hocam ödev vermiştiniz diyen öğrenci

arkadaşları tarafından genelde hocanın yağcısı olarak görülen, ödevi yap(a)mayanlar tarafındansa hiç sevilmeden öğrenci tipidir.
kendince öğretmenin veya hocanın gözüne girmeye çalışan öğrenci tipidir ve genelde bu tarz kişiler sınıf arkadaşları tarafından pek sevilmez.
genelde, hoca soru sorduğunda ilk parmak kaldıran tiptir.

(bkz: inek)
en ön sırada oturan ve sınav zamanı dışında kimseni ilgi odağı olmayan öğrenci tipi
bütün ödevleri eksiksiz yapan öğrencidir.
herhangi bir öğrencinin yaptığı sunumda soru sormak için kalkan tek öğrencidir.
hoca gelmeden tahtayı silebilir. hatta hoca gelince sandalyesini sıcak bulsun diye hocanın sandalyesine oturabilir.
veremden geberse dahi okula gelir. oldu gelemedi, kimse ödevin ne olduğunu söylemez gıcık oldukları için. bu seferde bütün sınıf "hocam ödev vermiştiniz" der ve karma çocuğu fiker.
haklı olan öğrencidir. bir ödev verilmişse bakılmalıdır elbette.
o kadar özenip bezenip ödev yapıyorsun, takdir bekliyorsun, tabi ki hocanın bakmasını istemek en doğal hakkın. ben olsam ben de sorardım. bunun ineklikle değil, insan psikolojisiyle ilgisi var. o ödevi yaptığının görülmesi yani. doğru olan davranıştır, ama genel kanı aksinin doğru olduğunu söyler.
hocam ödev verecekmisiniz diyen öğrenciden iyidir.
bu soru ödevleri kontrol etmeyi unutmuş öğretmenin dersinin bitmesine 15 dk kala sorulduysa sınıfın topluca soruyu soranı dövme sebebi olabilir.

(bkz: çıkışta görüşürüz)
tenefüste 3 kulhü 1 elham okuması gereken öğrencidir. tenefüste tuvalete gitmesi acı sonu kaçınılmaz kılar.
en sevilen öğrenci tipidir, zira öğretmenler genelde ödev verdiğini unutur.
her sınıfta olan uyuz öğrenci tipidir. ilkokulmuş, liseymiş iyi ki bunları atlatalı çok oldu... katil olucaktım bu tipler yüzünden. *
sınıftakiler zaten sevmez de bazı öğretmenlerden tarafından bile sevilmeyen öğrenci tipidir. belki canım ödev bakmak istemiyor bugün, zaten sınıfın yarısından çoğu yapmamıştır, bir de yapmayanların adını yaz eksi at o kağıdı eve gidene kadar kaybet zaten.* sevilmez yani (bkz: evlat olsa sevilmez)
düzenin işleyişi için ilgilileri uyarmayı çok mühim sanan öğrenci davranışıdır. daha sonra bu işi gambazlığa vardırarak kariyer yapanları da görülmektedir. fakat ileri yaşlarda bu iş rezillik boyutuna vardığında ortamda kepaze olunur. *
ileride başbakan olacaktır. evet
kendi ödevini yaptığını göstermekten ziyade ödevini yapmayan arkadaşlarını dolaylı olarak ispiyonlayan öğrencidir. bu derece sinsidir.
dövmek için çıkışı beklemenin gerekmediği insan .
şu videoyu anımsatan başlıktır.
v
  • /
  • 2