gayler içinde çok fazla bifobik olması

doğruluğuyla çeşitlendirilebilir bir önerme. bazı geyler transfobik, bazı biseksüeller homofobik, bazı gizli lgbti'ler var ki onlar da varoluşlarına karşı dik duruş sergiliyor. bunları aşabilseydik lgbti'lere dünya çok daha hassasiyetli olacaktı şüphesiz.
"toplum baskısı yaaaa o"
"açgözlüler sizi"
"gizli gaysiniz gizli kendinize yediremiyorsunuz"
damdan aşağı atılan hiç biseksüel görmedim. hep eşcinseller atılıyor. translar da kendi atlıyor zaten toplum baskısıyla.

ilk ciddi aşık olduğum erkek biseksüeldi, sonra sevgilisiyle evlenip bi daha beni aramadı. belki ondan bir sinir olmuştur bilmiyorum.*

ırkçılık gibi bir şey bu galiba. bazen biseksüeller tatlı geliyor, bazen de ağzının ortasına vurasım geliyor bunların. kürtler gibi işte. bazen kürtler sevimli geliyor, "ah canım ne acılar çekmişiniz" moduna giriyorum, bazen de "bi de ben tekme atayım şuna" moduna giriyorum.

galiba daha çok kanlı oyun oynamaya ihtiyacım var öfkemi atmak için. carmageddon oynarken bunlar olmuyordu.*
doğrudur ve saçmadır. kabul görmeleri için damdan atılmaları gerektiğini de öğrendiğimize göre dağılabiliriz bence.
şaşırdığım tespit.

benim tanıştığım hiçbir gey biseksüel olmama takmadı. yani biseküel çükü de aynı, bir şey değişmiyor.
sanmıyorum yani kimse o an yediği şey hakkında ''hmm bu hayvan* kimbilir hangi igrenç yerlere soktu kafasını'' gibi düşüncelere dalmıyordur.

hem meme sevilmez mi yahu?
sırrı abe'ye ( ssö) atıfta bulunarak fikir beyan edeyim;

"la bu biseksüeller size ne etti gardaşım? yani bütün ağzını açan beraber ve solo olarak bütün biseksüellere küfür ediyor. ne etmiş lan bu biseksüel size?"
canım aiga'in yazdıklarına hak verdiğim yerler var. lakin başka başka başlıklarda başka başka entrylerde "biseksüellerin açgözlülüğü" minvalinde şeylere rastlayınca yazmak buraya nasipmiş diyelim şimdiki yazacaklarım için. (aigai'in yazdıklarına ek olmuş olsun)

biseksüel denince hep akla aynı anda birden fazla kişiyi (kadın-erkek olarak) idare eden insanlar geliyor. ancak tek eşli ilişki sürdüren biseksüel kişiler vardır, bi dönem hem cinsinden hoşlanıp ilişki yaşayıp ayrıldıktan sonra karşı cinsle ilişki yaşayanlar var.
eşcinsel biri sevgilisi olduğu halde sevgilisinin ruhu duymadan koliye gidiyorsa (tek eşli bir ilişki olarak ele alıyorum tabii ki de bu ilişkiyi) ve bu bir problem olmuyorsa sizin açınızdan, kafanızda canlandırdığınız evde eşiyle, kapalı kapılar ardında hemcinsiyle birlikte olan biseksüellere laf söyleme hakkına da pek sahip olmuyorsunuz kusura bakmayın. o yüzden bence burada tartışılması gereken biseksüellik değil; tek eşlilik ve çok eşlilik,poliamori , açık ilişki kavramları. tek eşliliğe önem veriyorsanız önemli olan partnerlerin birbirlerine karşı olan dürüstlüğüdür. ha partnerler karşılıklı olarak açık ilişki kavramını oturtmuş ve bu konuda anlaşmışsa,bir sorun teşkil etmiyorsa kimseye laf söyleme hakkı da düşmüyor. partnerler tek eşli bir ilişki yürütüyor ve partnerlerden biri bunu ihlal ediyorsa bu konunun samimiyetsizliğini ve ikiyüzlülüğünü sonsuza kadar tartışabilirsiniz ki burdan da anlaşılacağı üzere problem biseksüel olmak değil. problem; partnerlerin tek eşliliği benimseyip partnerlerden birinin bunu ihlal etmesi; bu bir eşcinsel de olabilir biseksüel de.

dolayısıynan biseksüeller şöyle böyle demeyin efendim. çıkıp "aaa eşcinsellerde de böyleleri yok mu ama" diyiverirler. genelleme yapmaktan kaçınmamız gerekiyor. bir de bu meselenin yumuşak karınlarından biri de evlilik sanırım. biseksüellerin evleniyor olabilmelerinden yürüyor daha çok fobi.

bana kalsa evlenmeyin manyak mısınız. heterosu da evlenmesin ay.

entry de baya dağınık oldu, şimdiden okuyanların affına sığınalım.
kime yandıkları belli olmayan, arafcılar
aslında kıskançlıktan dolayı olduğunu düşünüyorum. biseksüel olmak her açıdan daha avantajlı çünkü ( getirdiği psikolojik sorunları mutlaka olacaktır ) bu avantajlardan biri de biseksüellerin istedikleri zaman evlenip düzenli ( toplumun istediği ) hayatı yaşayabilecek olmaları. bu da biz geyleri kıskandırıyor tabi.

keşke biseksüel olsaydım diyor insan.
sürekli karşılaştığım bir durum. neden olur ki bu nefret? ötekileştirme?