queer as folk

2000-2005 yılları arasında çekilmiş olan bir eşcinsel dizi serisidir. cinsel anlamda nerede ise her konuya değinen ve eğitici bir içeriği vardır. bu dizi serisinin sezonları tam anlamı ile türkçeye çevrilmemiş bu nedenle de kullanılabecek bir altyazısı maalesef yoktur. çevirilen bölümlerin çevirisi ise vasatın altındadır. (bkz: brain)

https://ayilarock.com/queer-as-folk/

http://www.imdb.com/title/tt0262985/
iki farklı prodüksiyon olarak karşımıza çıkar ; uk ve us olmak üzere. ingiliz versiyon nedense herkes tarafından daha çok tutulur , kanaatimce us versiyon daha iyidir . eklemek gereken önemli bir detay da uk versiyon daha gerçekçidir ( manchestera giden herkes bilir canal street gerçektir. ancak us versiyondaki pittsburg tamamen yalandır dizinin seti çekimleri herşeyiyle kanadada yapılmıştır.)
kısaca yazılışı qaf olan dizidir. bu diziye birazdan izleyeceğiniz bölümü gördükten sonra sardım. çok keyifli bir diziydi. ve itiraf etmeliyim bu diziyi bir süre sırf michael* ve ben* arasındaki ilişki beni çok etkilediği, samimi geldiği için izlemiştim.

*
divxplanetta bütün 5 sezonun alt yazısının "la loba" rumuzlu bir çevirmen tarafından türkçeye çevrilmekte olan bir eşcinsel dizi serisidir. eşcinsel olsun veya olmasın herkesin izlemesi gereken bir dizi serisidir. *
diziport.com dan tüm sezonlarını online olarak izleyebileceğiniz dizi.*
geç farkettiğim ama birkaç akşam içinde tüm sezonlarını izlediğim tek dizidir..izlemeyenlere tavsiye edilir.
lezbiyen versiyonu için (bkz: the l word)
dışarıdan bizim eşcinsel cemaatimizde bu şekilde görünüyor mu? merakını uyandıran bir seri.

2 sene önce izlediğim ama her sahnesini hatırladığımız ve en çok güldüğüm dizidir.. şiddetle tavsiye olunur.
dikkat edin birden kalkıp oynayabilirsiniz

amerikada yapılan araştırmalara göre, heteroseksüel kadınların eşcinsel erkeklerden daha fazla izlediği ilk eşcinsel konulu, prime time'da yayınlanan televizyon dizisi. heteroseksüel kadınların bu kadar izlemesindeki sebeplerden birisi elbette ki brian kinney'dır. peki ya eşcinsel erkekler ne izliyormuş diye soracak olursanız sex and the city tabii ki, bunda samantha'nın rolü küçümsenmemeli.
hayran olduğum taptığım dizidir.ayrı ayrı her karakterine bayılırım.debbie annem olsa diye tanrıya yakarırı.böyle bir dost ortamım olsa derim.her genç gay gibi ''yeaa ben yurtdışına yerleşecem.'' triplerine sokan güzide ötesi dizi.lütfen lütfen izleyin.ağlarım.
1 ayda 5 sezonunu büyük bir keyifle izlediğim dizi.henüz daha iyisi çekilmeyen en iyi eşcinsel temalı dizi.uygun zamanda tekrardan izlemeyi düşünüyorum o kadar güzel.
sismik ereksiyonlarla izlediğim dizi
yıllardır duyduğum ama bir türlü izlemek nasip olmayan dizi. kısmet, 6 ay önce atandığım doğu nun ücra dağ köyünde, kar altında yalnız odamda, heterolarla dolu sarmalda sıkıntıdan daralırken aklıma geleceği ve 2 haftadır hayatımın en büyük neşe kaynağı olacağıymış.* 2 haftadır 5 sezonu bitirdim. son sezonda, bitecek duygusuyla ağlamaklı olarak tabii. az sonra son bölümünü izleyeceğim. 2 haftada hayatıma giren bir çok karakter, istanbul da geride bıraktığım arkadaşlarımı, ergenliğimde yaşadıklarımı hatırlayışım, duygudan duyguya geçişim, 3 yıl sonra evime dönüp kurmayı planladığım yeni hayatım vb. tonla hissin içine sürüklenmem.
kanada ve abd'li yapımlı, showtime kanalında yayınlanan beş gay, bir lezbiyen çift ve michael karakterinin annesinin, pittsburgh şehrindeki hayatları ekrana getirildiği bir televizyon dizisidir.
serinin tamamında pittsburgh, pennsylvania'da yaşayan 5 eşcinsel erkek: brian, justin, michael, emmett, ted, bir lezbiyen çift olan lindsay ve melanie, michael ve annesi debbie. başka bir ana karakter olup diziye ikinci sezonda katılan ben'in trajik, komik, duygusal hayatları anlatılmaktadır.
ayrıca izlenmesi gereken bir dizi belirtmeden geçemiycem . emmet ve debbeie en sevdiğim karakter
sırf bitmesin diye final bölümünü bir sene izlemediğim dizi. nitekim biraz önce bitmiştir. brothers & sisters ve will & grace ile birlikte ''niye bittin lanet olasıca'' ailesine katılmıştır.
goodbye my lover, goodbye my friend. you have been the one for me.
hayatı ikiye bölen dizidir. qaf dan önce ve qaf dan sonra. karakterleri özlememek mümkün değil. bölümleri ard arda izlediğiniz için lanet edersiniz. keşke biraz yavaş izleseydim. eşcinsel temalı yapımlar içinde gönlümün birincisidir.
bu kadar çok cinsel içerik varken, bir tane erkek uzvu göstermeyen, alkışlanası dizi..eğitim, dram,komedi.. türünü ne derseniz artık.
  • /
  • 2