feminenlere saygı duyuyorum

feminenlere saygı duyuyorum ancak feminenler sakın yazmasın tümcesindeki yan cümlecik.

dünyanın belli başlı tüm homofobik argümanlarını bir araya getiren bu havuz cümle; "feminenlerden nefret ediyorum ama bunu söylemek istemiyorum"un diğer bir versiyonu aslında. ortada gerçek anlamda saygı olan bir durum varsa bunun da hobi olarak saygı duymaktan öteye geçemediği çok net. mesela "feminenlere saygım sonsuz ama ilgilenmiyorum; yazmayım demekten bıktım yazmayın ulan" şeklinde hayat bulan profil başlıkları gibi. ancak şu da var, feminen ya da masculen ayrımı yapmadığı halde kendince tacize maruz kaldığını düşünüp akabinde kendini "homofobik olmaya zorlanan bünye" olarak tanımlayanlar da hayli fazla.
şu "saygı duyuyorum ama..." diye başlayan cümleleri düşünüyorum ve tdk'ya bakıyorum.

http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=c...

saygı
isim
1. isim değeri, üstünlüğü, yaşlılığı, yararlılığı, kutsallığı dolayısıyla bir kimseye, bir şeye karşı dikkatli, özenli, ölçülü davranmaya sebep olan sevgi duygusu, hürmet, ihtiram
"insanlara saygıyı yitirdin mi yandın bittin, on paralık oldun demektir." - y. kemal
2. başkalarını rahatsız etmekten çekinme duygusu

sonra bir bakmışsın, gaylere saygı duyuyorum ama yaklaşanın kafasını kırarım, kadınlara saygı duyuyorum ama çok açık geziyorlar, erkeklere saygı duyuyorum ama hepsi sarkıyor, pasiflare saygı duyuyorum ama hepsi kompleksli hetero-kadın düttürüsü, farklı düşüncelere saygı duyuyorum ama monako falan filan...

ben dedim oldu (bölüm xix)
samimiyetsiz geçiştirme ifadesidir . midemi bulandıran cümlelerdendir .
saygı duyuyorum ama mahallede kıstırırsam acımıyorum...

bunu söyleyenlerin niyetleri kötüdür, habistir, allah belalarını versindir.
bir eşcinsel bireyin kendi içinde başka bir eşcinsel bireyi sözde kabullenme çabası. yeri geldiğinde tercih değil yönelimin altını horozlanarak çizmeye çalışırız ama nedense feminenlik hep seçim, hep seçim. işte bu ironik kafayla toplum da feminen bireylere ve/veya eşcinsellere ancak saygı duyar; amalı, yamalı...
bir dating sitesinde feminenlerden hoşlanmayan bir bireyin feminenlerle romantik/seksüel bir ilişkisinin olmayacağını ifade ettikten sonra onların bunu kimliklerine hakaret olarak algılamaması için sarfettiği kelimeler.

benim de olmayacağını düşündüğüm şeyler var. cinsel hayatı yoğun kişilerle böyle bir şey yaşamayacağımı baştan belirtiyorum mesela (profil yazılarıyla vs, sağlık sebeplerinden dolayı). şu ana kadar kimse bana "sen şimdi bana orospu mu dedin?" diye kızmadı.

bir sürü sitede erkeksi, kıllı geylerden hoşlanmıyorum yazan şahıs var, ama bu durum hiç bir zaman feminen geylerden hoşlanmamaktan daha fazla yankı uyandırmadı.

o yüzden efemine olduğunu düşünen geylerin bu konuda neden bu kadar alıngan olduğunu anlamıyorum (anlamak isterim, mesaj kutum açık). karşısındaki kişi dating sitesini dating amacıyla kullanıyor, ve efemine insanlarla arasında böyle bir münasebet olmayacağını düşünüyor. efemine bireye de, kendisine de vakit kaybettirmek istemiyor. çünkü bu bir dating sitesi, ve karşısındaki ile iletişim kurmasının tek amacı dating, sevgili, seks partneri edinmek olabilir. belki dating sitesi dışında etrafta tanıdığı feminen arkadaşları vardır ve onlara karşı cinsel çekim duymamak dışında herhangi bir yargısı yoktur (bkz:benim eşcinsel arkadaşlarım da var).

bunun hakaret olarak algılanmasını istemediğinden saygı duyuyorum diye de ekliyor. daha ne yapsın?

- sarışınlara saygı duyuyorum, ama onları çekici bulmuyorum, üzgünüm.
- akp'ye oy verenlere saygı duyuyorum, ama onları çekici bulmuyorum, üzgünüm.
- feminenlere saygı duyuyorum, ama onları çekici bulmuyorum, üzgünüm.

bu cümleleri en kibar şekilde nasıl ifade ederdiniz?