bacha bazi

bazı bazı takip ettiğim gaykedi isimli blog yazarının sayfasında denk geldiğim utanç verici bir durum. *
mevzu bahis olunan utanç verici durum çocuk istismarı
afganistanda bacha bazi olarak bilinen bir durum sözkonusu. dar gelirli ailelerin 10-12 yaşındaki erkek çocukları ailelerin rızası ile alınıyor ve kendilerine dans etme ve şarkı söyleme eğitimi veriliyor. bu çocuklar eğitimi tamamladıktan sonra da bacha denilen partilerde kadın kıyafeti giydirilip dans ettiriliyor. ve de güçlü ve zengin insanların cinsel arzularına alet ediliyor. bu çocuklar üzerinden paralar kazanılıyor ve ailesine de bir miktar para gönderiliyor. bazı ailelerin çocuğunun ne yaptığına, nasıl bir işte çalıştırıldığına dair en ufak bir fikri dahi yok ne yazık ki.
araştırmacı gazeteci najibullah quraishi'nin konuya ilişkin belgeseli:
bugün şahit olduğum şoke girdiğim olay daha öncesinde aşk için cihad filminde buna benzeyen görüntüleri izlemiştim fakat çocuk istismarı boyutunda olduğu aklıma gelmemişti.fakir aileler çocuklarını 6-7 yaşlarına geldiklerinde peşkeş çekiyorlar ,çocuklar ergenlik dönemine girmeye başladığında yada kıllanmaya başladığında diyelim maliki tarafindan yakın hısımları ile evlendiriliyor ve bunu adına gelenek diyorlar!! gece gece midem kalktı.buyrun belgeseli. http://topdocumentaryfilms.com/the-danci...
dünya adına utanç verici bir olay daha işte. afganistan'da seks ve eğlence için erkeklere satılan erkek çocuklar. sadece erkeklerden oluşan bir kalabalık ve ortada etek giydirilmiş oynatılan çocuklar. çok yazık. youtube da videolarına ulaşmak mümkün.