lgbti+ temalı video oyunları

video oyunlarında lgbti+ temsili son yıllarda gittikçe artmış olsa da, lgbti+ oyuncuların yeterince para kazandıracak kadar büyük bir hedef kitle olmamasından dolayı az sayıdadırlar. özellikle lgbti+ kültürünün/sorunlarının konu olduğu oyunlar neredeyse hiçe yakındır. gene de son çıkan oyunlarda durumu oyun akışını çok etkilemese de (bkz:last of us) lgbti+ ana karakter görmek sevindirici.

gone home
uzun bir yurtdışı seyahatten sonra karakterimiz ailesi yerine kapıda endişelendirici bir not ve boş bir evle karşılaşır. karakterimiz yokken evde neler yaşandığını etrafta duran eşyalar ve belgeler aracılığıyla keşfediyoruz.
https://gonehome.game/

dream daddy: a dad dating simulator
kızımızla maple bay'e yeni taşınan bir babayız. acaba etrafımızdaki tatlı daddy'lerle aramızda bir şey geçecek mi?
http://store.steampowered.com/app/654880...

strange flesh
hayatı ve cinsel yönelimiyle ilgili hep sorun yaşamış olan joe'u "iyileştirmeye" çalışan bir barmeni oynuyoruz. uyarı: nfsw.
http://greatestbear.com/strangeflesh.htm...
lgbt karakterlerin senelerdir video oyunlarına minik minik dahil edildiğini görüyorum ama başrolde lgbt bir karakterin bulunduğu ve hikayenin büyük oranda bunun üzerinden aktığı anaakım bir oyun hiç oynamadım. böyle bir oyunun olduğundan bile şüpheliyim.

bununla birlikte assassin's creed brotherhood'da leonardo da vinci gay'di. dragon age serisinin her oyununda gay ve biseksüel karakter yönetebiliyoruz ve enteresan aşk meşk işlerine girişebiliyoruz. dragon age oynarken en çok hoşlandığım unsur kesinlikle buydu. mass effect'te de eşcinsel ilişki seçebiliyorduk. bunlar haricinde burada sayamayacağım kadar çok örnek var fakat dediğim gibi hepsi yan unsur tadında.

(bkz: league of legends)
klibi izlediğimde gözlerim dolmuştu valla.
(bkz: watch dogs 2)
san francisco'da geçen açık dünya oyunun'da gey bar, drag queen,ve lgbt bayraklarını görebiliyoruz.