ayı sözlük altı yaşında ankara zirvesi

ayı sözlük altı yaşında zirvesi ve ayı sözlük altı yaşında izmir zirvesi olur da ankara olmaz mı? bence olmalı. ankara'dan bir yazar arkadaşımız bu etkinliği üstlenirse sevinirim. mekan, tarih ve saat belirlemek yeterli olacaktır. haydi ankaralılar güzel haberlerinizi bekliyoruz.
zamanında ankaralı yazarların fos çıkması şeklinde başlık açmıştım. gerçekten de fos bu ankaralılar. artık emin oldum. koca şehirde yer ve tarih saat belirtecek 1 kişi mi çıkmaz yaw.

edit:hadi beni utandırın angaralılar. whatsapp aracılığıyla ben de tanıdığım ankaralı yazarlara haber ettim.
sözlüğün babası dark bear’ın cebren ve hile ile iç anadolu’nun paris’i ankara’da zirve düzenlettirme çabasından dolayı önce bi kınayayım. swh

evimize ekmek götürdüğümüz anı fırsat bilip, hakkımızda ileri geri konuşmasına elbette katlanamazdık. çünkü; biz ankaralılar saksı değiliz.neyse, efendim, bana mesaj atarsanız, önce bi talep toplayalım görüşündeyim.

3 şubat diyorum. saat 18:00 suları.
çünkü ben geceleri avlanırım.

yer konusunda kafam karışık. june pub, eskiyeni bar, amelie’s garden, mülkiyeliler derneği, vb. olabilir. gelmeyi planlayan yazar arkadaşların durumuna veya tercihlerine göre mekan tavsiyesine açığım.

kimse dönmezse de muhtemelen amelie’s garden’da americano içiyor olurum.

sevim koş, hazineci’yi kızdırdılar. swh.
senseisplinter’ın talebi doğrultusunda, buluşmayı 18:00’e aldık.
bence güzel bir etkinlik olacak. ne derseniz bana uyar. cumartesi akşam 6 fikri şahane.
ayh hadi inşallah. zorumla da olsa utandırın beni ankaralılar. ehehe
iş yerinden erken kaçabilirsem birkaç eski yazar arkadaşımla gelmeyi düşünüyoruz. çok uzun zaman oldu güzel olacak tekrar ankarada bir araya gelmek.
şehirdışında olmasaydım kesin geleceğim zirve:) ertelense mi biraz? ama çoğunluğa uyuyorsa bilemem tabi.
herkese tekrar merhaba

geçen senelerde sarkaç cafe tercih edilmiş. şimdilik orası diyorum, eğer memnun kalınmazsa önerilere göre başka bi mekana geçeriz. bana farketmez.

o zaman, tekrar ediyorum:

3 şubat cumartesi
saat 18:00
sarkaç cafe (üst katında olacağız)

mekan; kızılay bayındır 2. sokak’ta. şöyle bi baktım, yorumlar iyi gibi.
bence çok şirin bir akşam oldu. sevgili hazineci, anahtar ve katılımda bulunan diğer nickli güzel arkadaşlarımın hoş ve keyifli sohbetiyle bugüne güzel bir anlam katıldığını düşünüyorum.
toplamda 8 kişiyle gerçekleştirdiğimiz zirveden şahsen ben oldukça memnun kaldım. yeni birilerini tanımanın hem garip bir heyecanı hem de güzel bir enerjisi oluyor.

eski yazarlardan naringergedan’ın stiliyle kişilerden bahsedeyim az. swh.

- aknaraz: sımsıcak bir adam. gülüşü ve samimiyeti güzel bir enerji veriyor. sevgilisiyle bir ömür mutlu olmasını dilerim. bu adamı sesi daha keşfedilmemişken tanıdığımız iyi oldu; böylece önlerden bilet bulabilmek mümkün olacak.

- bv bear: çok çok yakın bir arkadaşıma o kadar benziyor ki, sanki yanımda o varmış gibi hissettim. geceye man in black olarak geldi. zirveyi kaçırmayayım diye boncuk boncuk terlemiş. hani bazı kişiler olur, “ben şöyle bi bok yedim” der başlarsınız anlatmaya, o sizi dinler, güzel ve eğlenceli yorumlar yapar, bu adamda hissettiğim şey tam da bu. sevgilisiyle beraber gelerek bizi mutlu etmiştir. her daim de mutlu olsunlar.

- anahtar: bana göre, 28 gösteren hoş bir bey. 2012’deki “kaliteli” entry’lerin olduğu dönemden. hem güzel gülüyor, hem oturmuş bir kişiliği var. ağırlığı hemen hissediliyor. konuşması güven verici. bir derdiniz olsa, sizin için elinden geleni yapar diyebileceğiniz kişilerden. erken ayrılması dışında ona laf edemem. ama gezip tozacağı da falında çıkmıştı.

- pena: zirvenin tek kadın yazarı. sevdim ben onu. konuşurken bir harfi farklı vurgulayışı onu oldukça tatlı gösteriyor. kendisini film festivalinde de gördüğümü farkettim. muhabbeti ve enerjisi güzel. bulunduğu ortamlarda sevilen kişilerdendir diye düşündüm.

- senseisplinter: marvel ve dc comics konuşur muhtemelen dediğim bu arkadaş, asistanlık yaparkenki bir öğrencime acayip benziyor. yaşına göre oldukça aklı başında. sevdim. güzel bir enerjisi var. şu anda yazar olmayan aynı bölümden biriyle de zirve sayesinde tanışmaları oldukça ilginç oldu. bu arkadaşımız da aynen onun gibi. biz sevdik onları şahsen.

mekandan ayrılırken, koltuğun birinde koskocaman bir peluş ayının olması da gecenin hoş sürprizi oldu.
bv bear ile birlikte girdiğimiz sarkaç cafe’de o ana kadar tanımasam da hazineci ve aknaraz’ı bulmak zor olmadı. tanışma anında meraklı ve aynı zamanda tedirgin bir bakış farkettik ki meğer bu yeni misafir, yazar olmadığı halde sıkı bir takipçi imiş. sonrasında pena ve senseisplinter katılımı ile 7 kişilik güzel bir sohbet ortamı oluştu. kısa da olsa katılıp yeni yüzler gördüğüm için sevindiğim zirve olmuştur.
bence sakin ve eğlenceli bir zirve oldu. daha çok bir eski arkadaş grubunun buluşması gibiydi (ki bu benim çaylaklığımdan ötürü sanırım). güzel insanlar, tatlı gülüşler ve hoş sohbet ile sözlüğün ilk somut etkisi oldu bende.
henüz yazar olmadığım halde katılma teşebbüsünde bulunduğum, sağ olsunlar sıcakkanlı ankara yazarlarının da beni yabancı görmeyip aralarına aldığı zirvedir. konuşmaya ilişkilerden başlayıp bir yandan da oreo'lu manolya yedik. bir ara kendimizi hangover halde üzerimize kilitlenmiş camiden kaçmaya çalışırken bulduk. bu güzel akşamda bir arada olduğum yazarlara, etkinliği düzenleyen hazineci ve varsa ismini bilmediğim diğerlerine çok teşekkür ediyorum.
pena'yı zirvelere olduğu gibi sözlüğe de bekliyoruz. uzun zaman oldu girmiyor, yazmıyor. anahtar'ı biz istanbul'a bekliyorken ankara'da zirveye katılması bizi üzdü. gerçi adamın ne zaman nerede olacağı belli değil, falında da çıkmış zaten, geziyor.

sözlüğün takipçisi olan misafiri de yazar olarak bekleriz. bu arada kuma katılacak diye düşünmüştüm ama sanırım başka bir programı çıktı.

keyifli bir akşam buluşması olmuş anlaşılan. sevindim hepiniz adına.
biraz geriden gelsem de zirvenin anahtardan sonra 2. ağır topu olarak benim de zirve ile ilgili yorumlarımı yazmadan geçeceğimi düşünmediniz herhalde...

öncelikle zirvenin organizasyonunu sağlayan sevgili hazineciye çok teşekkür ederim uzun zamandır böyle keyifli bir zirveye katılmamıştım çok iyi geldi.

mekana kadim dostum anahtarla birlikte buluşup geldik, mekanın üst katına çıktığımızda bir portatif yazı tahtasında birşeyler anlatan birisi ve dinleyen bir grup gördük ilk olarak doğal olarak biraz şaşırdık zirveler artık sunum tarzı mı yapılıyor diye birbirimize anlamsız bir bakış attıktan sonra en köşedeki masada oturan eski bir tanıdığı* aknarazı gördüm selamlaşmak için yanına gittiğimde kendisinin de sözlükte yazdığını ve zirve için geldiğini öğrendiğimde kısa süreli bir şaşkınlık* yaşadıktan sonra masaya oturup sohbete başladık. kısa bir süre sonra çekingen bir tavırla masaya * yaklaştı ve daha önceki zirveye ilk katılımdaki çekingenliği bildiğimden "evet düşündüğün kişiler biziz dedik ve sohbete devam ettik. daha sonra senseisplinter ve pena da aramıza katıldı* ve çok keyifli, vaktin nasıl geçtiğini anlamadığımız bir zirve daha geçti. katılan herkese çok teşekkür ederim, keyifli ve mutlaka en kısa sürede tekrarlamamız gereken bir akşam oldu...