lgbt hareketini eleştiren eşcinsel

yapıcı eleştiriler her zaman bir şeyler katar. ilerleme olacaksa eleştiri olmalı. burada yapıcı bir ölçüde olması önemli.

edit: alttaki entry'e sesli güldüm.
whataboutism'in güzel bir örneği sergilenmiş ilk entry'de

"peki eleştirenlerin bir şey yapmaması hakkında ne yapacağız?"

nereden biliyorsun eleştirenlerin bir şey yapmadığını? belki bir şey yapamıyorlar? adam kolunu kıpırdatsa hemen içeri atılıyor. ne yapsın millet, parası yok, işi yok, doğru dürüst gezemiyor, rahat sikişeceği ortamı nasıl yaratmaya çalışacak? sabah uyanıyor, kafanın %95'i "nasıl hayatta kalırım?" tarzı sorular ile dolu.

eğer insanlarla aynı psikolojide değilseniz, ya da aynı psikolojiyi yaşamamışsanız, onları anlamanız imkansız. genellikle bakıyorum da "eşitlik, lgbt dayanışması" falan diye bik bik ötenler hep zengin, dertsiz tasasız kesim oluyor.

"ben şişman eşcinsel kadınım ama bazen türban takıyorum ve erkeklerden hoşlandığım da oluyor. ben türbantakabiliramaeşcinselolmayabilenseksüelim. bunu ezberleyin yoksa faşistsiniz."

batıdaki aktivizm mantığı bu şekle doğru evriliyor. ve kesinlikle ve kesinlikle, lgbt özgürlüğünü almış ülkelerdeki insanlar, hiçbir şekilde diğer ülkeleri umursamıyorlar. isterseniz internetteki haberlere dikkat edin. adam ingiltere'de yaşıyor, lgbt wiki sitesi açmış ama "sadece ingiltere'deki lgbt olaylarını yazıyorum" diyor. yani tabii ki herkes her şeyi umursayamaz, ama yani sizin de "siz önemsemiyorsunuz. :( :( biz önemsiyoruz, yalnızız yardımcı olmuyorsunuz ühü ühü" psikolojinizi sikesim geliyor.

lgbt topluluğu diye bir şey yoktur. hiçbir üyesinin birbiri ile eşit imkanlara sahip olmadığı bir topluluk olamaz. lgbt deniyor, ama lgbt bireyleri, birbirleriyle aynı şeyleri düşünmüyorlar. birisi "amlı erkek sikmek geyliktir" diyor, birisi "sadece yaraklı heriflerle ilişkiye girmek gerekir" diyor. birisi "insanlara ad vermekten vazgeçin" diyor, birisi "adlar önemli" diyor.

bu arada, kimsenin lgbt'leri salladığı yok. o apple'ın falan umursadığını söyleyip, logosunu gökkuşağı renklerine boyaması, hep kapitalizm kaynaklı şeyler. pembe kapitalizm kavramı olmasa, kimsenin umrunda olmazdınız, emin olun. eşcinselleri umursadığını söyleyen yerlere parasız gidin bakalım sizi umursayacaklar mı? bu arada lgbt hareketi o kadar çok tiksinçleşmeye başladı ki insanların gözünde, eskiden lgbt bayrağı görünce birileri, ilk verdiği tepki "ohaa çok iyi" oluyordu. şimdi internette falan görüyorum, inanılmaz sıkıcı ve politik bulunuyor. mainstream oldu artık lgbt savunuculuğu. oyunlarda pride adına eventlar yapıldığı zaman insanlar tepki gösteriyor. insanlar sıkıldı. lgbt'lerin ne istediği bile belli değil.

büyük ihtimalle bu düşünceler, işinize gelmediği ve hoşunuza gitmediği için, umursanmayacak ama önemli değil. roma döneminde de eşcinseller, köleleri umursamamıştı, ama hıristiyanlık geldiği zaman ilk olarak eşcinseller, çükünden sallandırıldı.
içimizdeki irlandalıdır efendim. uzatmaya, laf cambazlığı yapmaya gerek yok.
iki üstteki yazara tamamen katılıyorum. bu ülkede insanlar daha eşcinsel nedir bilmez iken, boğaziçi lgbt zırıl mırıl şeklinde tuhaf tuhaf işlerle uğraşıyor. toplum bize kadın imajı yapıştırıyorsa biz de kadınız sizene şeklinde bir psikolojiye giriyorlar.

lgbt adına bir araya gelen kulüpler o kadar saçma şeyler tartışıyor ki. yok tuvaletler cinsiyetsiz olsun, cis terimni kullanmalımıyız vs. vs.
topluma inmek adına bir şey yapıl(a)mıyor, bunun yanında yapılan uç hareketler de iyice tepki çekiyor.
ben böyle bir oluşumun içindeyken ayrıldım. çünkü hiçbir ortak noktamız olmadığını anladım.
haklı olan mücadelede haksız duruma düşüyoruz. lgbt bireylerin de insan olduğu ve bu yönelimlerin doğuştan geldiğini insanlara duyurmamız gerekirken saçma sapan şeylerle uğraşarak dincilerin eline fırsat verdik.
(global anlamda konuşuyorum.)
türkiyenin hali zaten belli, umut yok.
ama umarım ki batıda kazanılan insani haklarımızı kaybetmeyiz. bunun için pride yürüşleri büyük önem arz ediyor.
açılın bu benim...
çok net diyeceğim laf ebeliğine gerek yok. cinsel kimliğimi savunacaksın diye bunu ideoloji haline getirip rant kasmaya çalışacaksan sen savunma arkadaşım beni.
temsil ettiğin kişiler azınlığın içindeki azınlık zaten.

oh rahatladım lan resmen..