istanbul'un olimpiyat adaylığı önündeki engel gezi eylemcileridir

avrupa birliği bakanı ve başmüzakereci egemen bağış'tan inciler. yalnız bu inci döküldüğü yere geri dönmesi gerekengillerden.

bağış'a göre istanbul'un olimpiyat adaylığı neredeyse kesin gibi ancak yegane angel sabote ruhu ile her şeye engel olmaya çalışan gezi parkı eylemcileri(!) lakin türk vatandaşının duası ile yapılmayacak iş yokmuş. şöyle diyor: "bakın, gezi parkı'nda eylem yapanlar, iki defa istanbul'un adaylığını düşürmek için başvuru yaptılar ama başaramadılar. eğer vermezlerse bu onların yüzünden olacak. inşallah istanbul hak ettiği kararı alacak. çünkü istanbul'un arkasında sizlerin duası var"

her türlü olumsuzluğu eylemcilere yıkan bu kafa ciddi anlamda korkutucu, yakında deprem, yangın, savaş ya da her türlü doğal afeti eylemci ruha yıkarlarsa şaşırmayalım; hazırlayalım kendimizi.
dünyanın gezi olaylarına bakışı zaten akp nin maskesinin düşüşü ile sonuçlandı. olimpiyatları alacağız tripleri tamamen hayal ürünüydü yani klasik akp palavrası,göz boyaması. bir kere rakiplere bakalım: ispanya, evet belki kolay bir rakip ama ya tokyo? bir tokyoya bakın bir de istanbula bakın! alt yapı, ulaşım, ekonomi ve daha bir çok konuda biz ne kadar yarışabiliriz? kapalı çarşıdaki halılarla sultanahmet meydanı, ayasofya ile olimpiyat şehiri olunmaz... biz daha bu değerleri doğru düzğün muhafaza edip pazarlayamıyoruz, onu yapıcaz bunu yapıcaz similasyonları ile kazanmak mümkünmüdür? kemiği yutamayacağını anlayan bakan, hazır bir günah keçişi var halka atalım topu kutuplaşmayı bir adım daha öteye taşıyalım dedi.
he ok he, umarım öyledir de alınır olimpiyat adaylığınız, şeklinde yorum yapabileceğim açıklamadır. alınsın. alınsın, bir daha da adaylık verilmesin.

(bkz: sen istanbul'sun büyük düşün gerizekalı)
egemen bağışın gerizekalı olup olmadığı araştırılmalıdır *