erkeklik

erkeklik nedir? dendiğinde cevabı zor sorulardan biri ve tabi yaşanan coğrafyaya göre değişen bir olgu. şimdilik erkek cinsel organına sahip olmak, büyük sike sahip olmak, sürekli seks düşünmek ve delice kadınları her an arzulamak, sakala bıyığa kıla bağlandığı ülkemizde sıkça görünüyor. bir diğer gösterge de cesaret, yani cesursan erkeksindir gibi. zeka ile de eşleştirildiği görülür, erkeklik zekiliği gösterir gibi. bunun zamanla ülkemde de değişeceğini umut ediyorum...

bir video ile entrymi süsleyeyim;

erkeklik-kadınlık gibi terimleri sahip olunan cinsel organlar belirlemez bence evet belki başlıktan biraz sapacak biraz genel bir bakış ama benim ''cinsiyet adlandırmaları''na bakış açımın en güzel açıklaması bu videodaki 3:32'den 4:17ye kadar olan açıklamadır.

bir penise sahip olmaktır, vücudun salgıladığı testosteron hormonunun östrojenden fazla olmasıdır.
türkiye'de gereğinden fazla abartılan kavram. daha insan olmayı beceremeyip erkek olduğunu iddia eden varlıklar var ne de olsa.
dünyanın en gereksiz, en içi boş, en tehlikeli olgusu. bacak arasındaki bir uzuv sonucunda hem kişi hem de çevresi ona dünyanın kralı muamelesi yapar, yere göğe sığdıramaz; en sonunda da sevecen bir şekilde "fuckboy" dediğimiz insanlar ortaya çıkar (en iyi ihtimalle). erkek olmak bir cinsiyettir, errrkek olmak ise ayrı bir dünya. peki ya siz hangisisiniz?
zor projedir. dahil olmaya çalışanı köşeye sıkıştırır. her katmanda birilerinin bir şey beklediği bir projedir de aynı zamanda. çünkü adam olmasını, para kazanmasını, karizmatik olmasını ve yatak odasında performansını yüksek tutması beklenmektedir proje kapsamında... böyle olunca, ahval benim diyeni bile zora sokar. bu kadar yükü kaldırmak için yalnız bırakılıp, yediğine içtiğine de dikkat etmeyince her şey daha da karmaşıklaşır. sonuçta 50.000 yıl önce, buralarda toprak bakir, hava temiz, sular içilebilirdi...
mağdur olmayı en çok sevendir.