanlı ilerleyen, geçip giden. kendi ömürünüze kıymet verin, hiçbir belirsizliğin ardından bakıp da öyle beklemeyin. ben iki hafta beklemiştim öyle, sonra açıldım ben seni beğeniyorum ama sen nesin diye. heteroymuş, iyi ki de erken sormuşum diyorum unutması da daha kolay oldu. azıcık başkaları değer vermeli de yanaşmalı size, iki hafta gibi bir süre de gayet yeterli. yanaşsa yanaşır insanlar bir günde yanaşıyor, kaynaşıyor. ki zaten direkt olan adamları sevin bence, ne o öyle kararsız, sevse beğense bile bekletecek herifler falan. adam dediğin de azıcık cesur olacak. kaypak heriflerden uzak durun. siz de utangaç olmayın. azıcık kur yapın önce *. sonra çok beklemeyin, kendinizi de böyle şeylerle üzmeyin, zamanınıza yazık valla.

koli adayının buluşmaya çocuğu ile gelmesi

tabii ki saçmadır, sebeplerini hiç sorgulamaya bile gerek yoktur. koli adayının arsızlığıdır.

seks sırasında birlikte olduğu adama benim kadınımsın diyen erkek

sözlük kaşarı

koli adayının buluşmaya çocuğu ile gelmesi

tabii ki saçmadır, sebeplerini hiç sorgulamaya bile gerek yoktur. koli adayının arsızlığıdır.

koli adayı sözlük yazarının buluşmaya eşinin yaptığı sarmayla gelmesi

kıııız bize gel gün yapalım tek sarmayla olmaz kekler yapalım börekler açalım diye trollenesiymiş gerçekten. sarmayı yapan kişinin karısı olması yetmiyormuş gibi arsız bir de sevgililerini anlatmış. her türlü madilik caizdir.

homofobik homoseksüel

kesinlikle homofobik biseksüelden yeğdir. en azından kadın-erkek ilişkisi lehine bir arzu hiyerarşisi kurmaz, karşı cinsiyete romantik-cinsel yönelme hallerini homofobikçe yüceltmez-kutsallaştırmaz.