bağdat caddesi'nde üniversiteli kadının tecavüze uğraması

http://ilerihaber.org/bagdat-caddesinde-...

bu ülkenin iğrençliklerinden yalnızca bir tanesidir. midem bulanıyor artık. servis şoförü imiş fail. kim bilir bunun gibi kaç tecavüzcü pisliğe çocuklar emanet ediliyor (tecavüzü argümanlarıyla meşrulaştıran potansiyel tecavüzcülere değinmiyorum bile. ). aynı havayı soluyoruz bu pisliklerle, belki de yanımızdan geçip gidiyorlar.

saldırıya uğrayan kadınken,"ne işi varmış o saatte" şeklinde suçlu çıkartılan yine kadın.
sevişen kadın, eğlenen kadın, cinselliğini keşfetmiş kadın, özgür bir kadın bu iğrenç güruha göre tecavüzü ve tacizi haketmiş oluyor. "yollu" ne de olsa...

bu da aynı olayla ilgili başka bir iğrençlik;

be1f4

öyle bir pislik ki bu, temizlememiz gerçekten çok güç olacak.
kadınlara, lgbtlere, damacanalara, hayvanlara, çocuklara çükleriyle saldıranların; saldıranları iyi halden salanların; onlara bu kadar pervasız olma cesareti veren ve zihnen onlarla aynı fikirde olan yasa yapıcıların; ve dahi o kadının o saatte sokakta ne işi varmış diyen tüm yaratıkların çükü kopsun ta kökünden!
herkesin mağdurla değil de tecavüzcüyle empati yaptığı duruma dönüşen üzücü olay. çünkü biliyorlar mağdur olmayacakları ama kendilerinin tecavüz edip etmeyeceğinden kendisi de emin değil, tecavüzcü aklamaya çalışıyorlar resmen.
ben çıplak da olsam saat gece 03:00 da olsa senin bana bakmaya dahi hakkın yok eril gavat. sonra niye radikal feminizm niye erkekler ölmeli oluyoruz işte, bırakın da öfkelenelim tacize uğruyoruz, öldürülüyoruz erkekler gibi maç çıkışı holiganlıktan adam öldürmüyoruz ama yine öfkeli olan saçmalayan biz feministler oluyoruz. umarım o gavat en büyük cezayı alır. lanet olsun.
haberlerde vurgulanan "evli ve 2 çocuk babası" sıfatı ile yerle bir olmasını diliyorum..
kadınlar kendinizi koruyun ve silahlanın.bir kez daha gördük ki sizi ne devlet ne onun kanun ve polisleri koruyor.canını ve bedenini seven her kadın artık çantasında silah yada bıçak taşımalı.
yoksa bugün gece tecavüz edenler yarın güpegündüz eder.
mağdurun benimle ve dolayısıyla kız kardeşimle yaşıt olması sebebiyle bende ayrı bir etki bırakan haber. empati yapıyorum, düşünemiyorum, düşünmek istemiyorum.
özgecan'dan sonra göz boyama amacıyla yapılan tüm o pr çalışmaları geliyor aklıma. sonra bu ülkeden de tiksiniyorum, insanından da, toprağından da.
"üniversiteli kadın" vurgusuna takıldım. kız demeyelim çünkü bekaret algılı hetorof bilmemne vesaire.. e üniversiteli de demeyelim üniversiteli kadın deyince aklıma bir tek eğitim seviyesi vurgulanmış kadın geliyor. bence bu bir genç kızdır. genç kız tecavüze uğramıştır. siyasi belli takımların hadi açıkça diyelim hdplilerin söylemleri ile nereye çekiyoruz ki konuyu. eğreti duruyor üniversiteli kadın. işte söylesin heteroseksist bakış açısı vs demeyin literatürdür dildir bu dili büyüteçle incik cincik etmek fazla gereksiz. bir evlattan bahsederken kimse kadınımız tecavüze uğradı demez. tecavüz edilen bizim kızımızdır. saygılar.
el insaf be kardeşim!
üniversite öğrencisi olduğu için üniversiteli kimliği, kadın olduğu için kadın kimliğini kullandım. bu kadar basit.
hdpli felan olduğum için kadın kelimesini kullanmadım.
bir kadın olarak kadın kelimesini kullanmayı tercih ettim.
19 yaşındaki genç bir erkek için, genç oğlan demeyi mi tercih ediyorsunuz?
ve elbette siyasi bilincimden bağımsız değil kullandığım kelimeler.görmezden gelinen, yok sayılmak istenen kadın kimliğinin vurgulanmasıdır bu. bunun sencesi bencesi, topluma göresi, yerlesmiş dili felan yok. erişkin bir dişiye kadın sıfatı kullanılır, dişi çocuğa kız sıfatı kullanılır. topluma göre cinsel yönelimlerin de bir karşılığı yok. ne yapalım yani? dışardaki homofobiği de " bana göre sen sapkınsın, sapıksın" diyor. ne yapalım? duruşu bana göre/sana göreye göre mi belirleyelim? doğruyu yerleşik algılara aykırı diye savunmayalım mi, ifade etmekten çekinelim mi?

ki burada şunu itiraf etmeliyim; bu başlıkta cinsiyet vurgulayıp vurgulamama konusunda çok tereddütte kaldım,( bu konudaki eleştiriler başım gözüm üstünedir) keşke kadın mı kız mi yerine kuiri tartışabilecek zeminimiz olsa toplumca.

--------

şeytana uydum diye verilen ifade içinse; her haltı ye sonrası suçlusu şeytan olsun.şeytan bunlardan daha masumdur. bunlar işlediği her suçu şeytana attıkça şeytan kahroluyordur.

edit: hdpli değilim. tellak'ın "kadın denmesini hdpliler vurguluyor." tarzında algı yaratan entrysine yönelik girdiğim bu entry yanlış anlaşılmış sanırım. kelime seçimi kişinin politik ve dünya görüşünden bağımsız değildir. tellak'ın üniversiteli kadın söylemini garipsemesi de politik/dünya görüşünden kaynaklanıyor. keza benim ısrarla kadın kimliğini vurgulamam da öyle. kadının vurgulanması feminist hareketin de sosyalist hareketlerin de, hdp bileşenlerinin de üstünde durduğu bir konu.
sosyalist düşüncelere sempati duyan bir insanım, kadın kelimesini kullanmam hdpliliğimden kaynaklanmıyor.
birşeyleri savunuyor diye insanlar, kafanızdaki prototiple eşleşmek zorunda değil yani.
pisinge'nin her iki girisinin de ( (bkz:#279362) ve (bkz:#279429) ) altına imzamı atayım, başka bir giride ( (bkz:#279415) ) bahis edilen/edilmeye çalışılan toplumu da, o toplumun algısını da sikeyim.
- al sana bekaret algılı hetorof heteroseksist bakış açısı. saygılar.


tecavüz edip, savunma olarak da "şeytana uydum" diyen o adamı da hadım edeceksin. sikini, sik başı soğan aşı yapıp, yedireceksin.
- al bu da radikal femonof feminiseksist bakış açısı. dabıl saygılar.
entrimde bir tek toplum kelimesi bulamayanı ben sikeyim ben bir gencin hunharca sadomize edilişinin sosyalist faşist ya da militarist bir dil geliştirenlerin siyasi malzeme haline getirilmesine karşı olduğumu belirttim. bir alt entrideki kadın arkadaşımız da hdpli kimliğini reddetmemiş. hdpli olmak kötü bir şey mi? elbette hayır. sadece inanın bu üniversiteli kadınlar şunlar bunlar tanım zorlama olaylarından gına geldi. saygılar
ne olursa olsun artık şaşırmadığım bir ülke haline geldik. maalesef öyle olduk. gelecek için endişeden ziyade, kaygılıyım artık ve kötü bir geleceğin bizi beklediğini biliyorum.

para, pul, herşeye istediğimiz zaman ulaşma vs hepsini geçtim. en önemli değer olan insanlığımız kaybettik.
"bir genç kızın o saatte dışarıda ne işi varmış" diyen zihniyetin en az bu eylemin faili kadar suçlu ve tüyler ürpertici olduğu, nereye gidiyoruz dedirten eylem.