pisinge

Durum: 371 - 0 - 0 - 0 - 09.01.2019 05:04

Puan: 7422 - Sözlük Kezbanı

5 yıl önce kayıt oldu. 5.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 19

palu ailesi

sosyal geldi çocuğumu aldı.

nehiryeli

telefonumun sıfırlanması sonucu numarasını kaybettim. tanıdık, bilen birileri varsa telefon numarasını mesajla bildirebilirse büyük bir sevap işlemiş olur, arkadaşa ulaşmam şart. nolur yav.

aigai

sözlükten gönderildiğini öğrenir öğrenmez şoka girdiğim yazarlardan biri. nehiryeli de gönderilmiş, takip ettiğim ve sevdiğim,saydığım yazarlardandılar. uzun süredir takip edemiyordum sözlüğü, neler oldu neler bitti bilmiyorum. söylediklerine kefil olduğum ve söyleyeceklerine kefil olabileceğim yazarlardandılar, bir tek bunu biliyorum. lost soul kendi isteğiyle gitmişti zamanında. sanırım benim açımdan da yazacak,paylaşacak pek birşey kalmadı.
sevgili aigai mesaj atmış,kendisiyle tek irtibatım bu sözlüktü; irtibatta olanlar varsa sevgilerimi iletsin lütfen.

yazarların şu anki ruh halleri

"lsfklksfkfs"

sinirden, hep sinirden.

selahattin demirtaş'ın gözaltına alınması

muhaliflere yönelik sindirme ve yok etme operasyonlarının halkalarından biridir hdp milletvekillerinin tutuklanması.
khkler ile muhalif kesime yönelik tasfiye süreci iyice şiddetlendi. proje okullar kapsamında bir sürü nitelikli ve çoğunluğu eğitim senli olan öğretmenler okullarından kopartılıp başka okullara tabiri caizse sürgün edildiler. kimileri öğretmenlikten atıldılar. suçları sendikal faaliyetlerde bulunmak ve demokratik eylemlere katılmak.
üniversitelerde hocalar aynı şekilde uzaklaştırıldılar.
cumhuriyet gazetesine yönelik operasyonlar ve yazarların tutuklanması...
şimdi ise hdp'ye yönelik operasyonlar.
ya he, aynen kardeşim aynen. terör operasyonu aynen. taktığınız at gözlüğünüz ile sizlere mutluluklar ancak şu koşullarda mutluluğunuzun uzun süreceğini pek sanmıyorum. çünkü sanıyorsunuz ki o yılan bana dokunmayacak. hep düşmanıma dokunacak. o yüzden bin yıl yaşasın o yılan. ama iş öyle değil işte. farkına vardığınızda iş işten çoktan geçmiş olacak.
faşizm bu, faşizm hedef gözetmez. faşizm için neci olduğunun bir önemi yok. nazi almanyasında nazilerle işbirliği yapanların diğerlerinden tek farkı, "diğer"lerinden daha uzun yaşamalarıydı.
lakin o mutlak sonu engelleyemediler. neticede "diğer"leri ile aynı sonda buluştular; ölüm. az gecikmeli sadece.
şu an açık faşizm koşullarında yaşıyoruz.
birileri ağlarken sen sefanı süremezsin. sanıyorsun ki bu bela hep başkalarını bulur. hep başkalarının annesi,kardeşleri, yakınları ağlar. o işler öyle değil işte.
bertolt brecht'in de dediği gibi; faşizme karşı birleşmeyenler faşizmin zindanlarında buluşurlar.
bu ülkenin ezilenleri olarak, on yıllardır "cenaze evi" bize ait. sokaklarımızın ölüsü eksik olmadı. yasımız da öyle keza.
söz konusu insanlar zindan koşullarına da zindan koşullarında yükselttiği direnç türkülerine alışık.
o koşulları dayanışmamızla alt etmeye alışığız, ki bunla ünlüyüzdür de.

o sarp yokuşları çıkmaya,engelleri aşmaya biz alışığız.siz asıl kendinizi düşünün,işler sarpa sararsa ne yapacağız diye.

pc'nize saldırıp oyun oynamak isteyen hiperaktif misafir çocuğu

valla kötülükte sınır tanımıyorum ama ne yapayım, modemi saklıyorum böylece tüm sorun da ortadan kalkmış oluyor. hevesle gelen misafir çocuğu, hiçbir oyunun yüklü olmadığı bilgisayarı açınca ve internet olmadığını görünce olanca hayal kırıklığıyla ebeveyninin yanına sümsük sümsük gidiyor.
garanti yöntem. tavsiye ederim.

dindar eşcinsel saçmalığı

siyasal islamla mücadeleyi ayrı tuttuğumu önceden de söylemiştim. gericiliğiyle mücadele edilmesi gerekiyor, yarattığı yıkımla. gerici temsilcileriyle, kurumlarıyla mücadeleni verirsin. ama nineme sırf inancından dolayı "nine bunlar seni diri diri yaktı dine dayanarak, her fırsatta öldürdü, niye inanıyon" şeklinde sataşmayı gereksiz buluyorum. ki kendisi de "benim allahımla onların allahı aynı değil" derdi. ne yalan söyleyim çizdiği allah profili de daha sevgi doluydu

sapla samanı birbirinden ayırmak gerekiyor. inançlı biri olup ilerici olmak mı yoksa celal şengör gibi ateist olup 12 eylül işkencehanelerinde bok yedirmeyi meşrulaştırmak mı?

dindar eşcinsel saçmalığı

başlığın ve kullanılan üstenci dilin beni rahatsız ettiğini söylemeliyim. baştan da belirteyim, allah inancım yok.

karşımda, inançsızlığımı yok sayıp, kararıma- düşüncelerime saygı duymayıp, kendi dinini dayatan,allahın varlığını ispat etmeye çalışan biri olduğunda inanılmaz sinirleniyorum. hadsizliktir çünkü bu, sınırını aşmaktır. din konusunu konuşmak istiyorsam, tartışmak istiyorsam buyursun sunsun argümanlarını. karşılıklı tartışırız. ama kendisi keyfi davranıp alanımı ben istemediğim halde ihlal ediyorsa, beni sorgulama cüretinde bulunuyorsa müdahalede bulunurum.(siyasal islamla mücadeleyi ayrı tutarım elbette) şimdi tersinden düşünelim; ateist biri aynı davranışta bulunsa, bir dindarın da benim verdiğim tepkileri vermeye hakkı var.

aslında başta söylenmesi gereken şeyi sonda söyleyelim;
kişinin kendi vicdanıdır, her neye inanıyorsa bunu yaparken kimseye bir zararı yoksa ve kendisini rahatlatıyorsa isterse bir taşa bile tapabilir tüm radikalliğiyle-dindarlığıyla. eşcinsel olsun ya da olmasın.
bize ne hemi.

adı akla gelince yüzde tebessüm oluşturan insanlar

bu aralar (bkz: selda bağcan)
özellikle " sen git de ablan gelsin yaylalaaar yaylalaaar duramireem yalnız dilo dilo yaylalar" şarkısıyla coşan-kopan ecnebiler (bi de şarkının sözlerini anlamadıklarını varsayarsak) aklıma geldikçe değil tebessüm kahkaha krizine giriyorum

95 ten sonra doğan nesil

1980 darbesiyle başlatılan(bireyciliğin göklere çıkartıldığı, kolektif bilincin yerine bencilliğin pompalandığı bir ortamda) apolitizasyon sürecinin ürünü ( ve de mağduru) diyebiliriz onlara ancak. tıpkı 80 neslinin de olduğu gibi.

kendi açımdan belirteyim, bu nesille iletişim kuramıyorum bir türlü arkadaş. illa gözüme batan birşey oluyor, toyluk belki de. nesil dediğime de bakmayın, yaklaşık aynı süreçlerin insanları sayılırız, 90 nesli işte.

çoğunlukla benden büyük nesillerle zaman geçirdim, kendi neslim haricinde.muhtemelen onlar da, 95 sonrası nesil hakkında düşüncelerime benzer düşünceleri, ait olduğum nesil hakkında düşünüyordur toyluk zamanlarımda.

özetle nesil nesile bok atar genşler. söz konusu nesil, 25li yaşlara ulaştıklarında orta yol bulunur bence.
valla şu an 78lisiyle de gayet derin "eneliz"ler yapabiliyorum ağır sofralarda dünün ağzı süt kokan bebesi olarak.

mezarında ters dönmüş biseksüel

sphynxinator'den aldığı beddualardan kaynaklı olabilir.

ayı sözlük chat

sözlükte biseksüellerle ilgili sanırım bi " dul biseksüeller" başlığı açılmadı. 10 artı oya açarım.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

niye dinliyorum ben de bilmiyorum. çocukluk özlemi ellam.

heidi intro

gayler içinde çok fazla bifobik olması

canım aiga'in yazdıklarına hak verdiğim yerler var. lakin başka başka başlıklarda başka başka entrylerde "biseksüellerin açgözlülüğü" minvalinde şeylere rastlayınca yazmak buraya nasipmiş diyelim şimdiki yazacaklarım için. (aigai'in yazdıklarına ek olmuş olsun)

biseksüel denince hep akla aynı anda birden fazla kişiyi (kadın-erkek olarak) idare eden insanlar geliyor. ancak tek eşli ilişki sürdüren biseksüel kişiler vardır, bi dönem hem cinsinden hoşlanıp ilişki yaşayıp ayrıldıktan sonra karşı cinsle ilişki yaşayanlar var.
eşcinsel biri sevgilisi olduğu halde sevgilisinin ruhu duymadan koliye gidiyorsa (tek eşli bir ilişki olarak ele alıyorum tabii ki de bu ilişkiyi) ve bu bir problem olmuyorsa sizin açınızdan, kafanızda canlandırdığınız evde eşiyle, kapalı kapılar ardında hemcinsiyle birlikte olan biseksüellere laf söyleme hakkına da pek sahip olmuyorsunuz kusura bakmayın. o yüzden bence burada tartışılması gereken biseksüellik değil; tek eşlilik ve çok eşlilik,poliamori , açık ilişki kavramları. tek eşliliğe önem veriyorsanız önemli olan partnerlerin birbirlerine karşı olan dürüstlüğüdür. ha partnerler karşılıklı olarak açık ilişki kavramını oturtmuş ve bu konuda anlaşmışsa,bir sorun teşkil etmiyorsa kimseye laf söyleme hakkı da düşmüyor. partnerler tek eşli bir ilişki yürütüyor ve partnerlerden biri bunu ihlal ediyorsa bu konunun samimiyetsizliğini ve ikiyüzlülüğünü sonsuza kadar tartışabilirsiniz ki burdan da anlaşılacağı üzere problem biseksüel olmak değil. problem; partnerlerin tek eşliliği benimseyip partnerlerden birinin bunu ihlal etmesi; bu bir eşcinsel de olabilir biseksüel de.

dolayısıynan biseksüeller şöyle böyle demeyin efendim. çıkıp "aaa eşcinsellerde de böyleleri yok mu ama" diyiverirler. genelleme yapmaktan kaçınmamız gerekiyor. bir de bu meselenin yumuşak karınlarından biri de evlilik sanırım. biseksüellerin evleniyor olabilmelerinden yürüyor daha çok fobi.

bana kalsa evlenmeyin manyak mısınız. heterosu da evlenmesin ay.

entry de baya dağınık oldu, şimdiden okuyanların affına sığınalım.

gayler içinde çok fazla bifobik olması

sırrı abe'ye ( ssö) atıfta bulunarak fikir beyan edeyim;

"la bu biseksüeller size ne etti gardaşım? yani bütün ağzını açan beraber ve solo olarak bütün biseksüellere küfür ediyor. ne etmiş lan bu biseksüel size?"

yeni ilişkiye başlayanların hemen açıp dinlediği şarkılar

valla başlamasam da dinliyorum, çünkü neden dinlemeyeyim ki.
bizden geşti o işler genşlere savdık sıramızı ama tavsiye niyetine bırakayım buraya link;
nouvelle vague- dance with me

mukavemet

senelerin polise mukavemetle özdeşleştirdiğim mukavemeti meğersem bir dersmiş, ilim irfan imiş. bir yaşıma daha girdim demeyeyim abartı olur da, polise mukavemetle ilgili döktürmeye gelmişken başlığa,ne yalan söyleyim ders olduğunu öğrenmemle bi şoka uğramadım değil hani.

2016 rio de janeiro olimpiyatları

ilk beşe bakıyorum sonra türkiye'nin sıralamasına bakıyorum. o esnada rte'nin "dünya 5'ten büyüktür" şeklinde dayılanması yankılanıyor kafamın içinde(manyak mısın kızım niye böyle şeyler yankılanıyor kafanda) almanya yerine fransa olsaymış bizim 5li yine zirvede olacakmış.
"tebrikler cumhurbaşkanım vizyon, öngörü budur"diyerek kafamdaki seslere son verip iç dünyamla olan sohpeti kesiyorum.

yaz sıcağında buz gibi içilen akşamüstü birası

lanet ağustos sıcaklarında ben bunu dışarda içmeyi sevmiyorum, soğukluğu kesmiyor efendim. ev haliyle sefa pezevenkliği yapıyorken önceden buzluğa atılmış donmak üzere olan bira alınır, balkona kurulunur, eş dost ile veyahut yalnız olarak keyfine vara vara içilir. özne şişe biraysa şayet, buzlukta unutup patlatma riskine karşı azıcık temkinli olmanız gerekir. en garantisi, kutu birayı sallayın gitsin efendim.

not: "yaz sıcağında buz gibi içilen sabaha karşı birası"nın etkisi ile girilmiş entrydir.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

  • /
  • 19
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 371

selamun aleyküm'e merhaba diye karşılık vermek

"bugün laiklik için ne yaptın?" sorusunun cevabı olabilecek eylemlerden biri.

atatürk büstünü öptürmek

aşağılıkça birşey bu. ve bir kesim tarafından alkışlanıyor bu tarz hareketler.yapılan hareket, kutsalı da zedeliyor aslında. istiklal marşlı ve bayraklı işkenceler yapıldı da ne oldu? o işkence gören kişi,bugün bayrakla karşılaştığında dehşetle irkiliyor. senin kutsal olarak gördüğün o bayrak, o kişi için işkence ve ölümden başka birşey ifade etmiyor. kısacası bu hareketleri yapanlar, kendi kutsallarını itibarsızlaştırıyor aslında.
kutsalına saygı gösterilmesini istiyorsan kutsalını kullanarak aşağılık işlere kalkışmayacaksın.

kadın peygamberlerin olmaması

(bkz: vaziyet alın buralar karışacak)
(bkz: koşun kavga var)

tek tanrılı dinlerin ataerkil olmasından kaynaklanıyor ve bu dinlerin tanrısının erkek olmasından kaynaklanıyor."kadın erkeğin kaburgasından yaratılmıştır." diyen eril bir tanrı mı kadın peygamber gönderecek ayol, ay ne münasebet!

eril dininize de erilliginize de saçma sapan kulp bulmaktan ziyade bu erilliği kabullenseniz tüm sorun çözülecek aslında.
yaratılış gereğiymiş.tükürsünler yaratılışına. köpek gibi iş peşinde koşmaya gelince naiflik felan kalmıyor ama.
evde köle olarak kullan, her iş kadına binsin, kadını sömür sonra de ki "kadın yaratılış gereği..." eril ikiyüzlülüğü işte. eril küstahlığı.
bak senin yaratılışına göre olan biten ne biliyor musun? açıklayayım hemen.
senin yaratılışına göre; kadın yaratılış gereği bulaşık,çamaşır yıkamaya programlanmıştır. yatağı tutağı toplamaya programlanmıştır, çocuk bakmaya programlanmıştır. böyle uzun uzun yazdık ama kısacası erkeğin götünü toplamaya programlanmıştır desek de olurdu aslında. neyse,devam edelim. mesela eve misafir geldiğinde, erkek çocuğunu baş köşeye oturturken kız çocuğunu kaş göz işaretiyle servis yapmaya zorlamaktır senin yaratılışın. senin yaratılışın, kız çocuğunu ilerde iyi bir sadık "hizmetçi" olarak yetiştirmek için var.
bu yaratılışı kabul etmiyoruz biz. sen et. peygamberlik kurumu da tanrı kurumu da sizin olsun, bizden uzak olun yeterki. o eril halinizle bizle ilgili ahkam kesmeyin.

naif sensin, naiflik de sana girsin tarzı söylemler de üretebilmek mümkün ama " kadın kadındır, çiçek babandır" cümlesini söylemek de yeterli olacaktır.

"jin jine kulilk bave te ye"


saygılar efenim.

selamun aleyküm'e merhaba diye karşılık vermek

"bugün laiklik için ne yaptın?" sorusunun cevabı olabilecek eylemlerden biri.

hande kader

2000 türkiyesinin hapishanelerinde 6 siyasi tutsak kadın diri diri yakılarak katledilmişti. içlerinden seyhan doğan'ın cenazesi tanınmayacak haldeydi, bir top kömür haline gelmişti bedeni. evlat diye bir avuç kömüre sarılmak zorunda bırakılmıştı analar. o süreçte de net bir tepki örgütlenemedi, söz konusu örgütlenme ilerleyen süreçlerde ( bunun sebepleri arasında kendi yanlış politikasını da saymak mümkün elbette ama başka çokça etkenler de var.) yalnız kaldı. sadece sosyalist örgütlenmeler tarafından değil üstelik. kendisine ilericiyim diyen stklar da yalnız bıraktı. diri diri yakan katiller ellerini kollarını sallayarak serbestçe dolaşıyor bugün.dönemin siyasi sorumlularının hiçbiri hesap vermedi.

şimdi ise, hande kader için sosyalist çevrelerde yeterli bir kamuoyu oluşturulamadı. şimdi şimdi denk geliyorum afişleme çalışmalarına. ben mi karamsar düşünüyorum bilmiyorum ama muhtemelen lgbt+ örgütlerinin baskıları karşısında geç kalınmış bir tepki örgütlemek zorunda kaldılar. alevi örgütlerinden bir tepki yok bildiğim kadarıyla. kürt hareketinin de gündeminde değil aynı şekilde. ( mecliste hdp sayesinde açıklama yapıldı denmesin hiç, kürt hareketinin gündemi olan konular karşısında sonuç almak için nasıl örgütlü hareket ettiklerini biliyoruz pratiklerinden.) sosyalist örgütlenmelerde de örgütlü bir tepki yok henüz, bir iki cılız ses.

en çok can yakan kısım da bu.
bu ülkede sosyalisti de, alevisi de, kürdü de diri diri yakılmanın acısını bilir. acılarıyla ortak olan kesimler bile birbiriyle dayanışmaktan aciz. ne uğruna? toplumun ötekileştirilen,dışlanan ve sistematik bir şekilde zulme maruz kalanları bile kendi aralarında öylesine ayrışmış ki, acı "kendi" acıları olmadığı sürece bırakın eylem yapmayı bir tepki bile vermiyorlar. halbuki bu hareketlere mensup insanlar gördükleri bu tarz katledilme haberlerine bireysel olarak kahroluyor. peki bu kahrımızı neden örgütleyemiyoruz, neden farklılıklarımızla bir araya gelemiyoruz?

tek kelime ile yazık.

umarım istanbul'da pazar günü düzenlenilecek olan eyleme ( sadece lgbt+ların katılımıyla değil) kıtlesel katılım sağlanabilir.

batının iyi yanları

eski türkiye'den akılda kalan güzel şeyler

kesinlikle dalgasına söylemiyorum; laiklik... o chpli laik teyzeler felan. dışarda daha çok gibilerdi sanki. şimdi her yerde cihatçıvari giyinimli insanlar, (nefret söylemiyse de söylemi çünkü cidden nefret ediyorum.)nerden ve nasıl türediniz lan bi anda böyle?!

sözlükteki darbe seviciler

sadece sözlüktekiler değil, kendisini demokrat, ilerici olarak nitelendiren hiçbir kesimin darbe sevici olabileceğine inanmıyorum. dahası bu kişilerin darbe sever olduğunu iddia etmek deli saçmasından ibaret.
manyak mısınız olm, darbe olsa topun ucuna ilk gidecek olan biziz. darbe gerçekleşmedi, demokrasi adı altında başka bir "şey" inşaa ediliyor şu an; topun ucunda yine biz varız.
dolayısıyla dayatılan "kırk katır mı kırk satır mı" iken, neden bu iki alternatife sıkışıp kalalım mücadele ettiğimiz idealler varken. daha iyi bir dünya arzusu varken.
ne darbeden taraf olmak zorundayız ne de adına demokrasi denen bu "şey"den taraf olmak zorundayız. faşizmin taraflarını oluşturan kesimlerin birbirleriyle girdiği bir çatışmada taraf olmak zorunda değiliz. bu tutumda olmak hiç kimseyi darbe sever yapmaz. düne kadar koyun koyuna olduğunuz, beraber yürüdüğünüz yol arkadaşlarınızın tehlikesine dikkat çekerken insanlar, yol arkadaşlarınıza laf kondurmuyor, laf söyleyenleri darbeci olmakla seküler olmakla suçluyordunuz. dahası hapse tıkıyordunuz(ahmet şık tanıdık geldi mi) yol arkadaşlarınızla birbirinizi karşılıklı sattıktan sonra geçmişteki söylemlerinizi unutup utanmadan milleti darbe sever olmakla suçluyorsunuz. omurga mühim birşey tabii.

kürdistan

4 parçadır.
kurdistana bakur = kuzey kürdistan ( türkiye kürdistanı)

kurdistana başûr= güney kürdistan ( ırak kürdistanı)

kurdistana rojava= batı kürdistan ( suriye kürdistanı)

kurdistana rojhilat= doğu kürdistan( iran kürdistanı)

amedspor

bugün bursaspor'u 2-1 yenen takım. daha öncesinde semih'in vermiş olduğu asker selamıyla gündeme gelmişti. özellikle şoven kitlenin "terörist bunlar" şeklinde hedef gösterdiği bir takım.
endüstriyel futbol umrumda değil, ilgilenmem pek. takım felan da tutmam.
lakin şovenistlerin şekilden şekle girip kudurmasına sebep olan bugünkü galibiyetiyle sevindirmiş olan takımdır.

her biji amedspor asdfghmkl

edit: bursasporu kupadan da elemiş asdfghkkl

kürdistan'da savaş var

yazilanlari okuyunca insan,halkta bir karsiligi varmis gibi hissediyor ama oyle degil. soyut bir kavram olusturup hayal dunyasina dalip gidilmis, az yavas.
soylenilenlerin ne pratikte ne de kurt halkinda hicbir karsiligi yok.
hendekmis, suymus,buymus.
o halk o hendegi destekliyor mu?-evet.
o halk, onun bunun cocugu diyerek seviyesizlestigin o cocuklara sahip cikiyor mu?- evet.
cumhuriyet kuruldugundan beri kurdistanda isyanlarla ugrasiyor musun? -evet ugrasiyorsun.
o halk her ölüsünü( batida terorist olarak kabul goren) binlerle ugurluyor, defnediyor ustelik silahlarin golgesinde silahlarin tehdidine ragmen. ölüsünü defnederken ölü veriyor tekrardan. her cenazesi bir direnis olmus. korkuyu asmis, sen bu halki "halk degil, 3-5 pust" diyerek yok saydigini mi zannediyorsun? madem 3-5 pusttan ibaret, neden bitiremedin? bitiremezsin cunku gormezden geldigin halk destegi mevcut.
yalan ve dolanla ele gecirdigi topraklar uzerinden o topraklar uzerinde yuzyillarca yasamis insanlara "kimse size toprak vermez" demek tam da somurgeci zihniyete yakisan birsey. benim der ama sorgulamaz "kendisine ait" o topraklarda isyanin neden bir turlu tukenmedigini, otoritesini kabul etmeyenleri...

daha gecenlerde sokakta polis tarafindan vurulan birine yardim etmek icin sokaga cikan bir saglik emekcisi vurulup katledilmisken cikip saglikcidan, ogretmenden dem vurulmus. dogudan gelen vatandas batida bilmem ne denmis.

simdi dogudan gelen vatandas ajitasyonuna gelelim. bakalim dogudan gelen vatandas, batida nelerle karsilasiyor? can guvenligi ne konumdaymis?

1 kasim secimleri oncesinde, gayet batida olan metropol dedigimiz ankara'da mevsimlik kürt iscileri kimliginden dolayi linc edilmedi mi?
trabzon'da kurtce konustugu icin insanlar linc edilmedi mi?
kurt isciler, kimliklerinden oturu linc edilmedi mi?
ahmet kaya tisortu giydigi icin linc edilenler var bu ulkede.
sirf nufus kagidinda memleketi "tunceli" yaziyor diye okulda barindirilmayarak okutulmayan ogrenci var. ugradigi linc nedeniyle komalik olup, komadan ciktiginda okulunu terkedip memleketine donen ogrenci var. ankara'da. yani batida.

doktor, ogretmen mevzusuna gelelim.

meslek orgutleri aciklama yapmadi mi burada acik bir katliam hazirligi var diye?
sahi, ogretmenlere atilan ilceyi terkedin mesaji ne ola ki?
egitim senli ogretmenlerin ilceyi terketmeyeceklerini aciklamalari ve burada devlet tarafindan halka karsi bir katliam hazirligina girisildigi aciklamasi ne ola ki?

ki saglik emekcileri ve egitimciler hala seslerini duyurmaya calisiyor, burada devlet tarafindan gerceklestirilen bir katliam var diye.

tum bunlar olmasa, yazilanlara bakip dalga geciyorlar herhalde diye gecip gidilmesi olasiydi.. lakin erke yani guce sahip olmanin verdigi klasik piskinlik soz konusu olunca tavirsiz kalamiyor insan. kurdistan halkinda bir karsiliginiz yok gercekten. bir hicsiniz. nitekim bunun da farkinda oldugu icin intikam operasyonuna girismis durumda akp diktatorlugu. bu sehirlerde aldiklari secim sonucundan bagimsiz degil elbette bu operasyonlar.
pesine de takar milliyetci güruhu, savas cigirtkanligina kaldigi yerden devam eder.
hani bi de oyle bi tablodan soz edilmis ki hersey boyle gulluk gulistanlik. hersey yolunda, ayrimcilik yok, kurtlerin maruz kaldigi can guvenligini tehdit edecek hicbir sorun yokmuscasina mevzu 3-5 terorist mevzusuna indirilmeye calisiliyor.
bu kadar kör, acimasiz ve vurdumduymaz olmayin. bu memlekette terorist olmak hic de zor birsey degil. genele uymayip otoriteye direndiginde terorist olman olasi birsey. tamam, ben susarim etliye sutluye karismam amenna dersin... gunu gelir sussan bile sahip oldugun escinsel kimliginden dolayi terorist ilan edilirsin. ki bu tarz imalar iktidar ve yanlisi gruplar tarafindan surekli yapiliyor. bu ulkede aleviysen ermeniysen kurtsen sosyalistsen escinselsen oysan buysan... kisacasi otekilestirilmislerdensen terorist ilan edilmen olasi birsey. bugun alkis tuttugun zulum yarin senin yakana da yapisir. ki yapisiyor da. onur yuruyusunde maruz kalinan siddet vsden herseyden ornek verilebilir buna. x'e uygulanan siddete sirf x diye sessiz kalirsan, x'le baslayip buyumesine goz yumdugun o siddet daha buyumus bir halde gelip seni buldugunda is isten gecmis olur.

kurdistan sozcugunu her dillendiren pkk sempatizani olmuyor bu arada. sosyalist dusunceye sempati duyan (cogu kez pkknin pratigini elestiren) bir insanim.bugun kurt halkinin sorunlarinin mevcut sistemle cozulemeyecegini, kurt halkinin taleplerini sosyalizmin karsilayacagini biliyorum. ve son olarak;
kurtulusun bu topraklarda yasayan halklarin ortak mucadelesiyle kisacasi "biz"lerin mucadelesiyle gerceklesecegine inaniyorum.


sözcü

amedspor

ankara katliamında şehit düşenler için saygı duruşunda bulunulan maçta, saygı duruşunu ıslıklayan; keza isidin fransada yaptığı katliamda hayatini kaybedenler için düzenlenen saygı duruşunu yine ıslıklayan, başka ülkelerin(yunanistan) marşını ıslıklayan nalet olası, saygısız edepsiz mi edepsiz böyle tu kaka tribünlere sahip spor klübü.ay pardon, amedspor tribünü değildi o.


ilk taşı günahsız olanınız atsın mi diyorlardı ne?