tinder

son dönemde grindr'ın yasaklanması, hornet'in de ayağa düşmesi sonucu gayler arasında popülerleşen lokasyon bazlı arkadaş bulma uygulaması. *
nah şu anda öğrendiğimdir!
sosyal medya nelere kadir tanrım!, dedirtendir.
plus versiyonuyla ücretli olmuş olduğu söyleniyor. kullanmadığım için bilmiyorum fakat zaten her uygulamanın parayla çalışan ek özellikleri var. para önemli malum.
geçtiğimiz günlerde hacklenmiş. hackleyen kişi hetero erkeklerle eşcinsel erkekleri eşleştirmiş, of of negzel. programın yapımcıları sistemi tekrar eski haline almışlar.
hetero bazlı olmasından ötürü uzak dursam da en son can sıkıntısından indirip 2 gündür kullanmaya başladığım uygulama, epey de başarılı buldum açıkcası. arayüz ve dahası mantık olarak cezbedici, iki taraf da birbirini beğeniyorsa "it's a match" diyerekten konuşma imkanı sağlıyor. bu da olası gariplikleri bir nebze de olsa azaltıyor.

henüz sesli harf kullanmaktan yoksun/penis-vücut resimli arkadaşların saldırısını uğramadığından tanışıp konuşulabilecek, diğer applere nazaran ortalamanın üzerinde düzgün beyleri barındırmakta.
hornet'in çok şey öğrenmesi gereken uygulama.

bir kere eşleşme olayı çok mantıklı bir şey. ben bu uygulamayı gey ve biseksüel erkeklerle tanışmak için kullanmıyorum ancak kullanıyor olsam muhtemelen hornet'te olduğu gibi abuk sabuk tipler sürekli rahatsız edemezler.

eğer en başında facebook hesabımı kullanmamış olsaydım muhtemelen hornet yerine bu programı tercih ederdim. ama çok güzel kadınlarla tanıştım, tanışıyorum. neden durduk yere huzurumu bozayım.*
eşleş ama konuşma uygulaması.
orada bile kısmetim kapalı...
bu heteroseksüel tanışma uygulaması değilmiydi diye sorduğum popüler uygulama.
eşleşilen şahsiyetlerin yazışmaya tahammülü olmayan uygulama. mutlaka buluşmanız yada hemen telefonunuzu vermeniz lazım aksi halde triplere giriyorlar.
bize gösterilen kişiler heteroseksüel homoseksüel fark etmeksizin cinsiyete bağlı olarak mı karşımıza çıkıyor merak ettiğim app
isim, meslek ve uzaklık yakınlık anlamında pek çok gerçek hesabın yer aldığı ehlileşmiş uygulama. en azından adı ali olan biriyle 2 gün yazışıp 3. gün size "canım ya adım hakan aslında umarım sorun olmaz" falan demiyor.

uygulamanın asıl can alıcı yanı bana göre, gerçek hesaplarda yer alan izin verilmiş instagram eklentisi, yazıştığım adamın instagram hesabına girmek tam anlamıyla nimet kanımca.
ben olayı şuna benzetiyorum:

şimdi sen mağazada bir kıyafet parçasısın ve başka bir kıyafet parçasıyla iyi olacağını düşünüyorsun, eğer o da aynı şeyi düşünüyorsa (ya da belki yanlışlıkla sağa kaydırmışsa) kombin oluyorsunuz. superlike attıysan "bence biz mükemmel bir moda çekimine aidiz!" diyorsun. eğer birkaç saat üst üste match olmazsan kimseyle defolu ürün olduğunu, o süre birkaç güne çıkarsa sezonunun geçtiğini ve bir daha asla kombin yapılmayacağını hissetmeye başlıyorsun.
eski kafalılıktan olsa gerek, bu tarz uygulamalara hoş bakmıyorum. insanı metalaştırdığını düşünüyorum. pazardan karpuz seçer gibi ne o öyle tövbe estağfurullah.
kız düşürmeye çalışıyorsanız hiç yanaşmayın, türk kızı sizin de türk olduğunuzu anlarsa asla pas vermiyor
yaşadığım onca başarısız date sonrası geçen sene bu zamanlar son çare ''bi de burayı deneyeyim'' derken pek de bir şey yaşamayıp; son 3 ayda beni allak bullak eden arkadaşla tanıştığım mecra olmasından da yeri bende ayrı. canımsın tinder. her açtığımda '' it's going down, i'm yelling tindeeeeeer'' diye bağırasım geliyor bir ke$ha'ymışcasına. kendimi ne zannediyorsam.

bu arada algoritmasında mı neyindeyse bi sorun olduğunu düşünüyorum zira %100 masc, saglamtip, gaybro bir errrkek olmama rağmen karşıma bazen kadınlar, hetero hetero abiler falan çıkıyor bir kendimi sorgulamama neden oluyor. gereğinin yapılmasını rica ediyorum yetkililerden.
tinder'da daha fazla match nasıl olunur?

şu ara sadece kick boks ve güreş partneri aradığım site. arada çok uzak olsalar da iyiler çıkmıyor değil. bir de arayış kısmına dün edm yapan ve seti olup beraber müzik yapabileceğim tiplerin yazmasını istediğimi ekledim umarım tez zamanda aradığımı bulurum da bir şeyler tıngırdatırız.
kullanırken "beğenmedim, bunu da beğenmedim, ımm bu da çirkinmiş, öğk bu ne be, hmmm bunu sevdim sağa kaydır, yok bu kötü, oha bu ne lan bu bana bakmaz, ay bu bizim ali değil mi, salak yüzünü koymamış match bekliyor, bu kızın ne işi var burda amq, arabana sokim, tipine sokim, sana da sokim, kaydır kaydır sola kaydır, ay hepsi mal," gibi ifadelerle insanları metalaştırdığım, kıyafet beğenir gibi insan beğendiğim uygulama. eşleşiyor muyum, tabi ki hayır. beni beğeneneni ben beğenmem benim beğendiğim beni beğenmiyor gibi bir durum var sanırım. ama olsun, zevkli uygulama. tamamiyle ibine versiyonu da surge. tinder daha kullanışlıdır tabi. ivit.
insanların instagram, snapchat takipçisi kasmak için kullandığı program.
  • /
  • 4