queer as folk

final bölümüyle beni hüsrana uğratan dizi. hikaye apar topar toplanmaya çalışılmış ama batırılmış.

ama 3. sezon finali gönlümde taht kurmuştur, o ayrı.
senede 1 kere mutlaka izlediğim en güzel eşcinsel temalı dizi. michaelın annesine ve emmet karakterlerini çok severim. brian karakteriyle ilgili bir replik" tanrı onu eşcinseller için yarattı"dır ve diziyi izleyince ne kadar dogru olğunu anlarsınız
ilişkilerim içerisinde bir kıstas olmuş dizidir. ilk tanışma esnalarında bir şekilde konuyu buraya getirip karşımdaki insanın izleyip izlemediğini öğrenirim. (bkz: queer as folk izlemeyenle olmaz)
bu dizinin bana verdiği huzuru ve mutluluğunu hiç bir tv serisinde görmedim. arkadaşlık ilişkileri, abd de ki hayat tarzı, brian 'ın havası, justin'in işıltısı, emmet'in sıcaklığı.. şu an diziyi 2. tekrar yapıyorum.
belli bir cinsel tercihe hitap etmediğini düşündüğüm genel olarak her insanın izlemesi ve ders çıkarması gereken dizidir. her şeyden önce psikolojik olarak olgunlaştırır, empatiyi öğretir ve oyuncular size duyguyu izletmez adeta yaşatır. neyse kısacası izleyiniz gençler.
spoiler

emmet ve ted'i sevgili yaparak 3. sezona ağır sıçışla girmiş olan dizi. ben ne yaptım peki, izlemeyi bıraktım tabi ki. dizi tarihinin en saçma eşleşmesi olmuş gerçekten. çok öfkeliyim. böyle bir eğretilik yok, yok!

spoiler
normalde genç twink tarzı çocuklar pek tipim değildir ama buradaki sarıyı çok beğenirim.
bir dönemi kasıp kavuran eşcinsel temalı dizi
leş gibi dizi. bunu izleyeceğime üç beş cocky boys filmi izlerim daha iyi mk.
hiç izleyemedim şu diziyi bana o kadar yapay ve sıkıcı geldi ki ilk bölümün 20. dakikasında kapattım zaten. bana göre değil bu işler. gay filmleri ya da dizileri konunun nereye varacağını tahmin ettiğimden ve her şeyin aynı düzlemde ilerlemesinden zaar izlemek zevk vermiyor.
bir date'im bu dizinin gey olduğunu farkeden herkese postalanması gerektiğini söylemişti, öğretici olduğu kesinlikle doğrudur. şu anki gey temalı dizilerle karşılaştırıldığında 90'larda gey kültürü, erkek beğenisi ile şu anki arasındaki kontrastlar gözlenebilir. mesela herkes tarafından seksi bulunan brian oldukça baby face ve metroseksüel bir adamdır, lumberseksüelin antitezidir.
sıradan, çeyizlik bir dizi. ama bir süre sonra tıkanıyor. 2.sezondan sonra izleyemedim.
  • /
  • 2