simdireklamlar

Durum: 45 - 0 - 0 - 0 - 16.04.2018 09:46

Puan: 850 - Sözlük Kezbanı

4 yıl önce kayıt oldu. 7.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 3

the big 4

türkiye'deki ilk lgbti temalı tv kanalında olabilecek programlar


oluyor galiba? karmaşık hisler içerisindeyim.
(bkz:the big 4)

ayı sözlük hikaye tamamlamaca

(bkz:başlık canlandırmak)

ali de anlattıkça anlatır. filmi izlemeyi bırakmışlardır, cemal ali'yi dinlerken bir yandan da bardakları yeniden doldurup durur.
"beni sevmiyor abi..."
ali anlattıklarını bu cümleyle bitirdikten sonra, bir yudum daha alır şarabından, kendine de, cemal'e de itiraf eder.
"ben de onu sevmiyorum galiba... açıkçası, kimseyi de sevmedim o anlamda şu hayatta."
cemal'in libidosu "o anlam" altında ne kadar hince anlamlar arasa da, ali'nin durumuna üzülür. kendiyle barışık olmamanın yarattığı huzursuzluğu bir zamanlar o da yaşamıştır.
buna rağmen ali'nin yüzüne bakar ve dudaklarına yaklaşmak ister. arkadaşlıkları ve ali'nin ruh haliyle büyük bir kumar oynadığının farkındadır.

seviyeli ilişki

ilişkide iki tarafın birbirine ne kadar önem verdiğinin taraflarca bilindiği ilişkidir. iki taraf da bazı şeyleri partnerinden öne koyar (kendini, kariyerini, başka tanıdıklarını vs.) ve öne koyulan şey diğer partner tarafından tanınır, bu şeylere zamanı geldiğinde öncelik verildiğinde kırılmaca gücenmece olmaz, drama yaşanmaz, kafalar rahattır.

bojack horseman

netflix'te yayınlanan bir dizi. 90'larda çok popüler olan bir aile sitcom'unda rol alan, ama şu an kimsenin hatırlamadığı bojack'in hikayesi anlatılmakta.

komedi dizisi gibi görünse de bölümlerdeki son yargılar hep depresif oluyor. rick and morty'nin daha az komik ve daha fazla karanlık versiyonu denebilir. konuya uygun olarak üzerinde durulan şey çoğu zaman kaçırılan fırsatlar ve bedeli ödenmekte hatalar. bazen bunlar karakterlerin kendi hataları da olmayabiliyor.

metrobüsten adam kaldırmak

- yavrım çok yoruldum sabahtan beri çalışıyorum, müsaadenle oturabilir miyim?
- tabi teyze...

ayı sözlük yazarlarının depresyondan kurtulma taktikleri

feminenlere saygı duyuyorum

bir dating sitesinde feminenlerden hoşlanmayan bir bireyin feminenlerle romantik/seksüel bir ilişkisinin olmayacağını ifade ettikten sonra onların bunu kimliklerine hakaret olarak algılamaması için sarfettiği kelimeler.

benim de olmayacağını düşündüğüm şeyler var. cinsel hayatı yoğun kişilerle böyle bir şey yaşamayacağımı baştan belirtiyorum mesela (profil yazılarıyla vs, sağlık sebeplerinden dolayı). şu ana kadar kimse bana "sen şimdi bana orospu mu dedin?" diye kızmadı.

bir sürü sitede erkeksi, kıllı geylerden hoşlanmıyorum yazan şahıs var, ama bu durum hiç bir zaman feminen geylerden hoşlanmamaktan daha fazla yankı uyandırmadı.

o yüzden efemine olduğunu düşünen geylerin bu konuda neden bu kadar alıngan olduğunu anlamıyorum (anlamak isterim, mesaj kutum açık). karşısındaki kişi dating sitesini dating amacıyla kullanıyor, ve efemine insanlarla arasında böyle bir münasebet olmayacağını düşünüyor. efemine bireye de, kendisine de vakit kaybettirmek istemiyor. çünkü bu bir dating sitesi, ve karşısındaki ile iletişim kurmasının tek amacı dating, sevgili, seks partneri edinmek olabilir. belki dating sitesi dışında etrafta tanıdığı feminen arkadaşları vardır ve onlara karşı cinsel çekim duymamak dışında herhangi bir yargısı yoktur (bkz:benim eşcinsel arkadaşlarım da var).

bunun hakaret olarak algılanmasını istemediğinden saygı duyuyorum diye de ekliyor. daha ne yapsın?

- sarışınlara saygı duyuyorum, ama onları çekici bulmuyorum, üzgünüm.
- akp'ye oy verenlere saygı duyuyorum, ama onları çekici bulmuyorum, üzgünüm.
- feminenlere saygı duyuyorum, ama onları çekici bulmuyorum, üzgünüm.

bu cümleleri en kibar şekilde nasıl ifade ederdiniz?

feminen gaylerden hoşlanmayan gay

kendisine yöneltilen eleştirilerden biri feminenlerden hoşlanmamasının kendi efemineliği ile çelişmesidir. halbuki çelişki falan yoktur, efemine olan bir insanın efemine insanlardan elektrik alamaması gayet anlaşılabilir bir şeydir. bir şeyi yererken dikkatli olmak lazım.

evde tek başına iken yapılanlar

doğru insanı bulmak adına civardaki herkesle yatmak

eşcinsel hareketinin hataları

altkültürleşmek. birşeylerin parçası olmak yerine her şeyin sadece queerlere hitab eden queer versiyonuna odaklanmak: gey dergisi, gey bar, gey tangosu...

ayı sözlük yazarlarının püf noktaları

götünü siktirmek için mühendis olmak

lgbt bireylerin toplumca onaylanmasının tek yolunun toplumun "başarılı" kategorisinde olmaktan geçeceğini düşünen birinin beyanı. (bundan sonra yazımda "başarılı"dan kastım bu olacak - mesela türk toplumunun "başarılı" yargısı: mühendis olmak, doktor olmak, çok para kazanmak, ali ağaoğlu, acun ılıcalı, hatta biraz çelişkili örnek vermek gerekirse bülent ersoy, kerimcan durmaz(?) olmak, vs.)

götümü siktirmek için değil, ilgim olduğu için mühendis oldum, ama kişisel olarak batı'nın lgbt bireylere karşı hoşgörüsünün batı'nın uygar, ileri olmasından falan kaynaklandığını düşünmüyorum. bence bunun iki sebebi var:

- lgbt bireylerin ve lgbt bireylere karşı hoşgörülü insanların "başarılı" olması, zenginleşmeleri, ve -gerekirse parasıyla zorlayarak- medyada görünür olmaları.
- lgbt bireylerin kimliklerinden parasal gelir elde edilebileceğinin farkedilmesi ( rupaul drag race'ler, milyon viewer'lı, "yasss qweeen"li gey youtuber kanalları vs).

"başarı", lgbt bireylerin özgürleşmesi için tek yol olmasa da çok etkili bir yol. hatta bence aktivizmden daha etkili. ceo'su gey olan şirketin telefonundan google'ın pride'ı kutlayan logosuna bakmaya mecbur olmak, yeni akit'ten "sapkın odtülüler cinsiyetsiz tuvalet açtı!!1bir!" yazısını okumaktan çok, çok daha efektif.

benim için bunları söylemek kolay tabi. çünkü "başarılı" olmak için yapmam gerekenlerle hayatta yapmak istediğim şeyler zaten örtüşüyor, mühendislik ilgimi çekiyor. peki benim kadar şanslı olmayanlar ne yapsın? adam belki makyöz olmak istiyor. belki bankada 3 kuruş maaş için çalışıp tek tatili olan pazar gününü televizyon izleyerek geçiriyor. belki de ortalaması en iyi 5 kişinin arasına girdi ama çalışarak elde ettiği statü cinsel yöneliminin yarattığı engeli aşamadı.

görebildiğim 2 opsiyon var:

1 - "mühendisim, artık götümü siktirebilirim":

bu opsiyonda toplumun beklentilerini bir nebze olsun karşılayacak, ara bulucu olacak şekilde hareket ediyoruz. mesela makyöz mü olmak istiyoruz, mimarlık bölümü yazıyoruz, cinsel yönelimimizi açıklamıyoruz, yıllar içerisinde mimarlıktan tasarıma, tasarımdan makyaja geçiyoruz, bu sırada ünümüz artıyor, para kazanıyoruz, artık 45-50 yaşında hatta emekli olurken makyaja ilgimiz kalmışsa ölmeden hevesimizi alıyoruz, toplum tarafından yeterince kabul görmüşsek cinsel yönelimimizi açıklıyoruz, daha da paramız varsa televizyon kanalı kuruyoruz, orada bizim genç halimize benzeyen çocukları fahri's makyaj race'de yarıştırıyoruz... vs. vs.

bunun bir örneği bülent ersoy, "başarı"sı trans oluşunu o kadar görünmez kılıyor ki yanında ebru gündeş homofobik davranabiliyor, bu gerçeği unutarak (bkz:ebru gündeş'in eşcinsel yarışmacıyı popstar yarışmasına aldırmaması).

2 - "toplum götüne girsin":

eksik taşla oyuna başlamayı reddediyoruz, taşları, oyun tahtasını savurup atıyoruz: youtube makyaj kanalı açıyoruz, homofobik babanın bize finansal destek sunduğu ve homofobik babanın da toplumsal statüsünü (bkz:etraf ne der) etkileyeceği gerçeğinden bağımsız olarak bunu kabullenmesi gerektiğini dikte ediyoruz (https://www.youtube.com/watch?v=U1bbq7zz...), umarız 5 yıl sonra doğru düzgün para kazanabiliriz. cinsel yönelimimizi saklamıyoruz, pankart kaldırıyoruz, toplanıyoruz, biz varız diyoruz, sonra köy çocuklarına maddi yardım götüren bir ilk yardım topluluğuna destek olmak istediğimiz zaman, "bunlar çok yobaz insanlar, ve eğer seni farkederlerse bu çocuklara asla yardım edemem, bu yüzden gelmemelisin, hayatın boyunca uğradığın ayrımcılıklardan birini sana yaptığım için çok üzgünüm" yanıtını alıyoruz. sonra bunu da protesto ediyoruz.

iki opsiyonun da boktan yanları var. ikisinin de. benim için ilk opsiyonu seçmek çok kolaydı, çünkü feragat etmem gereken az şey vardı, farkındayım. herkes için değil. o yüzden bu konuda son sözü söyleyemeyeceğimi biliyorum. aktivist değilim, ve aktivistlerin de bana tepkileri genellikle "aramızda mühendis mi var arkadaşlar?" ve "tatlı su lgbt'sine aktivizm dersi verecek değilim, hakkını gerçekten arayanı savunuyorum ben!" oldu.

ama fikrim 1'inci opsiyonun kendimiz için olmasa da gelecek nesil için daha verimli olduğu yönünde. bu sadece bir fikir, tamamen kişisel, ve mühendis sıfatlı birinden oldukça lakayt geliyor, lütfen dövmeyin. ortalaman yüksek ve hoca seni cinsel yöneliminden dolayı eledi - öyleyse cinsel yönelimini saklayacak kadar feragat et, oyunu oyna ve "başarılı" ol. sen hoca olduktan ayrımcılık yapmayacaksın, ayrımcılık yapmadığın için de öğrencin cinsel kimliğini özgürce temsil edebilecek.

kişisel olmayan tek şey iki opsiyonun da, ikisinin de kötü yanlarının olduğu.

hoşlanılan erkekle duş almak

seksli şeylere girişildiğinde tehlikeli olabilen aktivitedir. bazı insanlar sevmez.

kızlarla hiç denedin mi

ayı sözlük hikaye tamamlamaca

en azından cemal böyle düşünmektedir. ali'ye sorar:
"selin neler yapıyor, aslında o da gelse ne güzel olurdu..."
ali aralarının pek iyi olmadığını söyler, ki cemal elbette cevabın bu nitelikte olacağını bilmektedir, ali'nin yanında yapışık ikiz gibi gezen selin'i iki haftadır görmeyişi buna kanıttır. cemal ali'nin duygusal zayıflığından yararlanmanın ne kadar yanlış olduğunu bilse de soru sormaya devam eder. onu açmanın tek yolu budur çünkü.

vaporwave

internet meme'i olarak doğmuş müzik janralarından bir başkası.

tecrübe

başkasından edinilmesi mümkün olmayan bilgidir.

lgbti+ temalı web çizgi romanları

full spectrum therapy
çocukluk arkadaşı iki gencin ihtiraslı hikayesi. ama birinin beynine uzaylılar mı girmiş, bir şeyler olmuş? insanların fuck yerine fold dediği uzaylı istilası sonrası garip bir alternatif evrendeyiz.
http://fst.smackjeeves.com
  • /
  • 3

lgbt hareketini eleştiren eşcinsel

whataboutism'in güzel bir örneği sergilenmiş ilk entry'de

"peki eleştirenlerin bir şey yapmaması hakkında ne yapacağız?"

nereden biliyorsun eleştirenlerin bir şey yapmadığını? belki bir şey yapamıyorlar? adam kolunu kıpırdatsa hemen içeri atılıyor. ne yapsın millet, parası yok, işi yok, doğru dürüst gezemiyor, rahat sikişeceği ortamı nasıl yaratmaya çalışacak? sabah uyanıyor, kafanın %95'i "nasıl hayatta kalırım?" tarzı sorular ile dolu.

eğer insanlarla aynı psikolojide değilseniz, ya da aynı psikolojiyi yaşamamışsanız, onları anlamanız imkansız. genellikle bakıyorum da "eşitlik, lgbt dayanışması" falan diye bik bik ötenler hep zengin, dertsiz tasasız kesim oluyor.

"ben şişman eşcinsel kadınım ama bazen türban takıyorum ve erkeklerden hoşlandığım da oluyor. ben türbantakabiliramaeşcinselolmayabilenseksüelim. bunu ezberleyin yoksa faşistsiniz."

batıdaki aktivizm mantığı bu şekle doğru evriliyor. ve kesinlikle ve kesinlikle, lgbt özgürlüğünü almış ülkelerdeki insanlar, hiçbir şekilde diğer ülkeleri umursamıyorlar. isterseniz internetteki haberlere dikkat edin. adam ingiltere'de yaşıyor, lgbt wiki sitesi açmış ama "sadece ingiltere'deki lgbt olaylarını yazıyorum" diyor. yani tabii ki herkes her şeyi umursayamaz, ama yani sizin de "siz önemsemiyorsunuz. :( :( biz önemsiyoruz, yalnızız yardımcı olmuyorsunuz ühü ühü" psikolojinizi sikesim geliyor.

lgbt topluluğu diye bir şey yoktur. hiçbir üyesinin birbiri ile eşit imkanlara sahip olmadığı bir topluluk olamaz. lgbt deniyor, ama lgbt bireyleri, birbirleriyle aynı şeyleri düşünmüyorlar. birisi "amlı erkek sikmek geyliktir" diyor, birisi "sadece yaraklı heriflerle ilişkiye girmek gerekir" diyor. birisi "insanlara ad vermekten vazgeçin" diyor, birisi "adlar önemli" diyor.

bu arada, kimsenin lgbt'leri salladığı yok. o apple'ın falan umursadığını söyleyip, logosunu gökkuşağı renklerine boyaması, hep kapitalizm kaynaklı şeyler. pembe kapitalizm kavramı olmasa, kimsenin umrunda olmazdınız, emin olun. eşcinselleri umursadığını söyleyen yerlere parasız gidin bakalım sizi umursayacaklar mı? bu arada lgbt hareketi o kadar çok tiksinçleşmeye başladı ki insanların gözünde, eskiden lgbt bayrağı görünce birileri, ilk verdiği tepki "ohaa çok iyi" oluyordu. şimdi internette falan görüyorum, inanılmaz sıkıcı ve politik bulunuyor. mainstream oldu artık lgbt savunuculuğu. oyunlarda pride adına eventlar yapıldığı zaman insanlar tepki gösteriyor. insanlar sıkıldı. lgbt'lerin ne istediği bile belli değil.

büyük ihtimalle bu düşünceler, işinize gelmediği ve hoşunuza gitmediği için, umursanmayacak ama önemli değil. roma döneminde de eşcinseller, köleleri umursamamıştı, ama hıristiyanlık geldiği zaman ilk olarak eşcinseller, çükünden sallandırıldı.

heteroseksüel bir erkekten hoşlanmak

olaya heteroseksüel ya da biseksüel kadın açısından bakarsak umut var diyebiliriz.

eşcinsel ya da biseksüel bir erkek için bu durum genelde umutsuz vakadır. işin kötü yanı insanın bunu artık kanıksamasıdır. ben hayatım boyunca hep hetero erkeklerden hoşlandım mesela. hepsi benim için öyle şeyler hissetmeyecek erkeklerdi. isterseniz “ulaşılamayanın cazibesi” isterseniz “maskülen özellikleri” deyin, ben açıklamayı bıraktım artık. işin kötü yanı, yukarıda da dediğim gibi bu umutsuzluğu benimsedim.

zaman geçtikçe insan “ne haddime” diye bile düşünebiliyor. evet abartmayı seviyoruz. durgun hissettiğimiz bir günde, hava kapalıyken, saçlarımızdaki yağ oranı artmışken, aklımızda geciken kiramız varken hoşlandığımız o hetero geliyor. bir şey rica ediyor ve gidiyor. değersiz hissediyoruz. ama bu gündelik bir değersizlik hissi gibi oluyor artık. her gün arada uğrayan, genelde çok acıtmayan bir değersizlik...

bunu hissetmek zorunda olmak istemezdim. değersiz hissederken kendimi savunacak etkenlerim olsun isterdim. bu tamamiyle hayatla ilgili bir şey haline geliyor artık. bir yanımız özrümüz oluyor.

bacağını kaybeden biri onunla yaşamayı öğrenir. ben de, beni hiç sevmeyecek insanlardan hoşlanmayı öğrendim. kıvamında hoşlanıyorum artık. tadını bozmadan, üzülmeden...

ayı sözlük itiraf

merhaba arkadaşlar size bir anımı anlatacağım. olay 2000'lerin başında geçiyor. bir gün evde otururken içim birden waffle çekti çünkü sittin sene yememiştim. hemen aranmaya başladım. böyle keser sapı gibi bir çilekli waffle arıyordum. aramalarım cevap vermişti ama bulduğum waffle, nasıl desem toplu iğne gibiydi. beni bir türlü doyuramadı. oradan çıkıp sokakta çaresizce yürüyordum. birden köşedeki siyahi saatçiyi gördüm, hemen yanına yaklaştım. konuştuk, anlaştık. adamın waffleları dehşetti :o. abartmıyorum bana bir saat nutellalı waffle çaktı. kendimi çok geniş hissettim ama şimdi iyiyim. herkes waffle tüketmeli.

edit: üstteki entrye hitaben yarı copy-paste ironi vardır. swh

sosyal medyada takılma yöntemleri

çok karmaşık bir konu aslında şekerler. benim bir sürü hata yaptığım, kapatıp kapatıp durduğum tek sosyal medya maceram olan burası ve twitter adresimi kullanma/kullanamama yöntemlerinden bahsedeceğim.
(diğerlerini bilmiyorum, hiç kullanmadım)

bir kere çok çeşitli bir sosyal medya kullanımı mevcut, onu seçin. mesela @darkbear @ayısözlük sayfaları, daha çok burayı tanıtıma yönelik, kişisel paylaşımlardan uzak bir twitter kullanımı olabilir. çeşitli stklar da bunu yapmaktadır, ona sözüm olamaz.

diğeri de sinema, edebiyat, kültür sayfası gibi paylaşımlar yapan bir sayfa. (gerçi bunu ben de yapıyorum denebilir) onlara da sözüm olamaz.

asıl gelmek istediğim mesele , benim gibi biraz eğleneyim, deyip anonim hesap/anonim olmayadabilir, açarak bütün orospuluğunuzu, mizahınızı oraya aktaracağınız bir hesabı kullanım yöntemleri.

1- yani bu ay'a ilk gidiş değil ve sen newton değilsin. senden önce bu hesaplardan olanlar var ve bayağı takipçi edinmişler, o yüzden o hesaplara bakmadan "nasıl fenomen oldular yea" demeden, kendi halinde takılman daha doğru.

2 - bunu aştıysak, tarafını belli edeceksin, sen bu hesaplardan koli bulma/sikişme gibi amaçların mı olacak yoksa sadece eğlenmek mi istiyorsun. ? ben yalnızca eğlenmek için açmıştım, ayrıca koli bulmak için de seksli bir hesabım var, onu kullanıyorum, bu anonim hesabıma biri yazarsa, nazikçe cevap verip ileri götürmüyorum, çünkü salt eğlenmek için oradayım.

3 - bunun ne gibi zararı var? şimdi orada kişisel paylaşımlar da yapıyorsunuz, adam "slm nbr araçvaryervar yes" moduna yazana orada görüşürsen, "uymadı cicim ya, göbeğin çok az" dediğinizde oradaki kişisel paylaşımlardan size tokat atabilir, mesela bana "siktir git ibne, ailen bile ahlaksız" filan demişlerdi. onun için tarafını seç bence.

4 - gaysin, gaysel paylaşırsan, homofobik tepkiler gelecek, hazır olacaksın. çok takmayacaksın. mizahını öttürmeyi bileceksin.

5 - herkes yalancı.
kimseye güvenmemen gerekir diye söyledim bunu. çok acı tecrübeyle öğrendim bunu. o yüzden dm'den yazan olursa çok fazla muhabbete girmeyeceksin. tweet üzerinden konuşacaksın. bilemedim tam tersi önermesi olanlar varsa yazabilir.

6 - gerçek hayatta anonim hesabını bilenler olursa, tweetlerin hakkkında konuşurlarsa, bana "ayy iğrenç 31li tweetler paylaşıyorsun, eşcinsellik bu değil ki" diyenler oldu, onlara istersen geri takip yapabilirsin ve konuyu orada kapatılmasını sağla. çünkü o gerizekalı hetero dünyasında her şeyi konuşabiliyor, sen sadece anonim olarak takıldığın güvensiz yerde konuşabiliyorsun, çok görmemeli.

7 - politik gündemler bol olursa, sen apolitik tweetler attığın için eleştirileceksin.
kaç şehidimiz var ne yazıyorsun? açlıkgrevinedestek ver gibi çeşitli kesimlerden alacaksın bu tepkileri. tweetle dünya değişmez demiyorum, atmak istersen at, ben samimi bulduklarımı, bazen çok kızdığımda atıyorum, ama orası fatih portakal ya da birgün gazetesi sayfası değil, o yüzden çok ileri gitmiyorum. belli konularda atıyorum. en çok da lgbti gündemine dair. buna sözüm yok atabilirsin.

8 - seni engelleyecekler, geri takip edecekler, mention atacaksın cevap atmayacaklar, ..vs. bunlara hazır ol. ben acı tecrübelerle öğrendim. çok üzülme, insan insanın kurdudur işte. sinema eleştirmenlerine mention atıyordum mesela ben, artık atmıyorum. kimseye atmıyorum.

9 - asla ve asla kimseyi ifşa etmeyeceksin. bunu @astral'dan öğrendim, okuyorsa teşekkür etmek isterim, hornet yazışmalarımı, kolilerimi ifşa ediyordum isim vermeden ama azalttım, çok aşırı komik olanları paylaşıyorum. bunu çok yapanlar var, direk foto koyuyorlar hatta, çok üzülüyorum.

10 - twitter duyarlılığıu diye bir şey var? o çok duyarlısın deyip sana çıkışacaklar ya da sevecekler, ben genelde "feminist," duyarlılıklı olduğum için seksist, amk, yazanları filan unf yapıyorum, ama bunun aşırısı da fazla, çok sevdiğim bir hesabı mesela öyle yapmıştım, çok üzülmüştüm.

11- ne olursa olsun, sana dünya orası. aksın gitsin. çok güvenme, çok sevme, başına ne gelirse gelsin çok üzülme. eğlenceye çevirdiğinde tadından yenmiyor, takma yani şu kesimi" gençler ellerinde hep telefon ah ah" sanki 90'larda türkiye daha iyiydi, ne bileyim herkes kitap okuyordu sanki.

sizi seviyorum orospular. şimdilik kapalı hesabım:) birinden ayar yiyince korkup kaçtım yine. ama beklerim birkaç güne. mesleğimiz icabı dert dinlemeye alıştık, bir iki gullüm de yaparız.
@durupdururken

Toplam entry sayısı: 45

lgbti+ temalı video oyunları

video oyunlarında lgbti+ temsili son yıllarda gittikçe artmış olsa da, lgbti+ oyuncuların yeterince para kazandıracak kadar büyük bir hedef kitle olmamasından dolayı az sayıdadırlar. özellikle lgbti+ kültürünün/sorunlarının konu olduğu oyunlar neredeyse hiçe yakındır. gene de son çıkan oyunlarda durumu oyun akışını çok etkilemese de (bkz:last of us) lgbti+ ana karakter görmek sevindirici.

gone home
uzun bir yurtdışı seyahatten sonra karakterimiz ailesi yerine kapıda endişelendirici bir not ve boş bir evle karşılaşır. karakterimiz yokken evde neler yaşandığını etrafta duran eşyalar ve belgeler aracılığıyla keşfediyoruz.
https://gonehome.game/

dream daddy: a dad dating simulator
kızımızla maple bay'e yeni taşınan bir babayız. acaba etrafımızdaki tatlı daddy'lerle aramızda bir şey geçecek mi?
http://store.steampowered.com/app/654880...

strange flesh
hayatı ve cinsel yönelimiyle ilgili hep sorun yaşamış olan joe'u "iyileştirmeye" çalışan bir barmeni oynuyoruz. uyarı: nfsw.
http://greatestbear.com/strangeflesh.htm...

lgbti+ temalı web çizgi romanları

the less than epic adventures of tj and amal
bir gey oğlan bir kızla evlenmekten son anda vazgeçip ailesiyle arasını bozuyor. fakat kız kardeşinin mezuniyetine ailesine rağmen gitmek istiyor, bu yüzden hikayeden alakasız bir tiple eyaletler arası bir kara yolcuğuna çıkıyorlar.
http://tjandamal.com/

always raining here
lisesindeki tek diğer geye fazla asılan azgın bir arkadaş var. aralarındaki çekişme tatlı gözükse de bi noktadan sonra drama başlıyor.
http://alwaysraininghere.com/

the quick and dirty life of fritz fargo
oldukça leş bir hayat yaşayan john (fritz) ve onu bu bataktan kurtarmaya çalışan ed'in hikayesi.
http://fritzfargo.com/

easy
cinsel yönelimiyle barışık olmayan bir ingilizce öğretmeni mezun öğrencisiyle ilişki yaşıyor. daha sonra bununla ilgili bir fotoğrafın internete yayıldığını öğreniyor.
http://www.easythecomic.com/

tripping over you
straight lise aşkı film özetini alın ve karakterleri gey yapın. tebrikler, bu özeti elde ettiniz. cidden,
 spoiler!
milo ve liam bir araya geldikten
sonra bu çizgi roman benim için çok anlamsızlaştı. gene de bayağı uzun süredir devam ediyor, takip edilesi.
http://trippingoveryou.com/

strange flesh

http://greatestbear.com/strangeflesh.htm...

işten yorgun argın çıkıp bir bira içmek isteyen, fakat oldukça talihsiz bir ortama düşmüş olan joe'un bilinçaltındaki korkuları, dilekleri ve fantezileriyle savaştığımız, seviştiğimiz, hatta sikiştiğimiz side scroller porno dövüş oyunu.

hayatımda gördüğüm ilk porno oyun sayılmayacak porno oyunu. bir porno oyundan beklenmeyecek bir çaba var: cidden eğlenceli ve kaliteli, adamlar (bkz:greatest bear studios) vakit harcamışlar. üstelik bedava! artık puro'nuzun dumanıyla joe'u tahrik mi edersiniz, yoksa bilinçaltındaki sub joe'u dize getirip dom'luğunuzu ortaya mı koyarsınız size kalmış.

oyun manual'i:
http://greatestbear.com/Strange%20Flesh%...

metrobüsten adam kaldırmak

- yavrım çok yoruldum sabahtan beri çalışıyorum, müsaadenle oturabilir miyim?
- tabi teyze...

ayı sözlük ankara sinema zirvesi

güzel bir zirveydi. filmin ardından telefonları masaya koyup büyük ilişki kavgaları çıkarmayı ihmal etmedik.*

ayı sözlük ankara sinema zirvesi

güzel bir zirveydi. filmin ardından telefonları masaya koyup büyük ilişki kavgaları çıkarmayı ihmal etmedik.*

lgbti+ temalı video oyunları

video oyunlarında lgbti+ temsili son yıllarda gittikçe artmış olsa da, lgbti+ oyuncuların yeterince para kazandıracak kadar büyük bir hedef kitle olmamasından dolayı az sayıdadırlar. özellikle lgbti+ kültürünün/sorunlarının konu olduğu oyunlar neredeyse hiçe yakındır. gene de son çıkan oyunlarda durumu oyun akışını çok etkilemese de (bkz:last of us) lgbti+ ana karakter görmek sevindirici.

gone home
uzun bir yurtdışı seyahatten sonra karakterimiz ailesi yerine kapıda endişelendirici bir not ve boş bir evle karşılaşır. karakterimiz yokken evde neler yaşandığını etrafta duran eşyalar ve belgeler aracılığıyla keşfediyoruz.
https://gonehome.game/

dream daddy: a dad dating simulator
kızımızla maple bay'e yeni taşınan bir babayız. acaba etrafımızdaki tatlı daddy'lerle aramızda bir şey geçecek mi?
http://store.steampowered.com/app/654880...

strange flesh
hayatı ve cinsel yönelimiyle ilgili hep sorun yaşamış olan joe'u "iyileştirmeye" çalışan bir barmeni oynuyoruz. uyarı: nfsw.
http://greatestbear.com/strangeflesh.htm...

feminenlere saygı duyuyorum

bir dating sitesinde feminenlerden hoşlanmayan bir bireyin feminenlerle romantik/seksüel bir ilişkisinin olmayacağını ifade ettikten sonra onların bunu kimliklerine hakaret olarak algılamaması için sarfettiği kelimeler.

benim de olmayacağını düşündüğüm şeyler var. cinsel hayatı yoğun kişilerle böyle bir şey yaşamayacağımı baştan belirtiyorum mesela (profil yazılarıyla vs, sağlık sebeplerinden dolayı). şu ana kadar kimse bana "sen şimdi bana orospu mu dedin?" diye kızmadı.

bir sürü sitede erkeksi, kıllı geylerden hoşlanmıyorum yazan şahıs var, ama bu durum hiç bir zaman feminen geylerden hoşlanmamaktan daha fazla yankı uyandırmadı.

o yüzden efemine olduğunu düşünen geylerin bu konuda neden bu kadar alıngan olduğunu anlamıyorum (anlamak isterim, mesaj kutum açık). karşısındaki kişi dating sitesini dating amacıyla kullanıyor, ve efemine insanlarla arasında böyle bir münasebet olmayacağını düşünüyor. efemine bireye de, kendisine de vakit kaybettirmek istemiyor. çünkü bu bir dating sitesi, ve karşısındaki ile iletişim kurmasının tek amacı dating, sevgili, seks partneri edinmek olabilir. belki dating sitesi dışında etrafta tanıdığı feminen arkadaşları vardır ve onlara karşı cinsel çekim duymamak dışında herhangi bir yargısı yoktur (bkz:benim eşcinsel arkadaşlarım da var).

bunun hakaret olarak algılanmasını istemediğinden saygı duyuyorum diye de ekliyor. daha ne yapsın?

- sarışınlara saygı duyuyorum, ama onları çekici bulmuyorum, üzgünüm.
- akp'ye oy verenlere saygı duyuyorum, ama onları çekici bulmuyorum, üzgünüm.
- feminenlere saygı duyuyorum, ama onları çekici bulmuyorum, üzgünüm.

bu cümleleri en kibar şekilde nasıl ifade ederdiniz?

metrobüsten adam kaldırmak

- yavrım çok yoruldum sabahtan beri çalışıyorum, müsaadenle oturabilir miyim?
- tabi teyze...

lgbti+ temalı web çizgi romanları

the less than epic adventures of tj and amal
bir gey oğlan bir kızla evlenmekten son anda vazgeçip ailesiyle arasını bozuyor. fakat kız kardeşinin mezuniyetine ailesine rağmen gitmek istiyor, bu yüzden hikayeden alakasız bir tiple eyaletler arası bir kara yolcuğuna çıkıyorlar.
http://tjandamal.com/

always raining here
lisesindeki tek diğer geye fazla asılan azgın bir arkadaş var. aralarındaki çekişme tatlı gözükse de bi noktadan sonra drama başlıyor.
http://alwaysraininghere.com/

the quick and dirty life of fritz fargo
oldukça leş bir hayat yaşayan john (fritz) ve onu bu bataktan kurtarmaya çalışan ed'in hikayesi.
http://fritzfargo.com/

easy
cinsel yönelimiyle barışık olmayan bir ingilizce öğretmeni mezun öğrencisiyle ilişki yaşıyor. daha sonra bununla ilgili bir fotoğrafın internete yayıldığını öğreniyor.
http://www.easythecomic.com/

tripping over you
straight lise aşkı film özetini alın ve karakterleri gey yapın. tebrikler, bu özeti elde ettiniz. cidden,
 spoiler!
milo ve liam bir araya geldikten
sonra bu çizgi roman benim için çok anlamsızlaştı. gene de bayağı uzun süredir devam ediyor, takip edilesi.
http://trippingoveryou.com/
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.