evlendiği halde kendisine queer diyen insan

evlilik konusunun eşcinseller için büyük bir tabu olduğunu gösteren başlık. neden bu kadar kafaya takılıyor evlilik, evli erkekler, evli kadınlar? obsesif misiniz? evlilik mi onaylıyor insanların cinsel yönelim ve cinsiyet kimliklerini? evlenince insanların queerliği mi bozuluyor?

edit: über queerimiz ilk entrysini sildiği için başlık bana kalmış beybiler.
diğerleri gibi sıradan bir insandır.
evlilik cinsel yönelimleri belirleyen bir etken olmadığı gibi queer şemsiyesi altında olmak da evli olmaya engel bir durum değildir. bu durumun altında bit yeniği aramak iste pek mantıklı bir iş değildir.

ayrıca belirtmek gerek: en basit tabiriyle evlilik, insanların "birbirlerinin eşi" olarak hayatlarını bir arada sürdürmesidir. evliliğin göstergesi resmi nikah, dini nikah veya düğün törenleri ile sınırlı değildir.

eşcinseller arasında, evli insanlara karşı gösterilen tepkiler ise cidden garip. insan sormadan edemiyor:
-kuzum, neyin kafasını yaşıyorsunuz allasen?
en bariz örneği madonna. konunun evli olmakla alakası yok.

evlendi 2 çocuk doğurdu tonla evlatlık edindi ancak queer'in önde gideni. cinsel eğiliminin ne olduğunu kendisi bile tanımlayabilmiş değil. evli olmuş bekar olmuş takılmamak lazım. ancak şu da var ki yurdumda sıklıkla olduğu üzere evliliği zırh olarak kullanan ve eşcinsel numarası yapan tiplerin ciddi anlamda akıl hastası olduğunu düşünüyorum ben de. çakma queer'ler istisna yani.

mecburi edit:

defalarca evlenen, biseks beylerle ilişki yaşayan madonna siyasi, dini ve homoseksüellik bakımından neler yapmış bakalım; tanımlara, kalıplara ve tüm kategorizasyonlara bu kadar karşı duran bir başka isim varsa yazınız efenim.

aklıma ilk gelenler:

1989: tek tip muhafazakar hristiyanlığa karşı açtığı savaş. zenci isa heykeli ile sevişmesi beyaz isa'yı reddedişi ve cinsiyetsizlik manifestosu
1989: hristiyanlığa karşı dinsizlik manifestosu ve kiliseden aforoz yemesi. vatikan'dan yapılan "madonna her yerde yasaklanmalı çağrısı"
1993: bdsm ve eşcinsel yönelim manifestosu
1993: sex kitabı ve eşcinsel algı rönesansı
1993: girlie show cinsiyetsizlik özel bölümü ve queer sahne performansı(bir bölümü çıplak gerçekleştirilmiş olup bazı ülkelerde yasaklandı)
2003: abd'yi sömürgeci ve yayılmacı ilan etmesi yeni siyasi manifesto
2003: tüm eşcinsellere yönelik kamusal alan özgürlüğüne dair yaşam manifestosu

arjantin bayrağı ile vajinasını silmesi ve apolitik manifesto...

1985: oyuncu sean penn ile evlilik
1990: warren beatty ile beraberlik
1990: biseksüel aktör tony ward ile ilişki
1991: vanilla ice ile ilişki
1991: dennis rodman ile beraberlik
1994: carlos leon ile ilişki
1996: andy bird ile ilişki
2000: guy ritchie ile evlilik
....

liste uzar gider...
evlilik yaşamımızda çok önemli bir kırmızı çizgidir. queer bünyeler queerliklerini ancak evlenmeyerek tescil ettirebilirler. tam tersine evlilik heteroseksüellerin olmazsa olmazıdır. *

(bkz:evlenmediği halde kendisine heteroseksüel diyen insan)
(bkz: queer ne ki la)
google'dan bakıp bulabilirdim. maksat ibnelik olsun. cevap verin hemen. merakta bırakmayın.
"cinsel ilişkiye girmedigi halde kendisine eşcinsel diyen insan" gibi bir yargıyı da beraberinde getiren saçmalık. duyguları ve düşünceleri ve hatta insanların içinde bulunduğu durumu hiçe sayarak yapılan "odunca" bir yorum.