shortbus

birçok new york'lu, exclusive club olan shortbus'a seks yaşamlarındaki problemlere çözüm bulabilmek amacıyla gelmektedir. rob ve sophia çok mutlu bir çifttir fakat sophia hayatında hiç orgazm yaşamamıştır. bu ironik durum onun peşini iş yaşamında da bırakmaz çünkü kendisi bir çift danışmanıdır ve bu tür sorunları kendi hastalarında da görmektedir. hastalarından ikisi, jamie ve james, 5 senedir birbirlerine sadık kalabilmiş bir gay çifttir. fakat james artık bu ilişkiye başka erkekleri de katmak istemektedir. ceth bu aileye katılabilecek çok uygun bir insandır; fakat caddenin diğer tarafında oturan röntgenci caleb'in bu konudaki düşünceleri çok daha farklıdır. jamie'lerin kışkırtmasıyla sophie, severin'i ziyaret eder. tüm çiftleri shortbus club'da ilginç deneyimler beklemektedir.

http://www.imdb.com/title/tt0367027/
bazılarımız bunu porno niyetine izlemiş olsa da beni ağlatan filmdi .
izlediğim en sağlam filmlerden biri. cinsellik ve onun karanlık dünyasını anlamaya, anlatmaya yönelik cesur bir deneme. izlememezlik etmeyin.
hedwig and the angry inch filminin yönetmeni john cameron mitchell'in ikinci filmidir. ama onla yarışamayacak düzeydedir. türü komedi olarak söylenmiştir, ama en ufak bir komedi unsuru yoktur. herkes kendini bulma çabası içindedir, dram ve biraz romantizm ile. bir kısım insan için ahlaksızlığın dibi, bazıları için ise cinselliğe farklı bir boyuttan baktığı için cesur bir başyapıt. ama her açıdan, oyuncuları oldukça rezildir.shortbus'ın kelime anlamı ise, eğer birisine "short bus!" diye bağırırsanız hakaret olarak algılanır. özürlü, gerizekalı gibi.
planetromeodaki profil metinlerine model cümle olarak yazıldığını düşündüğüm "i used to want to change the world, now i want to leave the room with a little dignity" sözünün geçtiği filmdir.

türkçesi, "önceleri dünyayı değiştirmeyi isterdim, şimdiyse sadece birazcık ağırbaşlılıkla odayı terk etmek istiyorum"dur.*
2006 amerika yapımı film.

http://ayilarock.ayisozluk.com/shortbus/
bebeğim scott matthew' ün* şarkıları ile tatlandırılmış film. özellikle in the end yüreklerde* çeşitli duyguları kabartmıştır.*

filmden in the end performansı için:
*