clusterfuck

cards against humanity'nin tasarımcıları tarafından yapılan illa da fantezi olarak oynanmak zorunda olmayan seks temalı kart oyunu.

oyun başlarken her oyuncuya 4 tane kart verilir. bu kartların üzerinde "filiz sevişelimmi" "kaç cm" "ev boş gel istersen" gibi davetkar tümceler yazmaktadır.

oyun 2 fazdan oluşur:

1. faz: oyuncular sırayla ellerindeki oyun kartlarından birini istedikleri kişiye verirler. bu süreç saat yönünde işler. oyuncular bu faz sırasında kesinlikle konuşmamalı, iletişimlerini birbirleriyle göz teması ve mimiklerle kurmalıdırlar (bkz:kesişmek). 1. faz kart verme sırası kendine gelen oyuncunun başkasına kart yollamak yerine "bedenim artık hazır!" demesiyle sonlanır.

2. faz: oyuncular gözlerini kapatır ve "sevişmek" istedikleri kişiyi işaret ederler. herkes gözlerini açar.

- eğer iki kişi parmaklarını birbirine doğrultuyorsa seks yapmışlar demektir. iki oyuncu da 1 puan kazanır.
- eğer a'nın b'ye, b'nin c'ye ve c'nin de a'ya parmak doğrulttuğu bir senaryo varsa oyuncular threesome yapmış demektir, 3 oyuncu da 3 puan alır ve oyunu otomatik olarak kazanırlar.
- bir oyuncu başka 3 oyuncunun threesome yapmaya çalıştığından şüphelenirse birine parmak doğrutmak yerine threesome yapanlardan herhangi birine orta parmağını gösterebilir. herkes gözlerini açtığı sırada tahmini doğru çıkmışsa grup seks yapan güruh basılmış demektir, bu durumda müteşebbis arkadaşlar hiç puan alamaz, tahmini doğru çıkan kişi de 2 puanı kapar.

oyun herhangi bir oyuncunun 3 puan toplamasıyla biter.

ek kurallar:

klamidya: oyun kartlarının arasına "klamidya olmuşsun" kartı karıştırılır. klamidyalı bireyin cinsel münasebet girişimi başarılı olmuşsa partnerleri hiç puan alamaz, fakat kendisi tam puan alır. hasta olan birey durumunu puanlar verilirken açıklamak zorundadır. kart kendisinde kalır ve bir dahaki tur desteden yalnızca 3 kart çeker.

röntgenlemek: oyuncular isterlerse birine parmak göstermek yerine elleriyle dürbün tutuyormuş gibi yapıp sevişen birini gizli gizli izlemeye çalışabilirler. izledikleri birey o tur birşeyler yaşamışsa röntgenci arkadaş da 1 puan kazanır.

https://vimeo.com/81788562
bana isimden ötürü sense8'i hatırlatmıştır: