eşcinsel çevrem yok diyen kıdemli eşcinsel

ya abi ben ne zaman şuraya girsem kendimle ilgili bir laf yiyorum. abi gayiz diye eşcinsel çevremiz mi olması gerekiyor? olmadığı zamansa homofobik mi oluyoruz? ben arkadaşlarıma aileme söylemişim ben gayim diye. hiç mi tanıdığım eşcinsel yok? var tabii ki. ama görüştüğüm, haberleştiğim arkadaşım dediğim bir tane bile gay yok benim. sırf bu yüzden homofobik kaşarlı tost mu olacağız yani? bu mudur? gayleri etiketlemeyin diyoruz, kendimizi etiketlemeyi bıraksak ya önce.

edit: adamın biri böyle bir başlık açmış. nickini hatırlamıyorum. oraya demiş homofobiktir, kaşarlı tost gibidir, bir paragraf yazı döşemiş. sonra da silmiş. dediğinizin arkasında bu kadar mı durmuyorsunuz, bu kadar mı düşünmeden yazıyorsunuz.
kendini katagorize etme sevdalısı insan deyimi.
söz konusu olaya özne olan şahıs eğer doğuda bir yerlerde yaşıyorsa olası bir durumdur. *
kestiği kolilerle bir çin ordusu kuracak kişidir
''ayy, ben!'' dediğim olaydır.
eşcinsel arkadaşım yok gibi gibi. sürekli görüştüğüm hetero arkadaşımsa zaten az. sanırım hepsi benim zamanın asosyali olmamdan kaynaklanıyor. aslında asosyal değil de kendinle barışana kadar arkadaş edinemiyorsun. sonrasında da bir avuç(ama samimi) insanla başbaşa kalıyorsun.
bir olasılık olarak arkadaş çevresi o an aklına gelmeyen eşcinsel tipi.
birikimleriyle sürekli telefonunda doldur boşalt yapmaktan sabit bir çevresi olamayandır.
çok şey kaçıran eşcinseldir. eşcinsel oluşunla hiçbir sorunu olmayan, açık görüşlü arkadaşların olsa dahi bir başka eşcinselin arkadaşlığında bulacağın her şeyi bu arkadaşların veremez. o yüzden saçmalamayı bırak ve kendine birkaç (birkaç olması önemli, abartmaya gerek yok) iyi eşcinsel arkadaş edin kendine.
başlık altında neredeyse kavga çıktığı için yazma ihtiyacı hissettim.

fena halde yanlış anlaşılmaya kurban giden başlık. bu başlığı açıp ilk entryi giren ve muhtemeldir ki aldığı ters tepki nedeniyle silen arkadaş, tepki gösteren yazar ve ardından gelen bazı yazarların zannettiği gibi eşcinsel arkadaşı olmayan eşcinselleri kastediyor değildi. başlıktaki kıdemli kelimesinden ve silinmiş olan entry içeriğinden de anlaşılacağı üzere eşcinsel kimliğini gençliğinde yaşayan ancak yaşlandıkça topluma uyum sağlama kaygısı ağır basan, uyum sağlamak için de en kestirme yol olarak homofobik söyleme eklemlenip onu taklit ederek kabul görmeyi bekleyen bir eşcinsel tiplemesi eleştiriliyordu. kısaca, homofobik olmakla itham edilenler eşcinsel arkadaşı olmayan eşcinseller değildi.

başlığı, eşcinsel çevresi, arkadaşı olmayan eşcinseller hakkındaymış gibi algılayıp 'vay efendim bana homofobik mi diyorsunuz' tavrına girmek biraz fazla aceleci olmuş. ilk entryi silen arkadaş ki nicki hatırlıyorum, yazıyı imkanı varsa ve canlandırırsa durum daha iyi anlaşılacaktır.

demem o ki, dövüşmeden oynayın.
ununu eleyip duvara asan, eşcinsel geçmişini inkar eden; değirmenci tür.

gay life'den alabileceği ne varsa alıp, marjinal fayda ve finansman rekoru kırıp; artık ihtiyacı olmadığı bir çevreye bok atan aleni homofobik türdür ayrıca. yediği kaba sıçma haniyse o kapta yatıp yuvarlanma hissi yaratır. kaşarlı tost olarak kullanılması tavsiye edilir.
eşcinselleri önünde veya arkasında tutan ama yanında tutmayan eşcinseldir.
bu benim sanırım ama kıdemli değilim, kıdem ne demekse, barry allen çok güzel anlatmış, başka söze gerek yok zaten. insanları cinsel yönelimlerine göre ayırmadığım için bu tür sosyal çemberleri anlamsız buluyorum. gay hayatı nedir, nasıl yaşanır bunlar o sosyal çemberlerin içindeki insanları ilgilendirir. arkadaşlarımın cinsel yönelimlerini merak edip sormadım. böyle izole bir çevreye girmeyi de kendime yakıştıramam. eşcinsellerin imtiyaz sahibi olmaları gerektiğini de düşünmüyorum. eşcinsel çevrelerin kendi içlerinde oluşturdukları kapalı kültürü benimsemiyorum. böyle olunca homofobik olmuyorum tabii ki. bu çok aptalca bir suçlama, oluşturulmuş bir kültürü benimsememek beni homofobik yapmaz, homofobi doğrudan eşcinselliğe nefret duymaktır. insanlar içlerinde çok çirkef taşıyorlar gerçekten, ezildiğini söyleyen insanların, onların kültürünü kabul etmeyen bir eşcinsele homofobik demesi çok aşağılıkça bir durum. onu geçtim kaşar vs. ne kadar sapıkça söylemler, yazık. hee burda anlatılan öncesinde bu tür çevrelerde bulunup sonra artık bulunmamaya karar veren biriyse, size ne amk. ne çirkef insanlarsınız lan. püüü.
tek olayları sadece eşcinsel ya da sadece ayı olmak olan insanlarla arkadaş olmaktansa kendimle arkadaş olurum** diyen eşcinseldir.