mustafa sandal

sesi vasat, dansı kötü, yakışıklı desen hiç değil, besteler eh işte. hala nasıl olur da bu kadar popüler olduğunu anlamadığım kişi.
1970 doğumlu ses sanatçısı.1994 senesinde suç bende isimli ilk albümü ile müzik piyasasına giriş yapmıştır. kendine has figürleri olan bir dansı vardır,eşsizdir. ilk albümünde en çok dikkat çeken şarkı bu kız beni görmeli şarkısıdır.

ilk albümüyle büyük dikkat çekmiştir.
gölgede gynı albümünde yer alan araba şarkısı ile neredeyse onu tanımayan kalmamıştır. araba sahibi birilerine onu arabası var güzel mi güzel, şoförü de var özel mi özel şeklinde takılmalar olmuştur uzunca bir zaman.

favori şarkım ise yine ilk albümünde yer alan: neredesin

zamanın birinde sinan çetin filmi baye de oyunculuğu denemiştir.
universal music etiketiyle piyasaya sürülen isyankarın istanbul’da çekilen video-klibinde istanbul boğazı
ın görüntüleri gözler önüne serilmiş ve klip mtv trl charts listesinde bir numara olmuştu ... mustafa sandal, isyankar singleı ile almanya resmi satış listelerinde en uzun süre kalan türk sanatçısı unvanını elinde bulunduruyor
sesi o kadar kötüdür ki playback performanslarında bile sesini duymak için televizyonun sesini sonuna kadar açmanız gerekir. bir de bu adam bir ara tarkan'ın en ciddi rakibiydi. hey allahım yaa..
" mevcut" adında bir şarkısı da mevcuttur.*

sözleri de şöyleymiş:

bu gece yalnızım
etrafta kimse yok
kendiyle hesaplaşan bir akşamdayım
şu anda sakinim
canım çok istiyor
hayalini kurmayı, sana dokunmayı
ben sözden anlamam
nasıl olsa ben bana kaldım bu gece
...
aman of eriyor kalbimin buzları
giderek eritiyor mevcut sorunları
aman of eriyor kalbimin buzları
giderek dağıtıyor mevcut bulutları

belki de ilk aşkım olabilir. çocukluğumda natalia düetiyle hayran hayran izlerdim. "aşka yürek gerek"ler falan. o yüzden zeynep bastık ile yaptığı düette de çocukluğumdaki mustafa sandal'ı gördüm uzun zaman sonra. bu beni çok heyecanlandırdı. en son eypio ile iğrenç bir şarkı çıkarmışlardı. ondan sonra belki de en iyi çıkışı oldu.

zeynep'ten de gına gelmişti çıplak ayak, koltuk, akustik falan gerçekten gördüğüm yerde değiştiriyordum, bu şarkıyla ona olan antipatim de biraz geçti.