not a sinner nor a saint

Durum: 214 - 27 - 10 - 0 - 15.01.2018 20:42

Puan: 3122 - Sözlük Kezbanı

8 ay önce kayıt oldu. 7.Nesil Yazar.

These violent delights have violent ends.
  • /
  • 11

dolores o'riordan

hayatını kaybetmiş. çok saçma. çok.

stalklamak

en son çıktığım çocuk soy ismini söylerken "sıkı dur çok komik bir soyadım var" demişti. duyunca gülüp şaşırmış gibi yaptım ama esasen stalk'layarak çoktan öğrenmiştim. o da beni stalk'lamış zaten, söyledi. eskiden olsa imkanı yoktu, bütün verilerimi özenle gizliyordum ancak artık sosyal medya hesaplarımda yarı anonim takılıyorum ve bıraktım insanlar biraz eforla hiç değilse hakkımda azıcık bilgiye ulaşabilsinler. öbür türlü iki tarafın da keyif aldığını sanmıyorum çünkü itiraf edelim, stalk'ladığımız birinin mahrem bilgilerine erişmek büyük keyif veriyor.

ayı sözlük'ten beklenen hizmetler

yazdığımız bir kelime, cümle ya da linki bkz, gizli bkz, url vb. tuşlardan birine dönüştürmek istediğimizde yazıyı seçip bu tuşlardan birine basınca otomatik olarak parantezlerin içine alsa ve bizi manuel olarak tekrardan yazma derdinden kurtarsa süper olacak.

bir de siteye girerken alkış efekti verilebiliyorsa harika olur. insan morali bozukken bazen kendini assolist gibi hissetmek isteyebiliyor. bu ikincisi çok daha mühim şidflk.

netflix türkiye black mirror reklamı

netflix'in yerelleştirerek yayınladığı ve oldukça beğenilen stranger things ve bright gibi reklamlarından sonra karşımıza çıkan reklam. matah bir şey olmadığı yetmezmiş gibi günahım kadar sevmediğim homofobik esra erol'u oynatmaları sebebiyle hanelerine çifte eksi puan yazdım.
https://twitter.com/netflixturkiye/statu...

tanrıya sorulacak ilk soru

bu kıyafet beni şişman mı göstermiş?

derken tuğba ekinci aniden sahneye dalarak mikrofonu elimden alır ve o malum soruyu sorar: neden okul yaptırmadın?

cinsel taciz

üniversite öğrencisi olduğum dönemde toplu taşımada birden fazla kez başıma gelmişti. bir keresinde yetişkin bir adam, bir kere de genç bir çocuk tarafından. bu tarz şeyler maalesef fantezileri beslediği için detay veremiyorum. ancak ikisinde de şoka girip hiçbir tepki verememiştim. sadece sessizce ortamdan hızlı bir şekilde uzaklaştım. zaten olay yüzünden paralize oluyorsunuz, bir de insanın aklını mantıksız bir rezil olma duygusu esir alıyor nedense. sanki başınıza gelen şey sizin suçunuzmuş ve ayıplanacakmışsınız gibi. o da büyük oranda canına yandığım kültürümüzün bize armağan ettiği hastalıklı düşüncelerden bir diğeri işte. büyük konuşmayayım gene ama şimdi olsa yapanın parçalarını elimden zor alırlar sanki. yine de bu teoriyi test etmek zorunda kalmam umarım.

özcan deniz'in biseksüel davasını kazanması

eski sevgilisi şebnem schaeffer deniz'e biseksüel demiş, deniz de "bu benim için onur savaşı" deyip dava açmış ve nihayet kazanmış. sadece türkiye'de görülebilecek mükemmel bir haber. avukatı söz alıp şöyle bir cümle kurdu mu acaba meraktan ölüyorum: müvekkilimin biseksüel olmadığına yönelik raporlar ilişiktedir ldfgçşdf http://www.hurriyet.com.tr/biseksuel-dav...

biyonik penise sahip erkek robot

bundan pek emin olamadım ama black mirror 2x1'deki gibi gerçek bir insandan ayırt edilemeyen bir şeye hayır demezdim sanırım.

desperate housewives

tekrardan izlediğim şu günlerde bir şey fark ettim: 14 yıl önce izlerken sahip olduğum yargılar aradan geçen sürede baştan ayağa değişmiş. her şeyi ve her karakteri hatırladığımdan çok farklı değerlendiriyorum şimdi. zaten 14 yıl az bir süre değil ve olması gereken de bu aslında, bakış açımın değişmesi yani ama yine de ilginç bir deneyim. bree'nin asi bir ergen olan eşcinsel oğluyla verdiği savaşta daha çok bree'ye hak veriyordum ve andrew'un disipline edilmesi gerektiğine inanıyordum mesela. şimdi bakıyorum da çocuk doğru bir yaklaşımla gayet de sakinleştirilebilirmiş aslında. ortalığı asıl ateşe veren, çocuğun eşcinsel olduğunu öğrenince oğlanı hizaya getirsin diye eve kiliseden peder tutup getirecek kadar ileri giden annesiymiş. andrew'un herhangi birimiz gibi biri olduğunu ve sadece kabul edilip sevilmeye ihtiyaç duyduğunu görememişim o zamanlar.

neyse çok sevdiğim bir dizidir. komedi+dram dengesini 8 sezon boyunca güzel kıvırdığını düşünüyorum. izleyin gençler.

idrar püskürtme

insan ayı sözlük'te görünce böyle bir başlığın altından bu kadar masum bir içerik çıkmasını beklemiyor açıkçası. yine golden shower benzeri ağzımı açık bırakacak değişik bir fanteziyle karşılaşmaya hazırlamıştım kendimi oysaki. hayal kırıklığı oldu şidfvç.

askerliğe elverişsiz raporu alma yöntemleri

boy kilo arasında anormal bir orantısızlık olduğunda da veriliyor. ancak uzun bir süreç. tek bir sağlık kontrolünde elverişsiz çıkmak yetmiyor ve bir sonraki yıl tekrar kontrolden geçmek üzere erteleniyorsunuz. 3 kontrolden de bu şekilde geçerseniz muaf oluyorsunuz. ben seneler evvel çok zayıf olduğum bir dönemde ilk kez kontrole gitmiş ve 1 kilo daha zayıf olsam elverişsiz raporu vereceklerini öğrenmiştim. bilseydim kontrole karnım aç giderdim.

doğru mu bilmiyorum ama nette şöyle bir tablo var, boyunuza göre kendinizi kontrol edebilirsiniz. kırmızı çizgilerin içindekiler elverişsiz oranları temsil ediyormuş.


askerliği bırakın eşcinseli, hiçbir heteroya ve hatta insana bile reva görmediğim için nasıl kurtulursanız kurtulun her yol mübah kişisel fikrimce. hayat sizin hayatınız ve kimsenin çalmaya hakkı yok.

ayı sözlük

girişte kimseden lgbti tescil belgesi istemeyen bir sözlük. yazarların homofob olmamaları ise asgari bir beklenti.

yeni yılın ilk entrysi

hepinize iyi seneler renkli insanlar. bu yıl çok mutlu olun.

erkeklik tescil belgesi

dünya sağlık örgütünün sünnet rakamlarına göre dünya erkek nüfusunun %70'inin asla alamayacağı belge.

dindar eşcinsel

her türlüsünü görmüştüm ama ilk kez bir wiccan'la tanıştım. kendisi uzun yıllardır pagan cadılığıyla harmonik bir hayat yaşıyormuş. kendime çok uzak bulsam da semavi dinlere inanmaktan daha mantıklı geldi bana. en azından öğrendiğime göre gay olduğunuz için sizi sonsuz ateşte yakmakla tehdit eden asabi bir tanrıları yokmuş, bu büyük bir artı.

beni çok sev

cinsel kimliğinin artık kimsenin umrunda olmadığını anlasaydı manasız şarkılara üzerine hiç oturmayan klipler çekmeye son verebilirdi belki ama tarkan artık apaçık belli ki o cesur adımı hiçbir zaman atmayacak ve sonsuza dek kendi kendini hapsettiği hücresinde mış gibi yapmaya devam edecek. kaderde tarkan'ı kız istemeye giderken görmek de varmış. bir sonraki şarkısına kadar bebek yapıp, deterjan reklamı kıvamında yapış yapış mutlu aile pozları verdiği bir klip çekerse şaşırmayacağım kesinlikle. iş oraya gidiyor çünkü.

yazarların aldıkları ilk kaset

tarkan - aacayipsin / 1994
ikincisi de yonca evcimik 94'tü.

fabrika ayarlarına dönmeyen insan modeli

hepimiz ayıyız

2018 yılı gayriresmi ayı sözlük manifestosu olarak kemal sunal'ın ağzından dinliyoruz efenim. hepimiz ayıyız!

ayı sözlük

  • /
  • 11

moda insanın üstüne yapışanı giymesidir

öyleyse moda şöyle bir şeydir.

thy'nin dizilerdeki eşcinsel kelimesini sapkın ve tuhaf olarak çevirmesi

bu neyin kafasıdır anlayamadığım durum. thy hükümetin homofobisini almış, copy paste yapmış, çevreye nefret yayıyor. yeni akit'i aratmadınız, savolun.

https://asdi-lgbti.com/2018/01/04/thy-tu...

ilk buluşma

"kahve içeriz, çay içeriz" yalancılığının gerçekleştiği abuk anlar bütünü. tabi bu eşcinsel usül buluşmaların genelinde olan bir şeydir. (aşk böcekleri hemen atlamasın "genelleme bizi, biz farklıyız bütün geyler öyle değil tamam mıaa" diye lütfen. sen öyle değilsen üstüne alınma amq.) direkt seks odaklı olanları da mevcut ama şu kendini kandırma olayına bayılıyorum. çünkü güya seks yapmamak için buluşup yavaşça yakınlaşmak daha zevkli. kimse inkar etmesin. bu gizemin işi daha güzel hale getirdiğini hepimiz bilirken neden çoğumuz salak salak seks anlaşmaları yapma peşinde anlamıyorum! ulan zaten sevişeceğiz denyo! odada yalnızız, birbirimizi beğenmişiz, muhabbet iyi, ikimiz de erkeğiz, ufaklıklar hazırda bekliyor, ne yapacağım ben orada seni o halde bırakıp gidecek miyim!? azıcık gizem bizim de hakkımız değil mi lan! nefret ediyorum şu konuşmalardan:

-selam

+selam

-yaş arayış? yer var. ben aktifim. temiz genç pasif arıyorum.

+ben de tam senin istediğin gibiyim gerçekten dur foto atalım.

-ok.

-popo iyi.

+pipi iyi.

-ok 8'de gel.

+ok.

bu ne allahaşkına. saygı duymak falan lazım diyebilirsiniz ama ben duymamayı tercih ediyorum. ne zevksiz, ne çirkin diyaloglar bunlar. sanki iş sözleşmesi yapıyor pezevenkler. işi bu kadar da hayvansallığa dökmenin alemi yok. çok sinirlendim şuan.

2018'de herkese bol bol gizemli ilk buluşmalar diliyorum efendim. gizemsiz sekse hayır! hayıaağrr!

yazarların aldıkları ilk kaset

15 yaşıma kadar ablalarımdan, abilerimden otlandım. en sonunda aldığım ilk müzik kasetimi 94 yılında almıştım. lütfen cd paylaşmayınız, çünkü bu nostalji başlığıdır. ehehe

nilüfer - ne masal ne rüya 1994

ağlayan erkek

uzayda ağlamak nasıl diye merak edenlere:

ağızla prezervatif takmayı öğreten brezilyalı öğretmen

hakkında soruşturma başlatılan ve görevinden uzaklaştırılan brezilyalı öğretmen. üniversitelilere güvenli seks konusunda eğitim vermiş oysa ki. korunun demiş! ne var bunda, anlamıyorum.

ayı sözlükteki beğeni ve fav çekingenliği

eskiden verilen artı oylar * hatta eksi oylar diğer üyeler tarafından görülebiliyordu, muhtemelen aynı şekilde devam ettiği düşüncesi yazarların oy verme kabiliyetlerini törpülüyor..

(bkz: ayı sözlük yazarlarının oy verme özrü)


ben herkese veriyorum valla..


nevşah fidan karamehmet

web sitesindeki biyografisinde çocukluk döneminde sadece kendisinin görebildiği ve hayatı boyunca yanında olan yaşlı bir kadından bahsetmiş. şizofren heral.

https://www.birgun.net/haber-detay/nefes...

ayı sözlük'ten nasıl haberiniz oldu

youtube’da gezinirken bi videoya denk geldim. buyrunuz:tombul, sevimli bi bey anlatıyor işte biz şöyleyiz böyleyiz diye. ilk dediğim şey maskülen görünümlü ama ne kadar da feminen. sonradan instagram arkadaşı olduk, galiba işsiz de kalmıştı bi dönem. belki hala öyledir. ama bazı kişiler insanda öpme isteği uyandırıyor. seksten cinsellikten bağımsız. onu pek tatlı bulmuştum o videoda. dedim ki “işte ben bundan istiyorum bi tane. sarın, evde yiyeyim.” swh

sonra bi süre gözlemci olarak izledim sözlüğü. nedense kaydolursam herkesin bana yürüyecek düzeyde abaza olduğunu düşünüyordum. sonra bir gece ansızın kaydoldum. şimdi de burdayım.

avusturya'da evlilik eşitliğinin yasallaşması

avusturya ve avustralya hep karıştırılır. artık her iki ülkede de evlilik eşitliği yasallaştı. evlilikler 2019 yılında başlayacak.

https://asdi-lgbti.com/2017/12/07/avustu...

Toplam entry sayısı: 214

ahmet kaya'nın eşcinsellere yönelik yorumu

gündüz yazamadım, biraz kafa şişireceğim mazur görün.

öncelikle video sayesinde 90'lara dönmek çok hoştu. o ortamın atmosferden yoksunluğu, sunucu ve konukların ucuzluğu, seyircilerin muhtemelen orada ne aradıklarını bile bilmiyor oluşu filan, her şey muazzam. şurada herhangi birinin ağzından düzgün bir şey çıkması mucize olurdu.

gelelim ahmet kaya'ya. kendisini bugüne dek hiç dinlemedim. politik ya da ideolojik bir sebebi yok: yaptığı müzik tarzım değil, hepsi bu. hayatına dair derin bir bilgi sahibi de değilim, son derece genel bir malumatım var. hayatının zorluklarla geçtiğini, anadilde şarkı söylediği ve şarkılarında yasadışı ifadeler kullandığı gibi abidik kubidik sebepler yüzünden linç edilip yargılandığı ve hapse mahkum edildiğini biliyorum. bunları söylüyorum ki kendisine karşı herhangi bir sebepten ötürü sempati duymuyorsam bile son derece nötr olduğum anlaşılsın.

söz konusu videoya gelirsek, ahmet kaya'nın ama'sız ve koşulsuz biçimde homofobik, seksist ve hatta biraz da vasat bir adam olduğu görülüyor. ibne kelimesi şüpheye yer vermeyecek biçimde hakaret olarak kullanılmış, bu homofobik yanı. sakal-bıyıkla erkeklik arasında bir korelasyona inanıyor ve bıyıksız kalması halinde erkekliğinin gideceğini ve bir kadından farkı kalmayacağını düşünerek lafı "oldu olacak entari de giyeyim" noktasına getiriyor. buradaki seksizme daha fazla dikkat çekmeme lüzum yok sanırım. vasatlığı ise "ingilizlerin %99'u ibne" yorumunun altında. "türk halkının %99'u müslümandır" lafı ne kadar götten uydurma ve ucuz bir lafsa bu da öyle. böyle cümleler kuruyorsanız ne dediğiniz konusunda hiçbir fikrinizin olmadığı ve ağzınızdan çıkanı kulağınızın duymadığı gün gibi aşikar. tabii bu noktada konuyu açan hanımefendinin de ahmet kaya'dan aşağı kalır yanı yok. "geçen gün bir yerde okudum bıyıklılar homoseksüelmiş" lafı tam kahvehane ağzı. bilimsel araştırma diyor ama nerede okudu allah bilir. belki de sabah gazetesinin arka sayfasının en altında küçük bir sütunda görmüştür. kim bilir. ama abla inanmış. araştırma demişse kesin öyledir çünkü. gay'lar cemil ipekçi bıyığı bırakır, fatih ürek makyajı yapar, kerimcan durmaz kahkahaları atarlar. araştırmalar öyle diyor!

şu videoya gelen yorumlara da bir iki bir şey söyleyip bitireceğim, çok acayip şeyler okudum çünkü. videoya bakıp "helal olsun, işte ahmet kaya, işte adam gibi adam" cılara diyecek pek lafım yok, homofobilerini kusmak için bir fırsat daha geçmiş ellerine, sevinç çığlıkları atmaları normal. kusmuklarında boğulmaları temennilerimle...

"o zamanın şartları, genel düşünce yapısı öyleydi" diyerek bunu normalleştirmeye çalışanlar da olmuş. böyle düşününce herkesin her söyleyip yaptığı meşrulaşıyor, o yüzden yanlış bir bakış açısı ama benim asıl çarpık bulduğum, olayın sübjesinin ahmet kaya oluşu. kürt olması ve baskılanması ve de bu sebeplerden dolayı gördüğü toplumsal baskı ve devlet zulmüne karşı dik duruşuyla bazı kesimlerce aydın ya da aktivist gibi kabul edildiği malum. ancak videoya bakınca ben, kendisinin sadece kendi içine dahil olduğu azınlıkların-yani kürt halkının- acılarına empati yapabildiği izlenimine kapıldım. oysa ki 20-30 yıl önce de eşcinseller baskılanıyordu. hem de bugünkü teknolojik ve iletişim imkanları elimizde olmadığından birbirimizden de bihaberdik ve kendi aramızda dahi örgütlenemeyerek tamamen görünmez kalıyorduk. gerçek bir aydın, anaakıma kendini kaptırmadan ne olursa olsun bu baskılanan kesimin farkına varabilirdi diye düşünüyorum. aynı şekilde sadece kürt olduğu için kürtlerin acılarını görebilen, eşcinsel olduğu için eşcinsellerin çektiği çilelerden haberdar olan herkese de aktivist diyemeyiz sanıyorum. dışında kaldığınız azınlıklar ve ezilenlerle ilgili ne düşünüp yaptığınız da çok önemli. çok klişe bir benzetme ama kullanmanın tam sırası galiba: hayvanların eziyet gördüğünü fark edip hayvan haklarını savunmanız için hayvan olmanız gerekmiyor. özetle, ahmet kaya'nın homofobisinin benim gözümde özrü yok. kaldı ki kadınları da aşağıladığını yukarıda söylemiştim, homofobiyi "20-30 yıl önce ortam öyleydi" diye mazur görseniz bile kadın hakları konusuna ne diyeceksiniz? video çekildiğinde cumhuriyetle kadın-erkek birbirine eşitleneli en az 70 yıl filan olmuş. hâlâ sakal/bıyık, etek, erkeklik, muhabbeti yapmanın affedilecek yanı yok. hem 30 yıl geriye gidince ortam böyleyken, 4500 yıl geriye gidince bir bakıyorsunuz eşcinselliğin normal karşılandığı medeniyetler ayakta. o yüzden geçiniz bu "o zaman öyleymiş" muhabbetini.

son olarak, ahmet kaya fanı olup da bu videodan sonra şarkılarını dinlemeyeceğini söyleyenler olmuş. gerçekten kendinize bu kadar yüklenirseniz 3 günde kederden yaşlanır ölürsünüz arkadaşlar. ideolojileri ve hayata duruşlarına göre kimi dinleyip kimi dinlemeyeceğimizi seçmeye kalkarsak sanırım elimizde bir tek belkıs akkale filan kalıyor. onu da şimdi uydurdum, eminim o da bir zamanlar bir yerlerde birilerine bir yamuk yapmıştır. demek istediğim, koyverin gitsin. ahmet kaya mı dinlemek istiyorsunuz? dinleyin. "bu zamanında şunu demişti, şu da bunu yapmıştı"nın çetelesini tutacak kadar uzun yaşamayacağız hiçbirimiz.

amma konuştum ha akşam akşam. cumartesimi piç ettiniz yemin ederim sşdild.

eşcinsel parlamenterin mecliste evlenme teklif etmesi

avustralya'da yaşanmış.

avustralya referandum sonrasında nefeslerini tutmuş biçimde evlilik eşitliğinin parlamentodan da geçmesini umutla beklerken, liberal partili parlamenter tim wilson, meclisteki evlilik eşitliğiyle ilgili konuşmasının sonunda titreyen sesiyle "geriye yapacak tek bir şey kaldı" diyerek salonda oturan 9 yıllık nişanlısına evlenme teklifinde bulunmuş. wilson aynı zamanda mecliste evlenme teklif eden ilk parlamenter olma ünvanını da taşıyor. ne diyelim, kaymak gibi çocuğu kapmışsın wilson. bir yastıkta kocayın.tinder

hepimiz ayıyız

2018 yılı gayriresmi ayı sözlük manifestosu olarak kemal sunal'ın ağzından dinliyoruz efenim. hepimiz ayıyız!

melih gökçek'in istifa etmesi

bu adam göreve geldiğinde ben kendimi hala hetero sanıyordum hey gidi sifşfş

bizim hikaye

eşcinsel karakteri diziden çıkarmalarının üstüne homofobik çağatay akman'a jenerik müziği yaptırmaları da tüy dikmiş. götüm gibi bir dizi diyeceğim ama götümü de pek severim, kendisine ayıp etmek istemiyorum.

eşcinsel parlamenterin mecliste evlenme teklif etmesi

avustralya'da yaşanmış.

avustralya referandum sonrasında nefeslerini tutmuş biçimde evlilik eşitliğinin parlamentodan da geçmesini umutla beklerken, liberal partili parlamenter tim wilson, meclisteki evlilik eşitliğiyle ilgili konuşmasının sonunda titreyen sesiyle "geriye yapacak tek bir şey kaldı" diyerek salonda oturan 9 yıllık nişanlısına evlenme teklifinde bulunmuş. wilson aynı zamanda mecliste evlenme teklif eden ilk parlamenter olma ünvanını da taşıyor. ne diyelim, kaymak gibi çocuğu kapmışsın wilson. bir yastıkta kocayın.tinder

iki futbolcunun eşcinsel ilişki yaşaması

türk kamuoyunu çok yakından ilgilendiren bir haber. lazio'lu bir futbolcu twitter'da şu https://twitter.com/patric_6/status/8714... paylaşımı yapıyor, etiketlediği takım arkadaşı bunu retweet ediyor ve olaylar gelişiyor. gerçekten ilişki mi yaşıyorlar yoksa olay sadece bir şakadan mı ibaret bilmiyorum, yaşıyorlarsa ne mutlu onlara. benim dikkatimi çeken, bir italyan takımı oyuncularının kimliklerinin türkleri bu kadar enterese etmesi. öyle ki twitter paylaşımının altı homofobik türkçe mention'larla dolu. instagram paylaşımının altı %90'ı türkçe küfür, kıyamet, hakaretle döşeli: https://www.instagram.com/p/BU7L6dij9gJ/... google'ın evrensel sayfasında futbolcunun ismini aratınca dahi karşıma sadece türkçe haberler çıkıyor.

topitoş ve nonoş kelimelerini birer hakaret olarak ikinci cihan harbinden beri filan duymamıştım bu arada. ben yok olup gitti sanıyordum, naftalinleyip saklamışlar meğer. allah homofobiğin bile çağı yakalayabilenini versin dostlar. bu adamlar bu hızla geriye doğru evrilmeye devam ederlerse korkarım plankton olarak okyanusa geri dönecekler.

beşiktaş belediyesi

bayrak olayıyla ilgili olarak "bizim inancımız eşcinselliği teşvik etmeye engeldir" diye zırvalayan homofobik bir alaturka tuvalet terliği tarafından yönetilen belediye.
https://twitter.com/MHazinedar/status/87...
(bkz: murat hazinedar)


ayı sözlük'e slogan bulmak

yeşim salkım

valla kim haklı, kim kime ne yapmış çok da umurumda değil hepsi birbirinden beter ama müthiş eğlence çıktı bize sayelerinde. patlamış mısır stokladım izliyorum. bir taraftan yeşim ağzını bozuyor, bir tarafta gülben ağlıyor, öte yandan seren'in köpeği havlıyor filan. gırgıriye'de cümbüş var.

sosyal ortamlarda yazıştığınız birini kibarca reddetme yolları

göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. başvurular değerlendirildikten sonra size e-postayla haber verilecektir. lütfen bu mesaja cevap yazmayınız.

eve gelen musluk tamircisini yatağa atmak

musluk tamircisi deyince aklıma direkt desperate housewives'daki mike geliyor. kendisini yatağa atmamak opsiyon bile değil şdfgl