eşcinsel çevrem yok diyen kıdemli eşcinsel

ya abi ben ne zaman şuraya girsem kendimle ilgili bir laf yiyorum. abi gayiz diye eşcinsel çevremiz mi olması gerekiyor? olmadığı zamansa homofobik mi oluyoruz? ben arkadaşlarıma aileme söylemişim ben gayim diye. hiç mi tanıdığım eşcinsel yok? var tabii ki. ama görüştüğüm, haberleştiğim arkadaşım dediğim bir tane bile gay yok benim. sırf bu yüzden homofobik kaşarlı tost mu olacağız yani? bu mudur? gayleri etiketlemeyin diyoruz, kendimizi etiketlemeyi bıraksak ya önce.

edit: adamın biri böyle bir başlık açmış. nickini hatırlamıyorum. oraya demiş homofobiktir, kaşarlı tost gibidir, bir paragraf yazı döşemiş. sonra da silmiş. dediğinizin arkasında bu kadar mı durmuyorsunuz, bu kadar mı düşünmeden yazıyorsunuz.
kendini katagorize etme sevdalısı insan deyimi.
söz konusu olaya özne olan şahıs eğer doğuda bir yerlerde yaşıyorsa olası bir durumdur. *
kestiği kolilerle bir çin ordusu kuracak kişidir
''ayy, ben!'' dediğim olaydır.
eşcinsel arkadaşım yok gibi gibi. sürekli görüştüğüm hetero arkadaşımsa zaten az. sanırım hepsi benim zamanın asosyali olmamdan kaynaklanıyor. aslında asosyal değil de kendinle barışana kadar arkadaş edinemiyorsun. sonrasında da bir avuç(ama samimi) insanla başbaşa kalıyorsun.
bir olasılık olarak arkadaş çevresi o an aklına gelmeyen eşcinsel tipi.
birikimleriyle sürekli telefonunda doldur boşalt yapmaktan sabit bir çevresi olamayandır.
çok şey kaçıran eşcinseldir. eşcinsel oluşunla hiçbir sorunu olmayan, açık görüşlü arkadaşların olsa dahi bir başka eşcinselin arkadaşlığında bulacağın her şeyi bu arkadaşların veremez. o yüzden saçmalamayı bırak ve kendine birkaç (birkaç olması önemli, abartmaya gerek yok) iyi eşcinsel arkadaş edin kendine.
başlık altında neredeyse kavga çıktığı için yazma ihtiyacı hissettim.

fena halde yanlış anlaşılmaya kurban giden başlık. bu başlığı açıp ilk entryi giren ve muhtemeldir ki aldığı ters tepki nedeniyle silen arkadaş, tepki gösteren yazar ve ardından gelen bazı yazarların zannettiği gibi eşcinsel arkadaşı olmayan eşcinselleri kastediyor değildi. başlıktaki kıdemli kelimesinden ve silinmiş olan entry içeriğinden de anlaşılacağı üzere eşcinsel kimliğini gençliğinde yaşayan ancak yaşlandıkça topluma uyum sağlama kaygısı ağır basan, uyum sağlamak için de en kestirme yol olarak homofobik söyleme eklemlenip onu taklit ederek kabul görmeyi bekleyen bir eşcinsel tiplemesi eleştiriliyordu. kısaca, homofobik olmakla itham edilenler eşcinsel arkadaşı olmayan eşcinseller değildi.

başlığı, eşcinsel çevresi, arkadaşı olmayan eşcinseller hakkındaymış gibi algılayıp 'vay efendim bana homofobik mi diyorsunuz' tavrına girmek biraz fazla aceleci olmuş. ilk entryi silen arkadaş ki nicki hatırlıyorum, yazıyı imkanı varsa ve canlandırırsa durum daha iyi anlaşılacaktır.

demem o ki, dövüşmeden oynayın.
ununu eleyip duvara asan, eşcinsel geçmişini inkar eden; değirmenci tür.

gay life'den alabileceği ne varsa alıp, marjinal fayda ve finansman rekoru kırıp; artık ihtiyacı olmadığı bir çevreye bok atan aleni homofobik türdür ayrıca. yediği kaba sıçma haniyse o kapta yatıp yuvarlanma hissi yaratır. kaşarlı tost olarak kullanılması tavsiye edilir.
eşcinselleri önünde veya arkasında tutan ama yanında tutmayan eşcinseldir.
tek olayları sadece eşcinsel ya da sadece ayı olmak olan insanlarla arkadaş olmaktansa kendimle arkadaş olurum** diyen eşcinseldir.