hapiste lgbt olmak

adalet bakanlığına göre türkiye'de 79 adet hapishanelerde lgbt birey bulunmakta. ben de buradan sesleniyorum ki onlar sadece sizin bildikleriniz. sayı çoook daha fazla. her yerdeyiz her yerde. hüloooğğğğ
radikalin bugünkü haberine göre adalet bakanlığınca ayrı bir hapishanede tutulması istenen, ülkemizde her yerde ve her şekilde homofobi ve ayrımcılığa maruz kalanlardır.
orange is the new black netflix produksiyonu bir dizi olup, kadinlar hapishanesindeki hayati ele aliyor. irk ayrimciligindan, din ayrimciligina kadar escinselligi de ele alan dizi oldukca iddiali.
en büyük fantezilerimden biri.*
türkiye içinse açıkça gey, transseksüel olduğunuz biliniyorsa ayrı koğuştasınız demektir. tecrit edilirsiniz, voltaya çıkmanıza bile izin vermezler. kısaca bu ülkede hapisteyken bile ayrımcılığa uğrarsınız, hele ki kaldığınız cezaevinde tek lgbt birey sizseniz o zaman tecrit edilirsiniz, tek başınıza hücrede yaşamak zorunda bırakılırsınız.
fantezileri süslemesine rağmen pratikte o kadar da hoş olmayan durum. bu konuyu işleyen ciddi filmleri izlemek, bu fikirden soğumak için yeterli.
10 aralıkta bu konuyla ilgili ankara'da bir panel gerçekleşmiş.
trans tutuklu esra'dan kötü haberler gelmeye devam ediyor. büyük çapta işkence gördüğünü eline kalemi bantlayarak yazmış ve bir gazeteciye mektup göndermiş.
empatiyi falan geçelim insan isek kesinlikle sessiz kalınmaması gereken bir olaydır, esra'ya ses olmak lazım yanında olan birilerinin olduğunu bilmesi lazım zira ne bu işkenceler ne başına gelen diğer şeyler insanı yıldırır, hayattan düşürür.

insanı yalnız olduğunu bilmek, kimsenin senin hakkında hiçbir şey düşünmediğini bilmek bitirir.
tbmm insan hakları inceleme komisyonu'dan milletvekilleri hapishane ziyareti gerçekleştirmişler, sundukları raporda ise lgbti mahkumlara kötü muamele, tehdit ve talep redleri yer alıyor.

(bkz:https://asdi-lgbti.com/2018/04/12/tbmmde-lgbti-mahpus-raporu-kotu-muamele-ve-tehdit/)
bastırılmış eşcinselliğin uygun koşullar sağlandığında eyleme dönüşmesi sonucu hapise heteroseksüel girip hapisten eşcinsel olarak çıkma durumu.
çok zor olandır zaten mahkum olmak ayrı bir zorluk bir de o kadar heteroseksist bir ortamda senin lgbtq bireyi olman da zor.keşke porno filmlerin konusu gibi olsa ama gerçek bu.