klausklaus

Durum: 77 - 0 - 0 - 0 - 30.08.2013 02:22

Puan: 1034 - Sözlük Kezbanı

11 yıl önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

zapaaaata!
  • /
  • 4

shortbus

planetromeodaki profil metinlerine model cümle olarak yazıldığını düşündüğüm "i used to want to change the world, now i want to leave the room with a little dignity" sözünün geçtiği filmdir.

türkçesi, "önceleri dünyayı değiştirmeyi isterdim, şimdiyse sadece birazcık ağırbaşlılıkla odayı terk etmek istiyorum"dur.*

nerdesin aşkım burdayım aşkım

patavatsız adıyla yayınlanan online bir dergide nerdesin aşkım başlığıyla yayınlanan bir makalesini de gördüğüm, aslında slogan olup neredeyse bir kavram halini alacak olan ifadedir. dergide pek lgbt yazılar görmediğimden bunu görmek hoş oldu tabi

http://patavatsizdergi.com/nerdesin-aski...

hapiste lgbt olmak

istanbul'un olimpiyat adaylığı önündeki engel gezi eylemcileridir

he ok he, umarım öyledir de alınır olimpiyat adaylığınız, şeklinde yorum yapabileceğim açıklamadır. alınsın. alınsın, bir daha da adaylık verilmesin.

(bkz: sen istanbul'sun büyük düşün gerizekalı)

güzel olan tek şey atatürk ismi

sözlükçülerin kaldırdıkları adam listesi

touchy mob

elektronik ve folk müziği karıştırıp biraz minimal seviyede müzik yapan bir müzisyen. ferrytale adlı parçasını sanırım 3 gündür dinliyorum. nedense kulağıma harika geliyor: http://grooveshark.com/s/Ferrytale/4iVBC...

bu da ferrytale'in bulunduğu pets of plenty albümündeki tüm parçalar: http://grooveshark.com/album/Pets+Of+Ple...

(bkz: folktronica)
(bkz: berlin)

avustralya'nın lgbt mültecileri papua yeni gine'ye göndertmesi

çok sayıda mülteci çekmesiyle bilinen avustralya, bundan sonra botlarla kaçak olarak avustralya'ya gelip sığınma isteyen mültecileri kabul etmeyip, papua yeni gine'ye gönderecek. bu mültecilerin sığınma talep edebilecekleri nihai ülke de papua yeni gine olacak.

bu da demek oluyor ki lgbt mülteciler, lgbt bireyleri 14 yıla kadar hapse mahkum eden bir yasaya sahip olan ve hiv ile zor şartlarda boğuşan bir yere gitmek zorunda kalacaklar.

anladığım kadarıyla avustralya'da başsavcı olan mark dreyfus, temmuz ayında "bu avustralya'ya vizesiz ve botla gelen mültecilere uygulanacak olan genel prosedürdür, papua yeni gine'ye gönderileceklerdir" demiş. buna da, papua yeni gine'nin lgbt bireylerle ilgili yasalarını da değiştirtmek için bir baskı politikaları veya bunun gibi herhangi bir planları olmadığını da eklemiş.

fakat avustralya'ya aynı taleple uçakla varan kişiler için uygulama aynı olmayacak.

all out bu konuyla ilgili, avustralya yöneticilerini cenevre konvansiyonu'na uyarak lgbt mültecileri avustralya'daki diğer tüm mültecileri koruduğu şekilde korumalarına yönelik bir talep adına imza kampanyası başlatmış: http://www.allout.org/en/actions/austral...

sinemadan atılmak

18 yaşında erkek arkadaşla gidilip yaramazlık yapınca* başımıza gelmiş olan olaydır. yanlış hatırlamıyorsam üç kişi içeriye girer. biri bize el işareti yaparak hemen buradan çıkın derken diğer ikisi bu kişiyi tam dört elle zar zor tutmaya çalışır.

hayatımda hiçbir zaman hem yürüyüp hem de bacaklarımın o şiddetle titreyebildiğini görmemiştim.

gelmiş geçmiş en itici erkek

elazığ'da polis barikatına konulan kurutmalık biberler

elazığ'daki 85 yaşındaki nadire kaya'nın başının altından çıkandır.

haberden ibretlik alıntılar:
ara sokağa bakan evinin balkonu olmadığı için emniyet yetkililerinden izin alarak, caddedeki polis bariyerine kısa süre önce kışlık kurutmalık biber astı.

asayiş şube müdürü ahmet sağlam, yaptığı açıklamada, sadece asayiş olaylarında değil, halkın her türlü sıkıntısının giderilmesinde ellerinden geleni yapabileceklerini söyledi.

bu da fotoğrafı:

(bkz: elazığ'da erken noel hazırlıkları)

adam her türlü sıkıntı demiş. 155'i arayıp, elazığ şehit mehmet ali çakır polis merkez amirliği lütfen diyesim geliyor.
bir yandan da acaba çorap da asabiliyor muyuz, onu düşünüyorum.

tekerleme

sütyen

sözlük yazarlarından morj.com sitesine ürün önerileri

gmail'in maillerimizin korunmasını beklemememiz gerektiğini söylemesi

ivit. haber şöyle başlıyor:
google, abd'de bir mahkemeye sunduğu raporda, '425 milyon kullanıcısının, bir diğer kullanıcıya e-posta gönderdiği zaman, e-posta içeriğinin gizli kalacağına dair bir beklentide bulunmaması gerektiğini' ifade etti.

şöyle devam ediyor:
guardian sitesinin verdiği bilgiye göre, haziran ayında açında açılan davada, google haksız bir şekilde e-postalara girmek, içeriklerini okumak ve bu içeriklere gizliliği ihlal ederek erişmekle suçlanmıştı. [...] google, "gönderdiğiniz e-posta, gönderilen kişi yerine asistanı tarafından okunabileceği gibi, kullanıcılar e-postalarının ecs (elektronik iletişim hizmeti) taradından işlenmesi karşısında şaşırmamalı" savunmasını yaptı. google avukatları ise 'suçlamada, taraflar arasındaki iletişim ve belli iletişim durumları hakkında iddia edilen gizlilik beklentisinin oluşması için çok az şeyin ileri sürüldüğü' belirtildi.

ve şöyle:
“gmail kullanıcısı olmayan müşterek davacılar aynı zamanda delaleten mesajlarının otomatik işlemden geçirilmesine razıdır.”

tabi işin içine üçüncü parti doktrinini denen durum girince yani mesela kişi gizli belgesini üçüncü bir partiyle paylaşırsa bu belgeler için sahip olduğu gizlilik hakkını kaybetmiştir, daha doğrusu gizlilik hakkını talep edemeyeceğini meşrulaştırmıştır diyor. ve ekliyor:
"e-postalar, tabii ki google tarafından işlemden geçirilecektir. gmail kullanıcılarının diğer e-posta hizmetlerine gönderdiği e-postalar için de aynısı geçerlidir. örneğin, gmail kullanıcılarına e-posta gönderen kişiler, google’ın bu e-postaları spam ve ya virüs taramasından geçirmesine karşı şaşırmamalıdır."

bana kalırsa google bey, sizi dışarı alalım.

avaaz

avaaz'a yönelik büyük tehdit! başlığıyla bugün kullanıcılarına bir mail göndermiştir. mailin ilk cümlesi, "merhaba avaazlılar, avaaz tarihinin en büyük tehdidiyle karşı karşıya ve inanmayacaksınız ama bu tehdit gmail'den geliyor!" şeklindedir.

durum işe şudur: gmail'in sisteminde yaptığı bir değişiklik, uzmanların dediğine göre avaaz'dan gelen e-postaları öncelikli olmaktan çıkarıp gizleyerek sen ve senin gibi daha aydınlık bir dünya kurmak için birşeyler yapmak isteyen milyonlarca üyemizin gözünden kaçmasına yol açabilirmiş. ama e-posta uzmanları, eğer yeterince avaaz üyesi 5 saniyesini ayırıp bu e-posta mesajına cevap verirse hep birlikte kampanyalar yapmaya devam edebileceğimizi söylüyor. mesajı gönderdiğinde işlem tamam. gmail'e avaaz'ın gönderdiği e-postaları almak istediğinizi anlatmanın en kolay yolu bu mesajı hemen yanıtlamak. ve bunu hepimiz birden yaparar gmail'e avaaz'ın değerli olduğunu gösterebilir ve bu mesajı görmemiş olan binlerce üyemizin avaaz'ın gönderdiği kampanya metinlerini almaya ve bizlerle birlikte harekete geçmeye devam etmelerini sağlayabiliriz.

yani cihat için yola çıkıyoruz lan dercesine kullanıcılarından sadece bir mail istemektedir. evet, sadece budur.

pasif direniş

ağaç kesilmeye kalkışılınca parka dolan, parkta polis saldırısı olunca sokaklara dökülen insanların polis şiddeti sonucu ölen insan sayısının artmasına tepki olarak parklarda forum yapması buna bir örnek gösterilebilir. bana kalırsa böyle bir durumda bunu akıl almaz.

(bkz: allah yardımcın olsun)

ya da başka bir örneği olarak duranadamlık yaparsınız, fakat bir bakmışsınız meğerse durduğunuz sırada milyonların önünde yüce atatürk'ü izliyorsunuz. akıl bunu da almaz.

(bkz: allah seni ıslah etsin)

yani nedense türkiye'de olmuyor. olmuyor doktoğr. yapmasınlar bunlar, bunlar çok duygusal.

britney spears

blackout albümünden hemen önce reenkarnasyona uğrayıp tekrar kendi vücudunda yaşama geri döndüğünü ve bunun ona verdiği çıldırmanın ardından blackout albümünün sonrasında da yeni bir reenkarnasyonla tekrar kendi vücuduna döndüğünü düşündüğüm kadın. bunların başka bir açıklaması olamaz. kadın şirinlerle şarkı söylüyor şu an.

lescop

yüzünü kendi yüzümden daha çok sevdiğim fransız bir elektronik, efendim bir cold wave müzisyeni. la foret adlı parçası en meşhurudur. harika bir nakaratı vardır. bir erkek kişinin diğer bir erkek kişiyle beraber geçirdiği bir weekend olayından sonra o diğer erkeğe yollayabileceği bir şarkıdır. sözleri öyle hoştur. kuğuldur. altyazılı bir videosu vardır:

kurabiye

  • /
  • 4
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 77

seni reçel yaparım

bana kavanozdan bakarsın şeklinde devam eder. ağzımdan çıkmıştır. hem sevince hem kızınca çok güzel oturuyor.

travesti replikleri

elmadağ'dan bir diyalogumuz:

t: nereye kız, kocana mı gidiyosun o biralarla
k: (sadece gülümsüyorum. kuğulum.)
t: versene kız bir tane bana
k: yok canım, sayılı bunlar
t: ay ver kız, ne var işte?! bir bira istedik, a ah!
k: yahu yok, vermiycem. a ah!
t: bak ben de bi gün sana bi iyilik yaparım. işine yararım kız?
k: sen benim nerden işime yarayacaksın ya? *
t: orası hiç belli olmaz, bebeğim!
k: ... doğru diyosun.
t: (gülümser. şimdi o kuğuldur.)
k: vermiycem, iyi geceler :*

mezara girse check in yapacak tür

i'm @zincirlikuyu w/ 24578 others

soap and skin

gece biralarla hikayenize göre size uyum sağlayabilecek harika parçalar yapan grup. hikayeniz iyiyse parçaları harika değil, mükemmel olabiliyor.

(bkz: thanatos)
(bkz: voyage voyage)
(bkz: marche funebre)
(bkz: wonder)

gezi parkını destekleyenlerin yarısından fazlasının eşcinsel olması

diğer yarısından fazlasının da çarşı olması.*

(bkz: evrensel küme)

feminen ayı

meraktan aramama rağmen bir örneğini bile hala bulamadığım için "acaba ayılar eşcinsel değiller de erkekler mi?" diye düşünmeme sebep olandır.**

güzel olan tek şey atatürk ismi

pasif direniş

ağaç kesilmeye kalkışılınca parka dolan, parkta polis saldırısı olunca sokaklara dökülen insanların polis şiddeti sonucu ölen insan sayısının artmasına tepki olarak parklarda forum yapması buna bir örnek gösterilebilir. bana kalırsa böyle bir durumda bunu akıl almaz.

(bkz: allah yardımcın olsun)

ya da başka bir örneği olarak duranadamlık yaparsınız, fakat bir bakmışsınız meğerse durduğunuz sırada milyonların önünde yüce atatürk'ü izliyorsunuz. akıl bunu da almaz.

(bkz: allah seni ıslah etsin)

yani nedense türkiye'de olmuyor. olmuyor doktoğr. yapmasınlar bunlar, bunlar çok duygusal.

lana del rey

10 kişinin kendisine aynı anda tecavüz etmesinin ardından mahkemede hakim olsam "rızasıyla" diyebileceğim tipli. üzgün ama olsun.

analdan çocuk olmaz ama ben korsam hiç belli olmaz

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.