hapiste lgbt olmak

adalet bakanlığına göre türkiye'de 79 adet hapishanelerde lgbt birey bulunmakta. ben de buradan sesleniyorum ki onlar sadece sizin bildikleriniz. sayı çoook daha fazla. her yerdeyiz her yerde. hüloooğğğğ
radikalin bugünkü haberine göre adalet bakanlığınca ayrı bir hapishanede tutulması istenen, ülkemizde her yerde ve her şekilde homofobi ve ayrımcılığa maruz kalanlardır.
orange is the new black netflix produksiyonu bir dizi olup, kadinlar hapishanesindeki hayati ele aliyor. irk ayrimciligindan, din ayrimciligina kadar escinselligi de ele alan dizi oldukca iddiali.
en büyük fantezilerimden biri.*
türkiye içinse açıkça gey, transseksüel olduğunuz biliniyorsa ayrı koğuştasınız demektir. tecrit edilirsiniz, voltaya çıkmanıza bile izin vermezler. kısaca bu ülkede hapisteyken bile ayrımcılığa uğrarsınız, hele ki kaldığınız cezaevinde tek lgbt birey sizseniz o zaman tecrit edilirsiniz, tek başınıza hücrede yaşamak zorunda bırakılırsınız.
fantezileri süslemesine rağmen pratikte o kadar da hoş olmayan durum. bu konuyu işleyen ciddi filmleri izlemek, bu fikirden soğumak için yeterli.
10 aralıkta bu konuyla ilgili bir panel gerçekleşmiş.

330be
trans tutuklu esra'dan kötü haberler gelmeye devam ediyor. büyük çapta işkence gördüğünü eline kalemi bantlayarak yazmış ve bir gazeteciye mektup göndermiş.

1d5bb
empatiyi falan geçelim insan isek kesinlikle sessiz kalınmaması gereken bir olaydır, esra'ya ses olmak lazım yanında olan birilerinin olduğunu bilmesi lazım zira ne bu işkenceler ne başına gelen diğer şeyler insanı yıldırır, hayattan düşürür.

insanı yalnız olduğunu bilmek, kimsenin senin hakkında hiçbir şey düşünmediğini bilmek bitirir.