hocam ödev vermiştiniz diyen öğrenci

bendim bu. meslek lisesindeyken hayatı bana zehir eden zorbalardan intikam alabilmemin tek yoluydu. ödevi yapmış olmamın bana hiçbir faydası olmadığı gibi bir de ödevi yapmayanlardan dayak yerdim.
hocam ödev verecekmisiniz diyen öğrenciden iyidir.
bütün ödevleri eksiksiz yapan öğrencidir.
herhangi bir öğrencinin yaptığı sunumda soru sormak için kalkan tek öğrencidir.
hoca gelmeden tahtayı silebilir. hatta hoca gelince sandalyesini sıcak bulsun diye hocanın sandalyesine oturabilir.
veremden geberse dahi okula gelir. oldu gelemedi, kimse ödevin ne olduğunu söylemez gıcık oldukları için. bu seferde bütün sınıf "hocam ödev vermiştiniz" der ve karma çocuğu fiker.
beterin beteri var. bana gıcık olan bir çocuk direkt "öğretmenim smellycat ödevini yapmamış" demişti. umarım başı göğe ermiştir. hiçbir sikim olmadı çünkü. hoca iki kızdı. sonra ben gene ödev yapmamaya devam.
kendince öğretmenin veya hocanın gözüne girmeye çalışan öğrenci tipidir ve genelde bu tarz kişiler sınıf arkadaşları tarafından pek sevilmez.
lisede sırf sınıfta benimle uğraşan sözde sınıf arkadaşlarına inat yaptığım olmuştur. sonuç kısır döngü, onlar benimle ben de onlarla uğraşmaya devam.
en ön sırada oturan ve sınav zamanı dışında kimseni ilgi odağı olmayan öğrenci tipi
o kadar özenip bezenip ödev yapıyorsun, takdir bekliyorsun, tabi ki hocanın bakmasını istemek en doğal hakkın. ben olsam ben de sorardım. bunun ineklikle değil, insan psikolojisiyle ilgisi var. o ödevi yaptığının görülmesi yani. doğru olan davranıştır, ama genel kanı aksinin doğru olduğunu söyler.
bu soru ödevleri kontrol etmeyi unutmuş öğretmenin dersinin bitmesine 15 dk kala sorulduysa sınıfın topluca soruyu soranı dövme sebebi olabilir.

(bkz: çıkışta görüşürüz)
tenefüste 3 kulhü 1 elham okuması gereken öğrencidir. tenefüste tuvalete gitmesi acı sonu kaçınılmaz kılar.
en sevilen öğrenci tipidir, zira öğretmenler genelde ödev verdiğini unutur.
sınıftakiler zaten sevmez de bazı öğretmenlerden tarafından bile sevilmeyen öğrenci tipidir. belki canım ödev bakmak istemiyor bugün, zaten sınıfın yarısından çoğu yapmamıştır, bir de yapmayanların adını yaz eksi at o kağıdı eve gidene kadar kaybet zaten.* sevilmez yani (bkz: evlat olsa sevilmez)
en sevdiğim öğrencimdir. 10 tane sınıfa girince takip etmezi zorlaşır ama böylesi öğrenciler can simididir. *