ayı sözlük hikaye tamamlamaca

çocuğun adı da cemal olsun...

okul kapısından girerken cemal'in düşünceli hali dikkatleri çeker. gayet dalgın şekilde saçları ile oynar vaziyette içeri girer. ama onun aklında sadece içini keman yayı gibi titreten ali vardır. sınıfa girdiğinde ilk iş olarak ali'den silgisini istemeye koyulur. silgi sikinde değildir aslında amacı silgiye uzanırken elinin parmaklarına dokunarak hislerine anlam vermeye koyulmaktır. bir yandan da ali'nin geniş omuzlarını dolgun baldırlarını kesmeyi ihmal etmez. içinden o bacakları ve baldırları üzerine yaban mersini ve koca yemiş aromalı pasta kremasına banarak yalamayı hayal eden hisler geçirerek ali'den silgisini alır. ali, yavaşça omuzuna dokunarak teşekkür etmeyi ihmal etmez, bu ufak dokunuş bile delikanlıyı heyecanlandırıp çıldırtmaya yetmiştir.

cemal; okul çıkışı gayet aklı karışık şekilde evin yolunu tutarken, akşama ekmek kızartıp yanına portakal suyu sıkmayı düşünür. ancak peşinden gelen ali, ona akşama ne yapacağını sorunca, anlatım üzerine ali, ona salçalı ekmek yapmasını bu durumda kendisinin de ona katılabileceğini teklif eder. ali özünde akıllı kaliteli zevkleri olan bir çocuktur. salçalı ekmek yerken bir yandan da suspiria'nın clean versiyonunu izlemeyi teklif eder. cemal öylesine heyecanlanmıştır ki akşam tüm ekmekleri makinada unutur ve yakar bunun üzerine kara kara ne yapacağını düşünürken eve gelen ali, beraber makarna yapıp şarap içmeyi teklif eder. dışardan pizza siparişi vermeyi düşünen cemal bu fikre bayılmıştır.

güzel dişleri, kara kaşları kara gözleri olan cemal, kimsenin kolay kolay hayır diyemeyeceği bir erkektir aslında. ancak hissi açıdan içinden atamadığı hüzün kamuflajı zaman zaman itici olmakta yanlış anlaşılmasına sebebiyet vermektedir. hafif kumral olan ali ise oldukça sıkı vücutlu ve sinefil bir çocuktur. sosyal zevkleri ile öylesine haşır neşirdir ki ali, aşkı, cinselliği neredeyse unutmuş gibidir. makarna yaparken alıcı gözlerle aliyi süzen cemal, bir yandan suspiria ile ilgili konu açmak için düşünceye dalmakta bir yandan da ali ile ilgili tanımsız düşüncelere gark olmaktadır. adamı süzmekle makarnayı süzmek fikirleri adeta tanımsal açıdan içe içe karışmış gibidir.

makarnayı alıp suspiria'yı izlemeye koyulan ikili ilk 10 dakika boyunca hiç konuşmaz. filmde; suzy bannion'un bale okuluna geldiği yağmurlu sahnede şarap almak için ayağa kalkan cemal'i ali eliyle durdurarak, bu sahneyi kaçırmaması gerektiğini salık verir. yerine tekrar oturan cemal ufak ve yumuşak manevralarla ali'nin sol yamacına sokuluverir...

ali'nin bir an dikkati dağılarak gözleri cemal'in ayak bileklerine kayar. evde şortla dolaşan cemal'in hafif terlemiş ayak bileğinde çorabın bıraktığı belirsiz iz dikkatini çekmiştir. oldukça güzel bakışları olan cemal'in terlemiş bacakları ve suratı; ali için oldukça dikkat çekici bir fetiş difüzyonu yaratmış hatta adamı tahrik bile etmiştir. ancak bozuntuya vermeden makarna yemeye ve filmi izlemeye devam eden ali, düşünce perdesini hemen aralayarak aklından geçenlerin oldukça saçma olduğuna kendini inandırmaya çalışmaktadır.